Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Indi86 #129 üzenetére

    A portfólió fórumait szerintem ne nagyon hivatkozd meg, régen tőzsdéztem, ott mindig pénzügyi "zsenik" osztották az okosságot és egymást próbálták győzködni az emberek a "tutiról".
    Pl. hogy most kell shortolni az otp-t mert esni fog mindezt 1500-ös árfolyamnál, persze meg sem állt 4000-ig, de néhány emberke addig is kemény tolta a shortolós dumát, aztán elhaltak. Aztán 6000-nél longra biztattak mindenkit folyamatos esésben - mondván hogy most már emelkedni fog -, ezek is elhaltak 3000-nél.. és igy tovább.

    "max 21 milla lesz belőle így nem inflálódhat el (ami megy manapság is hogy pörgessék a gazdaságot) mint még a dollár is manapság"

    Ez lehet hogy neked jól hangzik de valójában pénzügyi szempontból k.rva nagy probléma két okból:
    1, előbb-utóbb senki nem akarja eladni a coint hisz a fix mennyiség miatt egyre csak megy fel az ára ->alkalmatlan bármiféle pénz kiváltására igy a virtuális pénz szerepét sem tudja betölteni.
    2, bebetonozza hogy az első pár bitcoin tulajdonos kőgazdag lesz mindenki más csak a koloncért küzd (aki az első milliót kibányászta ingyen az milliárdos te meg az apróért tolod és neked _soha_ nem lehet annyi coinod mert a mennyiség fix)

    "állam, hatóság nem tudja elvenni mert decentralizált (vannak országok ahol a mai napgk szeretnek komunizálni), igen nyilván a fekete gazdaság is örül ennek"
    Ez teljesen értelmetlen, eddig sem vette el a pénzed ebben a formában. Az állam adóval (áfa, szja, hozzájárulás stb) veszi el a pénzed azt meg semmivel sem tudod jobban megúszni. Lemész a pékségbe egy kiló kenyérért hiába fizetsz bc-vel ugyanúgy rajta lesz az áfa. Dolgozol valahol, hiába kapod a pénzed coinban, a cég levonja és befizeti belőle a szja és tsait. Ahol meg szeretnek komunizálni, ott jellemzően az ingatlanaidat vették el, ami megint csak nem változik.

    "biztonságosabb is mint a bankrendszer mivel ami egyszer lekönyvelődik azt csak akkor lehetne kitörölni ha az erőforrások több mint fele felett rendelkezik valaki"
    Vagy amíg nem találnak egy kiskaput, a mai infó rendszerek kifejezetten híresek arról hogy törhetetlenek...
    Súgok, nem az algoritmust fogják támadni hanem az implementációt.

    "azért számol a sok hülye gép, mert a tranzaciók lekönyveléséhez matek feladatokat ad a rendszer ha ezt megoldod lekönyvelheted a tranzakciót a jutalmad bitcoin. Minél többen bányásznak annál nehezebb lesz."
    Igen ez rendkívül értelmes és környezetbarát tevékenység... Régen töri órán mindig csodálkoztam hogy hogy voltak régen annyi ostobaságban hinni (és követni) az emberek, de ma már semmin nem lepődök meg. Azon sem ha valaki a nagy semmit számoltatja a gépével és ezért pénzt kap.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz LLam #150 üzenetére

    "A bányászat nem adóköteles tevékenység, ahogy a fogmosás sem. Ha tudsz ezzel ellenkező NAV állásfoglalásról, kérlek, adj egy linket. (Nem a fogmosás adóvonzatáról.)"

    Ha pénzre váltod az lesz. És megint súgok, egy csomó ország azért szeretné elismerni a bc-t mint pénz, mert akkor onnantól kezdve ha bc-t kapsz az bizony adóköteles tevékenység keretébe fog esni. Vagy jövedelem és akkor fizetheted az szja és társait, vagy mint bevétel, ez esetben üzletszerü és vállalkozás nélkül illegális, ha meg vállalkozol ismét fizetheted az adókat.

    Szóval ha ezek a coinok elterjednek majd szépen minden ország hoz egy törvényt hogy a coin kereskedelem pontosan ugyanolyan szabályozás alá esik mint bármely más pénzügyi eszköz.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Indi86 #173 üzenetére

    "A végtelenségig nem megy fel csak amíg eléri az elfogadottsága maximumát. "
    Define elfogadottsága maximuma. Mivel a mennyiség fix, a kereslet meg szinte végtelen (is) lehet, az ára is végtelen lehet.

    " Mindig az első befektetők nyernek a legnagyobbat ha jó lóra tettek részvénynél is, övék is volt a legnagyobb kockázat. "

    Azért azt tudod hogy itt az első befektetők 0 kockázattal vettek részt a partyban? Holnap nyomtatok egy papirfecnit, ráírom hogy 1 millió dollárt ért. Ha elhiszitek kerestem 1 millió dollárt, ha nem, na bumm, kidobom a papírfecnit.

    "Akinek sok van előbb utóbb eladja ígyfelaprózódik ahogy telik az idő, már ha élvezni is akarja azt a sok pénzt."
    Nem adja el, mert egyre értékesebb lesz. Lásd első pont.

    "Maradjunk annyiban hogy vannak kevésbé szerencsés országok ahol ez napi szintű probléma tud lenni"
    Mármint mi? hogy elveszik az emberek pénzét fizikai erőszakkal vagy mi? Mert ahol ez a probléma, arra a bc sem ad megoldást (maximum egy kicsit tovább vernek).

    " Illetve van az a réteg aki szeretné rejtegetni a vagyonkáját és erre ez alkalmas"
    Ehhez csak gratulálni tudok...

