Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16514048

    törölt tag

    válasz Ricardo #64 üzenetére

    + mi legyen a raw képekkel, vagy azokkal, amik 3rd party alkalmazással lettek lőve?

    Például a Google Camerás képek minden esetben jobbak, mint a gyári appal készültek, egyes telefonoknál (pl. LG G6) meg össze sem lehet hasonlítani az eredményt, egyszerűen más dimenzió. És ez az app a Play-ről nem is szerezhető be, csak xda-ról.

    A másik topikban is sokszor volt erről vita, hogy mi legyen engedve és mi nem. Szvsz az lenne a legjobb, ha a Fotótrenden nem lennének ilyen megkötések, szerintem sima mobilos képmegosztó oldalként nagyobb igény lenne rá, mint képminőség elemező felületként, márpedig akkor felesleges az a szabály, hogy csak érintetlen képeket lehessen feltölteni.
    Pixelvadászatra meg megmaradna úgyis a megszokott topik azoknak, akiket az érdekel, hogy melyik telefon mennyire szűri a zajt, meg mennyire élesít túl...

  • #16514048

    törölt tag

    válasz zseko #79 üzenetére

    Nekem mindegy, de az általam említett dolgok például mind engedve vannak a fotós topikban, pedig oda tényleg a legnagyobb pixelhuszárok járnak (többek között én :DDD). És ott azért folyamatosan van diskurzus a képekről, elsősorban technikai, nem művészi oldalról nézve, viszont én a Fotótrenden eddig 1 darab hsz-t láttam, az is annyi, hogy "jó lett"...

    Szerintem népszerűbb lenne a dolog, ha nem lennének ilyen szabályok, rengeteg szerkesztett képet látok fent, látszik hogy inkább amolyan ph-s, mobilos flickr-ként használják az emberek, nem úgy mint a "fotók, videók mobillal" topikot.
    Mondjuk annak tökéletes is, ugyanakkor a topik is tökéletesen megfelelt arra amire kitalálták, és ott is könnyű rákeresni a különböző telefonokra, mert mindig be kell írni a készülék nevét a hozzászólásba. Én a magam részéről továbbra is ott maradok inkább aktív, főleg ha a raw nem lesz engedélyezve az oldalon.

    Meg ott sokszor szoktak összehasonlítások lenni, amiket könnyű megtalálni is, mert mondjuk egy kommentben benne van 10-10 kép két mobillal, amik ugyanarról a témáról, ugyanakkor készültek. A Fotótrenden ezek elvesznének, a topik nekem sokkal átláthatóbb ilyen szempontból.
    Vagy gyári kamera app vs google camera összehasonlítások is vannak, ha pedig raw-ot tölt fel valaki, akkor a kommentben ez oda van írva, úgyhogy senki nem érti félre azt sem. A Fotótrenden ezt jelenleg a címbe lehetne csak beletenni, mondjuk ezen lehet változtatni.

Új hozzászólás Aktív témák