Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • digimokus

    tag

    válasz TESCO-Zsömle #9 üzenetére

    Ne hari, de ezt nagyon nem értem... :F. Hol is van keresztmetszeti szűkülés a 2-es számrendszerben...? Miért is kellene leváltani? :Y Még a cikkben emlegetett kapuk működése is a kettes számrendszerre épül... akkor mit kellene megváltoztatni???

    Azt sem értem, hogy ez miért csak nekem szúrt szemet, tekintve, hogy emlékeim szerint a bizonyítás első szemeszteres tananyag a főiskolán... :Y

    A kettes számrendszerben tudod egy kapcsoló állapotát a legegyszerűbben leírni (nyitva/zárva, igen/nem, igaz/hamis) és a számítógépeknél ebből következően használják mint alapvető számrendszert. Ha Te ennél egyszerűbben kezelhető, hatékonyabb és nem utolsó sorban egyszerűbben programozható számrendszert tudsz, akkor rukkolj elő vele hamar, mert azzal matematikai alapokat fogsz megdönteni :U.

    Ha egy tetszőleges N számot szeretnél a leírni egy S alapú számrendszerben, akkor azt a számrendszert kell alkalmaznod, amelyik az N elemeit tartalmazó mátrixban a legkevesebb művelettel képes leírni N-t. Ezt a hatékonyságot logaritmussal tudod kiszámolni és ennek a legkedvezőbb értéke hozzávetőlegesen 3-nál adódik -> S/logS=2.72. A 60-as-70-es években ebből következően voltak olyan próbálkozások ahol a 2-es számrendszer helyett a 3-as számrendszerre épülő rendszerek kidolgozását célozták meg, de a programozás bonyolultsága és a logikai egyértelműségek (igen/nem) miatt a 3-mas számrendszer előnyei jobbára kiaknázhatatlannak bizonyultak, mert a programozás bonyolultságán többet veszítettek mint amennyit a számrendszer hatékonyságán nyertek volna.

    Egyszóval a számítógépek akármekkora sebességet is érnek el a jövőben, a kettes számrendszer marad.

    [ Szerkesztve ]

    http://digimokus.uw.hu

Új hozzászólás Aktív témák