    "Nem igaz hogy nem fogod fel h nem a semmit bányásszák, ez adja a rendszer hitelességét, támadhatatlanságát, nyilván ez most még nem a legfrankóbb így ebben a formában de rajta vannak a dolgon.."

    Most akkor az adja a rendszer hitelességét hogy a visszaéléshez 50%+1 gépet kell birtokolni, vagy az hogy a nagy semmit számolják? Mert ha 50%+1 kell akkor teljesen mindegy mit számolnak, ha meg a nagy semmi számolása adja jó sokáig, akkor nem kell 50%+1 gép a feltöréshez.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz deadwing #224 üzenetére

    És miért fáj neked az a 30%? Mindenki más is annyit fizet bármelyik munkahelyen. Ez szimpla adócsalás igy.

    Ráadásul van ennél kedvezőbb forma is, úgy olvastam néhányan itt már szigetre gyüjtötök, akkor meg nyilván nem pár ezer forint a nyereség. Csinálsz egy mezei katás vállalkozást, ha van mellette napi 8 órás munkaviszonyod, akkor évi 8 millió forintig havi 25e forint az adó (~3.5% adó). Ha nincs főállásod akkor havi 50e (7.5% adó).

    De nem az én tisztem adózási formát keresni a tevékenységnek, a kata csak egy példa volt hogy nem kell ám 30%-od adózni, de a hozzáállás nagyban hasonlít a korábbi Uberhez, az is ugyanilyen menő dolog volt, amíg az adóhivatal fel nem hivta a figyelmet hogy esetleg adózni is kellene a bevétel után. Utána hirtelen már nem annyira érte meg.
    Szóval feketén bárki tud bármit csinálni nyereségesen, csak ne legyen már olyan rohadt büszke rá...

  • #82729984

    törölt tag

    válasz hokuszpk #402 üzenetére

    Nem, mert én csak annyit mondtam hogy elismerik mint pénz. Amiről te beszélsz az a törvényes fizetőeszköz de erről szó sincs.

    És azért akarják elismerni, mert akkor rögtön rá lehet húzni a meglévő jogszabályokat és máris adóztatható. Most a bitcoin és társai a szürke kategóriában mozognak.

    Mondok példát: kapsz (vagy veszel) 1 coint X ft-ért, majd eladod X+Y-ért. Ha ez pénz lenne (valuta, deviza) vagy értékpapír vagy hasonló, akkor mivel ez a piac szabályozva van, ez árfolyam nyereségnek minősülne ami után x (pl 20%) adót kellene fizetned és egyébként a nyereség veszteség szembeállítható x éven belül.

    De a bc és társai most ezek egyikébe sem esnek. Ez két szempontból sem jó:
    1, nem jó az államnak mert senki nem fizet utánuk adót és ugyanezért egyre több "fekete" pénz áramlik oda, gyakorlatilag ez a modern kajmán szigetek.

    2,nem lesz jó neked sem, mert ha egyszer elkapnak, rád húzzák a vizes lepedőt mert szabályozatlan a terület, igy az lesz a mérvadó amit a NAV mond a bíróságon. Ad abszurdum, ha a NAV azt mondja hogy ez ingóság bérbeadása annak minden vonzatával, akkor az lesz.

    Szóval, szemben azzal amit egyesek gondolnak, sok ország nem azért akarja elismerni a virtuális pénzt mint pénz, mert az annyira k.rva jó és világmegváltó és hallelúja, hanem szimplán adózási okokból.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz hokuszpk #438 üzenetére

    "ha elismerik, mint penzt, azzal kvazi torvenyes fizetoeszkozze nyilvanitjak."

    Nem. Képzeld el, a magyar állam elismeri az eurót, a kunát,a jent, a svájci frankot stb mint valuta és deviza (pénz), ettől függetlenül nem tudsz vele fizetni a boltban és hiába hivsz rendőrt hogy te jenben akarsz fizetni de a boltos nem fogadja el, ki fog röhögni a rendőr mondván hogy itthon csak és kizárólag a forint a törvényes fizetőeszköz, azt nem utasíthatja el, minden más valutát igen.

    (persze egyedileg a boltos elfogadhat külföldi valutát is de azt már olyan árfolyamon olyan limitációkkal teszi amilyet ő akar és ha nem tetszik mehetsz kukutyimba mivel jogilag nem kényszeríthető külföldi valuta elfogadására).

  • #82729984

    törölt tag

    válasz hokuszpk #451 üzenetére

    Ennek semmi köze ahhoz hogy mi minősül törvényes fizetőeszköznek egy országban.

    A bankkártyáddal te továbbra is forintban fizetsz és nem jenben, az hogy a háttérben ki hogy válogatja az pont ugyanaz az eset mintha külföldi valutával akarsz fizetni a boltban és megegyezel az eladóval hogy 400 forintért beszámolja az euródat. Ettől még sem a jen sem a bc nem lett fizetőeszköz itthon.

    A különbséget akkor érzed igazán a börődön, amikor svájci frank alapú hitelt veszel egy forint alapú országban majd megpróbálsz forint alapú bankkártyával törleszteni chf-et. Menni fog? Igen. Lesznek meglepetések az átváltás körül rossz gazdasági helyzetben? Előfordulhat...

    De ez már erősen off, a lényeg hogy attól hogy egy ország elismer egy másik pénznemet, pl magyarország elismeri a chf-t, még nem lett a magyar törvényes fizetőeszköz chf.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz hokuszpk #476 üzenetére

    De a kerdes nem az volt hogy tudsz-e fizetni hanem hogy torvenyes fizetoeszkoz lesz-e. A valasz az hogy nem.

    De en itt a vitat lezarom magam reszerol mert alapveto fogalmakkal sem vagy tisztaban ezek szerint.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák