Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Daczy #33 üzenetére

    Szerintem meg a titok nyitja, hogy egyfolytában cserélj, vegyél olcsón és adj el később normál áron, hogy semmi ne legyen nálad olyan sokáig, hogy ne kapj érte annyit, mint amennyiért vetted, vagy ha valamin buksz, akkor a másiklon nyerj ugyanannyit és pörögjön a használtpiac ezerrel. Tedd bele a pénzt, de ne költsd el rá.
    Szerintem aki újat vesz annak van pénze rá, hogy bukjon, vagy nem ért hozzá és fosik, így vagy úgy, de pontosan tudja a vásárláskor hogy csak bukhat, szóval megköszönheti, hogy az olyanok mint én pörgetik az aprót, mert így kevesebbet bukik mivel beszámítják neki a régit az eladók, mert tudják hogy nyomottabb áron ugyan, de kockázatmentesen azonnal egy-két napon belül eladható a beszámított cucc az aprón, mert van rá vevő. Ha mindenki csak kétévente venne valamit hetekig árulhatná a cuccát mindenki, az eladók meg olyan nyomott áron számítanák be a régit a kockázat miatt, hogy kétszerannyi lenne a bukta a sok kényelmesnek, aki csak megrendeli a boltból, ami éppen megtetszik.

    Van aki egyfolytában foglalkozik vele és pénzt takarít meg, van aki leszarja és fizet. A kényelemnek mindig ára van. Én nem vagyok kényelmes, mert nem szeretek fizetni, viszont amikor csak a pénz miatt kell eladnom valamit azt utálom, 4870X2-ből is volt vagy háromféle nálam mire végre váltani tudtam a két 5770-re, ha nem így lett volna buktam volna az X2-őn 15 rongyot. Végre volt egy kis nyugi erre elkezdik kavarni itt a szart a NV-sek eredmény meg nulla, most majd megint adhatom el az 5770-eket, hogy aztán vegyek 5770-eket csak azért, hogy ne én bukjak, mert jobb meg nincs, max egy olcsó 5870 ha beesik... a fac kivan. Ahelyett hogy végre lenne normális áron egy normális Ferimjük most itt kavarják csak a szart nekem és ne legyek ideges?

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Daczy #42 üzenetére

    Itt nem arról van szó, hogy jól járok e vagy nem. Én nem jól járni akarok, nem az a cél hogy hasznom legyen, hanem az a cél hogy ne bukjam el a pénzt amit a gépbe teszek éppen elég költség a ráfordított idő, meg a feláldozott haszon. Ha most arról van szó akkor eladom az egészet a csába darabonként és marad a céges noti letölteni meg netezni aztán kész. Pont leszarom, hogy pár hétig nincs asztali gépem, nekem az a bajom, hogy megállt a fejlődés. Akkor állt meg, amikor az 5970 mellé nem tett oda semmit az NV, de az árképzés miatt még az 5870 mellé se, így ha látom hogy esik az ára a cuccnak, amiben áll a pénzem akkor adhatom el, de nem azért, hogy vegyek egy jobbat, mert egyszerűen nincs kicsivel jobb kis árréssel, nem létezik, nem tudom követni a fejlődést óvatosan, csak ha beleteszek egy rakást pénzt egy csúcskártyába magas kockázattal, ami meg felejtős. Abba nem teszem a pénzem, csak használtba.
    Az van, hogy eladhatom a az 5770-eket ha úgy érzem hogy buktaveszély van, eladás után jön a notizás, aztán amikor van az aprón egy másik VGA, de olyan áron ami alá nem fog esni a következő 1-2 hónapban szerintem a vonatkozó típus, akkor megvehetem azt, hogy ismét olyan VGA-ban álljon a pénzem amin nem érzek buktaveszélyt, csak ha ez a VGA tökugyanaz mint volt már nekem korábban az idegesít, vagy ha gyengébb mint volt azt is rühellem, mert ugyanúgy találkozni, intézni kell, foglalkozni vele stb.
    Az utóbbi pár napban lazán eladhattam volna 32-33k ért az 5770-ek darabját amúgy, pedig 60k-ért vettem a kettőt annó, de pont leszarom azt az öt -hatezret amit keresnék rajta, mert jó ez a konfig, nem szedem szét ha nem muszáj, de ha esik az ára akkor muszáj.
    Amúgy én leszarom a kereskedést, de ha már annyit foglalkozom vele meg beleteszem a pénzem akkor nehogymár bukjak rajta. Én nem egy vevő vagyok azért aki kétévente vesz egy gépet, inkább amolyan partner aki kamatmentes hitelt ad az eladóknak amikor kp-re váltja a cuccot aztán visszateszi a piacra ugyanannyiért felkínálva a visszavásárlás lehetőségét. Kicsit másképpen is gondolkodom, mert szerintem nem kevés lóvét tartok bennt és azt a kp-t használja a piac addig helyettem, de ez a része rendben is van, a piaccal nincs gond meg az emberekkel sincs, az NV töketlenkedésével van problémám ami miatt azt csinál az ati amit akar. Simán megléphet egy árcsökkentést például és ez idegesít, persze túlspirázom de mondjuk úgy hogy azért felkeltette a figyelmem ez az NV kártya és nem pozitív értelemben, nekem nem hiányzott, semmire se jó nekem. Akinek meg kell egy ilyen belépő VGA csak úgy szólóban az még mindig nem vett Atit? ...háááát, talán van pár ember, de sehol nem lesz az 5750, 70 eladásihoz képest szerintem. Késő bánat ez már.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák