Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz banhammer #23 üzenetére

    Azért ne ájuljunk el az SSD-től. Nekem jól belőtt SuperFetch-es Samu F3-at váltott 4GB ram mellett az asztaliban egy Vertex 2, de nem raktam le tőle a hajam, pedig még a win7/64-et is újraraktam a jó szektoreltolás miatt. Gyorsabb lett a boot, de kb. ennyi. Böngészés sebességén pl. többet dobott az FF->Chrome váltás, vagy levelezésnél az indexelés normális fellövése, amit a win7 anno alapból valami miatt nem csinált meg.

    Notinál tényleg egy áldás volt a T400-ba a 2.5"-os WD helyett, de asztaliba erősen véleményes. Ha van rá pénze az embernek, vegye, de semmi extra. (Hangsúlyozom egy jól belőtt rendszer esetén, tehát ahol nem azon sír VérPistike, hogy a ma letöltött PS-re várni kell indulásnál, mert még nem került be a SuperFetch látókörébe.) Normálisan belőtt HDD mellett is ugyanúgy késlekedés nélkül indult minden gyakran használt app. WLPG volt váltás előtt is a képnézegetőm, pedig az elég lassan indul alapból, aztán mikor a SuperFetch észreveszi már nincs érdemi különbség az akkori és a mostani SSD-s indulás között.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Roxbury #63 üzenetére

    Nem tudok ilyen trükkről, de mivel a superfetch az indítások számát és azok indítási idejét is nézi érdemes sokszor elindítani a kérdéses programokat és kilépni (pl. egy batch file megteszi erre az elején) és persze kell legalább 4GB ram, hogy legyen is hová előkészíteni a cache-elt programokat. Enélkül jön a morgás, hogy semmit sem ér, de ez látom nálad nem lesz gond. ;) A gond a játékos gépeknél az, hogy ha nem igen indítasz el mást, mint 2-3 játékot, ezért pl. egy tíznaponta használt képszerkesztő nem lesz cache-elve. Erre nem tudom van-e más megoldás, de mivel csak ritkán használja az ember, talán nem is kell.

    Még egy trükkje van a superfetch-nek: hibernálás/indulás után azért lassú egy win7-es gép sokszor, mert a SuperFetch betölti a gyakran használt progikat is ekkor. Ha pl. ez zavar és egyébként nem látod hasznát, akkor érdemes kikapcsolni. (Notiknál mondjuk ez nagyobb probléma, mert a lassú HDD-k ekkor bekacsolt SuperFetch miatt pörögnek sokáig.)

    Btw, ha játékokra kell a géped elsősorban az SSD-re szánt pénzt szánd a 460 upgrade-jére, mondjuk egy 6950 vagy egy 570-re. ;)

    Chaser: Ezt nem is vitatom, ezért is írtam, hogy véleményes. Simán lehet olyan, hogy a HDD a gyenge láncszem. Nekem személy szerint csalódás eddig a pH!-n olvasott hozsannák után, pedig fut néhány HDD/SDD igényes dolog, de nincs az a nagy gyorsulás, mondjuk nem is igen volt hová. SuperFetch és egy jól belőtt indexelés mellett és nem szana-széjjel installált gép mellett F3-hoz képest (meg gondolom a többi hasonló kategóriájú HDD-hez képest) semmi különös. Kicsit gördülékenyebb a gép, ami olyanokban jelenik meg, hogy mondjuk egy Control Panel megnyitása előtti 0.2mp késlekedés és a még 0.5 mp-ig néha látható ikontöltés eltűnt. Na ez mondjuk notin 3-4 mp volt azon a HDD-n és a kismillió SuperFetch-elt Lenovo tool miatt. Ide bejött az SSD, mert ott tényleg az volt a gyenge láncszem.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Roxbury #66 üzenetére

    Nm.:)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák