Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz GeryFlash #4 üzenetére

    "Azért szép lassan csak jönnek majd a 7nm EUV új széria is az Nvidiától, akkor az AMD VGA részlege akár be is zárhat. Következő pár évben Ryzen CPU + Nvidia VGA kombó lesz a nyerő."

    Jaja, tök jó lesz, "RTX 4080, ára 3999 USD + az egyik veséd". Ha az AMD VGA részlege bezárna, egyből az egekben lennének az árak.
    Nem mintha már nem lennének most is ott... Amikor a R 4850 megjelent 2008-ban, ami akkoriban egy erős középkategóriás kártya volt (felette akkor csak a 4870 volt AMD-nél), megjelenés után pár hónappal 30k-ért vettem. Még ha az elmúlt 10 év kumulált inflációjával (36%) be is szorozzuk, még mindig csak 41k-nál tartunk. Manapság ennyiért nem egy erős középkategóriás kártyát kapsz, hanem csak az alsó-középkategória legalján halászgathatsz valami akcióért (1050-sima-2GB vagy 560 4GB vannak ennyiért, már egy 1050Ti 4GB is 45k, és megjelenéskor még drágábbak voltak) - egy hasonló kaliberű kártya (pl. 1060-3GB, mert a 4850-nek is az árkategórián felüli teljesítményét a kevés RAM fogta vissza) 50k körül van.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz GAI #71 üzenetére

    "Ez mind szép és jó, de miért Super? Csak nekem hangzik borzasztóan gagyinak ez a név?"

    Ugyanmár, egy olyan iparágról beszélünk, ahol neves szereplők a SzerencsésAranycsillag, Kicsicsillag, Gyémántvirág, vagy Supervirág :DDD (LG = Lucky Goldstar, MSI = Micro Star International, DFI = Diamond Flower International, Super Flower)

    Dr. Akula: "De minek... A DVI kihalt mielőtt értelme lett volna. Nemtom van-e valaki aki nem Dsubról váltott egyből DP-re"

    Ööö, kómában voltál és kimaradt egy évtized? Az analóg D-sub után a DVI volt az első digitális, a DP csak sok évre rá jelent meg és kezdett el terjedni. Szerintem elég sokan használtak DVI-t a DP elterjedése előtt.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák