Hirdetés

2019. június 26., szerda

(#1) akosf

akosf
(PH! kedvence)

A 6 csatorna meg 2 TB hogy jön össze? 256GB-os modulokkal? De akkor meg nem lehetett volna 3TB a limit?

(#2) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

És miért nincs olyan, amelyik fel tud menni 5GHz-ig legalább?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#3) Sanchez638 válasza akosf (#1) üzenetére

Sanchez638
(PH! kedvence)

Mire fel a hatalmas árkülönbség... Jó kis profit van rajtuk..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) ADMS

ADMS
(újonc)

Valaki elmagyarázhatná mit jelent a "skálázható" mert és ezt nem értem. A cikkben is ez van "újdonságok 28 magig skálázódnak" mit jelent ez? Azt biztos nem amit én feltételeznék. Mitől lesz egy processzor amit megveszek x összegért skálázható?

Zoltán

(#5) Sanchez638 válasza ADMS (#4) üzenetére

Sanchez638
(PH! kedvence)

max 28 mag van.. Ennyi. Skála 8-28 között mozog..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#6) mpierre

mpierre
(PH! kedvence)

Vajh ezekhez is kelleni fog a két darab 24 tűs, négy darab 8 és két darab 6 tűs tápcsatlakozó az indításhoz?

Alles wasser oder was?? #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok #### Mi4S

(#7) kiiso

kiiso
(fanatikus tag)

Az új Mac Pro-ban nem az M-es verziók vannak, mégis választható 1,5 TB RAM. How? :F

(#8) Gdi válasza kiiso (#7) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Figy, beletenni bele lehet :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#9) pengwin válasza akosf (#1) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

DDR4+Optane DIMM-ek adják ki a maximális memória méretet.

Az Apple gépébe sem 1,5TB-nyi DDR4 kerül.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#10) kiliman válasza pengwin (#9) üzenetére

kiliman
(lelkes újonc)

6 channel, de az új Mac Proban 12 slot van, az nálam 128GB-os modulokkal pont 1,5 TB. 🙂

(#11) jbush válasza ADMS (#4) üzenetére

jbush
(tag)

Idézet a cikkből: "Ezek gyakorlatilag a Scalable termékcsalád egyutas verziói". A Scalable család (az ezen cikkben szereplő CPU-k egyébként pont nem tartoznak ebbe bele) azért skálázható, mert (alfajtól függően) kettő-, négy- és nyolcprocesszoros rendszerek is kiépíthetőek velük (vagy még annál is több, de ahhoz egy speciális plusz vezérlő kell), mert megvan bennük az összeköttetésért felelős interface. Konkrétan a Platinum széria kettő-, négy- és nyolcfoglalatos kiépítésű lehet (vagy nodevezérlővel akármennyi); a Gold már csak kettő vagy négy; a Silver és a Bronze pedig csak kettő. Ezért skálázható. Egyutas konfigot nem érdemes ezekre építeni, mert arra a "kistestvér", a Xeon-W sorozat van, amiből nem is lehet többprocis rendszert kiépíteni (a cikkben is szerepel, hogy pont ezért használható ki mind a 64 PCIe sáv, ami beépítésre került a prociba - a többprocis konfigoknál 16-ot lefoglal a procik közti kommunikáció).
A "régebbi" Xeon-W CPU-k nem is ezt a platformot használják (ezek, lévén az "igazi", nagy szerverprocik "kistestvérei", LGA3647-es tokozásúak), hanem az LGA2066-ot, ugyanis azok nem a Scalable Xeon család leszármazottai, hanem a HEDT procik feltupírozott variánsai (ahol eleve nincs is lehetőség többprocis kialakításra).

(#12) ADMS válasza jbush (#11) üzenetére

ADMS
(újonc)

Áh így már értem, köszönöm, jól gondoltam, hogy ez az én egy max kétutas webszervereimen túlmutató dolog lesz.

Zoltán

(#13) green dude

green dude
(lelkes újonc)

Most akkor, hogy van a TDP? Turboval együtt értendő, vagy alapórajelen? Tudom, hogy az Intel mit ír az ark-on de mi az igazság? :)

(#14) akosf válasza Sanchez638 (#3) üzenetére

akosf
(PH! kedvence)

Gondolták, hogy aki képes több tízezer dollárt kiadni a memóriára, azt ők is megfejik egy kicsit...

(#15) Lacika112

Lacika112
(tag)

" A Hyper-Threading technológiát mindegyik processzor támogatja"

Specktat Methdon Foreshadow ? szóval a ht megint csak kár?

64 pci? elég vérszegény főleg a 8 magos 130w a 28 meg 205w?
Az a 205 gondolom megint vagy 350w gyakorlatba

Legalább forrasztva van?

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#16) kpbendeguz válasza Sanchez638 (#3) üzenetére

kpbendeguz
(őstag)

Ez a szokásos piac szeparáció. Olyan funkciónál emelik az árat (a funkció értékéhez képest aránytalanul), hogy leválassza az átlagról a speciális igényeket.
Mivel a Xeon W sorozatot alapvetően munkaállomásokba szánták, az intel a memória mennyiségnél választja szét a piacot, mert az átlagnak még ebben a szegmensben is csak ritkán van szüksége 1TB-nál több ramra. Akinek mégis, annak meg nem a CPU ára lesz a dealbreaker.

(#17) wsanyi

wsanyi
(senior tag)

Tehát nem olcsó, van HT, amit le kell tiltani, se még sebezhető is mindenfélével. :O

Hogy meddig megy ez nekik, jó kérdés, de ezek szerint életképes platform.

Kíváncsi vagyok, hogy mit reagál erre majd az AMD az új Threadripper sorozattal. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.