Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz Allien #17 üzenetére

    Én nem azt mondtam, hogy nincs térhangzás.
    Azt mondom, hogy messze nem olyan mint egy 5.1-é.
    Sőt a fejhallgatók is teljesen máshogy szólnak mint egy hangszóró.
    Nálam például volt olyan, hogy 5.1-en hallgattam egy zenét tetszett benne egy rész (valamilyen vonós szerű hang), ezután fejhallgatóval hallgatva egyáltalán nem jött át.
    Teljesen máshogy hangzott az a rész mint hangszórón, a hangszín változott olyan volt mintha más hangszer lenne. Ezért mondom azt, hogy tér nélkül nem lehet jó, és a térhatáshoz az is kell. Vannak olyan stílusok is amihez semmi nem jó csak hangszóró, lehetőleg 5.1 vagy 7.1 pl. komolyzene.
    Egy igazi komolyzene "fan"-nak odaadsz egy ilyen 5.1-es csoda fejhallgatót és azzal a lendülettel dobja is ki.

    Próbáld ki csak ezt tudom mondani, szerezz meg egy ilyen stílusú zenét, aztán meglátod mi a különbség. Jobban fog szólni egy ilyen fejhallgatón mint egy simán, de meg sem közelít még akár egy gagyi 5.1-et sem.
    Ezért mondom, hogy nem éri meg, ez olyan mint a mostani "3D" 2cm-el növeli meg a mélység érzetet, cserébe 4szer annyiba kerül.
    Bár itt nem kerül sokkal többe, de inkább veszek egy normális fejhallgatót, ami szól is valahogy, nem lesz "térhatás" de legalább normális minőségben hallgathatok zenét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák