Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz GAI #17 üzenetére

    Pedig néha de.. csak odaírják, vagy ha "már elindul" akkor kapja a support "plecsnit".

    Anno FX érában sok 970 alaplapra ráírták a 6 és 8 magos FX supportot.. nem kellett volna (nagyon nem).. kb instan végig throttlingolt pár alaplap windowsban is, nem, hogy valódi terhelés alatt (ott elvérzett a mezőny maradéka).. csak pár 970-es lap bírta tényleg el a 8magost.. a 6magost kicsit több, de ez nem segít azon, hogy ráírták az alaplapra a támogatást...

    Dr. Akula:
    A VGA csati továbbra is nagyon sok helyen használt "szabvány" csatlakozó.. lehet otthon már nem népszerű, de nem csak otthon használják a gépeket.. és gyátják máig a csatolót és kábelt hozzájuk, nem raktárból "bugázzák" a maradékot, hogy el legyen sózva.
    Otthoni szintről akkor tűnhet el majd, ha nem tartalmaz az IGP többé natív támogatást hozzá.. de utóbbi nem ma lesz, mivel sok helyen megkövetelt csatoló (driver nélkül is megy HDMI és DP-portokkal ellentétben).. és itt nem operációs rendszer driverére gondoltam, hanem chipsethez amivel kérhető jel a portból...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz GAI #30 üzenetére

    Sikerült kifognotok valami elvarázsolt kínai dzsunka szállítmányt, életemben nem láttam még olyan monitort ami csak HDMI lenne, pedig a cégnél én találkoznék vele először. Nem tévét vettek az embereitek? MM-ban, Electroworldben és hasonlókban lehet kapni monitornak látszó tévéket, sokszor még távirányító is jár hozzá. Gyanítom valami ilyesmi lehet. Bár én is vettem már ott többfajtát, és DP mindegyiken volt, csak mellette HDMI is. Honnan bugázták? :)

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz GAI #32 üzenetére

    Hát akkor ilyen is van, kivételnek. A talpból és a DC bemenetes külső tápból ítélve valami lowcost cucc lehet (most eltekintve attól hogy van akinek a 100k is sok pénz, de monitoroknál a 2-400k sajnos egy átlagos ár, a csúcskategória ennek többszöröse).

    (#34) arty: Hol van az a "mindenhol"? Felétek? :) A Dellnél pl. az utóbbi 15 évben egyedül a 3010-es sorozaton nem volt Displayport, előtte és utána is az az alap (már a Core2 Duo időkben is). Egy ideig volt mellette VGA, de már évek óta az sincs, a HDMI meg csak akkor, ha épp olyan kedvük van a mérnököknek. De DP port az mindig. Ennyire "alap" a HDMI. :) Notebooknál van HDMI only, mert ott feltételezik hogy ha nem a beépített kijelzőt használod, akkor csakis projektor lehet. Esetleg +VGA, mint a régebbi projektorbemenet szabvány.

    És szerencsére nem default, mert a HDMI jellemzően mindig lemaradásban van a DP-hez képest felbontás + képfrissítés terén. 1-2 évvel ezelőttig alap volt a DP 1.2 + HDMI 1.4 felállás, amiből a DP tudta a 4K@60Hz-et, a HDMI meg csak a 4K@30Hz-et. Mostanra sikerült felzárkóznia a 2.0-val, de most meg már terjed a DP 1.4, ami a dupláját tudja, a HDMI 2.1 meg még csak beígérve van valamikorra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák