Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz szab.tam #63 üzenetére

    Láttam.
    De 2-3-4 HDD-vel mit csinálsz? Úgy is olcsó? Nem melegszik? Nem rezonál?
    Ha nem akarsz nagyon nagy tornyot építeni?

    A többi meg relatív...
    Én összeraktam 4-5 féle mITX konfigot, a desktopot is reszelem néha. Csak az összeállítás is k* sok idő, nemhogy a házat reszelgessem még... de nyilván ez egyénfüggő kinek mennyi van rá. Ill. nálam is kellett "reszelni", mert a HDD tartó egyedi vagy fellógatott HDD-vel nyomom. A hűtésnél trükközni kellett a venti felfogatásokkal, a paneltápot is be kell tenni valahova...

    Pénzben ugyanez. 16k: vállalható. Ahogy a 4-6k-s Ninja-k is. De ha az egész konfig 50-70k akkor olcsónak se nevezném. Bár az igaz, hogy ilyen szempontból torz a nézetem, valahogy mITX általános/HTCP/NAS gépeknél ebben az ársávban mozogtam mindig. Aztán 10k-s procira nincs ingerenciám 10k-s, de még 5k-s hűtőt se tenni. :)

    Bezzeg a csendet azt szeretem. :D

    pip. Így van, a venti is számít. Mondjuk 5k-s ventikkel se raknék tele egy 50k-s konfigot, mert az ugyanúgy fail nálam, de tényleg lehet kapni jó és valóban halk ventiket.

    Egyébként ezek a kis vga hűtők se annyira vészesek mindig. Kis játékos konfigba Sapphire 7750 került (mITX lap+G3420 társaságába). Olvastam, hogy halk, de ránézésre nem sok bizodalmam volt. Aztán bedobtam és egész halk volt alapon is, de nem hangtalan. Lehúztam fix 20%-ra a fordulatszámot és már nem is hallottam ki a házból (a passzív paneltáp mellett sem). És terhelve is köszöni, jól elvan így 55-60 fok körül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák