Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz arn #28 üzenetére

    Szerintem meg nem. Meg fogják venni? Meg. Több pénzért adják? Naná. Akkor meg több lehet a bevétel, vagyis nem felesleges.
    Ráadásul azt sem szabad elfelejteni, hogy az A64 indulásakor is ilyen helyzet volt, aztán az AMD ráült a babérjaira, és az Intel meg a Core sorozattal elment mellette, mint a gyorsvonat. Pedig akkor is előnyben volt a nagy kékkel szemben (az Athlon 64 architektúra verte a Pentium 4-eket rendesen). Most -legalábbis úgy tűnik- ezt a hibát nem követik el újra. Amíg nincs elegendő méretű piacuk (így hosszabb távra is tervezhető jelentősebb bevételük), addig nem szabad 'pihenni', és nyomni kell mindent. Ha már lesz, akkor majd ráérnek utólag reagálni az Intel lépéseire; addig viszont eléjük kell menniük mindenben, hogy ne tudjanak időben a saját lépéseikre reagálni a konkurenciánál (csak amikor már készen vannak az ő lépéseikre adott saját válaszaikkal - hogy előttük maradhassanak). Ugyanis sok helyen nem csak az számít, hogy kinek van jobb megoldása; hanem az is, hogy mennyire elterjedt, mennyire támogatott, és mennyire 'megbízható' (elég csak szétnézni a neten, és még sok 'átlagJóska' gondolataiban még mindig benne van, hogy az AMD többet fogyaszt, jobban melegszik (hovatovább még meg is sül), és gyengébb) - és az AMD-nek ilyen téren még van hová fejlődni. Főként marketing téren lenne még mit tenni. Szerintem.

  • Joci10

    őstag

    válasz arn #30 üzenetére

    A 12 magos ugyanolyan erős lenne, mint a 16 magos? Szerintem nem. Így pedig nem tehetnek meg ugyanazt vele, és nem is árazhatják ugyanúgy. Pont azért, amiért az A64-es időkben az erejének mérten túlárazták a procijaikat, aztán meg később hiába csökkentették az áraikat, az eladásaik már visszaestek. Itt így lehet 2 különböző árszinten 2 különböző tudású proci, aminek az egyik tagját el tudja érni az Intel (ha akarja), a másik viszont egy évig biztosan csúcs marad. És majd a vásárlók eldöntik, melyik kell nekik, mennyit fizetnek az AMD-nek értük.

    Azon kívül meg minekt tartalékoljanak? Jövőre jön a következő generáció. Akkor már dobhatják a kukába a 16 magos Zen2-t, amikor már szinte mindenki már Zen3-as procikat akar venni (akár újra 16 magosat).

    Persze, szerintem.

  • Joci10

    őstag

    válasz arn #35 üzenetére

    :)
    Ja, hülyeség. Mint említettem, az A64 idején is drágán adták a procikat, aztán mégsem lett olyan jó a helyzet. Amikor már megjöttek a Core Duo-k, akkor levitték az árakat, de akkor már késő volt. És se nem volt belőle sok pénzük, se nem volt nagy piacuk (nem volt elég a vásárlóerő az ára miatt - illetve mivel drága volt, így nem igazán sikerült teríteni se a piacon). És ebbe nem akarnak újra belelépni. Most piacot kell szerezni, és ezekkel lehet. Szerintem.

    Nem tudom, mennyire lesz 'frissebb, lágyabb, biztonságosabb érzés' a Zen3 a Zen2-nél; de az AMD-nél nem úgy beszélnek a különbségről, mint egy légyfing (bár ki tudja, nálatok mekkora legyek vannak). De ha Te jobban tudod náluk is, akkor bocsi.

  • Joci10

    őstag

    válasz DraXoN #41 üzenetére

    Én akartam venni akkoriban A64 X2-t. Nem a felső kategóriából, hanem az 'alsóból'. Nem tudtam, mert akkoriban 100e felett volt a legkisebb 2 magos, a 2800+ is. Így maradt a kivárás. Aztán kijöttek az Intel új procijai, és hirtelen 40ezer környékére is leesett ennek az ára (legalábbis valami ilyesmi volt, amikor megvettem, de mintha még esett volna utána egy kicsit lejjebb is). Az egy magos modellek kicsit olcsóbbak voltak, így 60-70ezer környékén már lehetett San Diego-s 2700+-ost is venni (ez is a legkisebb volt a családjában); de a többmagos éra kezdetén ez (is) iszonyatosan gyorsan vesztett az árából.

    Mindez nálam a történelem része, mert megéltem. Még mind a kettő proci megvan, és működőképes (sőt, a kétmagos még használatban is van).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák