Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz #65675776 #38 üzenetére

    ööö.... ok :)
    az Apple, a Blackberry és pl a HTC eszközök az AHJ (American Headset Jack) kiosztást használják, ami eltér az OMTP (Open Mobile Terminal Platform) által előírtaktól, aminek elvileg (!) többek között a Nokia, Samsung, Sony (Ericsson), LG telefonok felelnek meg. Ugyanakkor jópár Samsung már AHJ-t használ. Létezik egy rém egyszerű adapter, aminek csupán annyi a feladata, hogy az eltérő kiosztást tegye helyre, de a tapasztalat azt mutatja, hogy jópár készüléknek nem felel meg sem az AHJ, sem az OMTP.

    hogy a kettő közül melyik A szabvány a 3.5-ös jack kiosztását illetően, azt nem tudom, szerintem mindkettő az. annyi biztos, hogy amikor már nem a hagyományos föld/jobb csatorna/bal csatorna felállásról van szó, hanem beiktatjuk a vezérlést és a mikrofont, akkor esetenként adott gyártó termékein belül is következetlenség tapasztalható, ráadásul van, amikor ez pusztán sw-es okokra vezethető vissza.

    ez pedig azt eredményezi, hogy ha egy headset gyártó a platformok elterjedését nézi, akkor hiába lenne neki jobb üzlet Androidra voksolni, nincs olyan szabvány, ami minden Android készülék esetén garantálná a headset kompatibilitását, míg olyan van, ami iOS platformon ezt szavatolni képes gyakorlatilag 100 %-ban.

    RetepNyaraB:
    na igen, bevallom, én is némi szkepticizmussal olvastam ezt az "univerzális" kábelt,
    csak nem akartam belemenni az okfejtegetésbe :D

    [ Szerkesztve ]

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák