Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz punchman #48 üzenetére

    Nem féltem én az intelt. Ráadásul inkább bukik mainstream vonalon, mint Szerver vonalon, mert ott több a nyereség. ;) És amíg ilyen sok intel FAN van, addig még annyira sem féltem őket. ;) Egy felmérés szerint a felhasználók 44-45 %-a semmilyemn körülmények között nem váltana semmire intelről. És ha ők így is-úgy is megveszik, minek erőlködni? ;) Úgyis erősebbek 1 szálon (2-n már nem annyira - SMT vs HT), így még az sincs, hogy a másik tudja a legjobbat mainstream vonalon, csak ár/érték arányban ad többet, aki meg nem dolgozik, hanem játszik, és FPS vadász, az úgyis megveszi. Tehát simán lehet, hogy ez egy mesterséges alultermelés, mert nem akarják, hogy beragadjon a 8. generáció, és így a 9. már eleve jó pozícióból indul, a 8-diknál pedig nem kell árat csökkenteni. Ezen felhasználóknak úgyis csak töredéke megy át AMD-hez, aki nagyon számolgat, de elvileg nagyjából fele-fele a paici részesedés maintream-en, így nagy változás már nem nagyon lesz e téren. ;)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz punchman #51 üzenetére

    Bocsi, hogy külön írok, de szerintem kivár az intel. Gondold el, hogy 2015-ben jött ki a skylake, és azóta 14 nm-en tanyáznak, és óriási haszonra tettek szert. Ez a technológia már egy jó ideje fejőstehénként dolgozik nekik. A 10 nm-re való váltástól szerintem igazából tartanak, mert nagyon drága lesz az átállás, és valószínűleg fokozatosan mindent át akarnak rá állítani, így inkább biztosra akarnak menni. Inkább csiszolják a 14 nm-t, mert még ha vesztenek is piacot, összességében valószínűleg akkor is megéri nekik a nyereségráta miatt. Gondold csak el, hogy az első i széria óta a mainstream vonalon ugyanaz a 4/8-as megoldás ment, közben kisebb lett a CPU mérete, még IGP-vel együtt is, így egy wafer-en többet tudtak legyártani, így a fajlagos költség még kevesebb is lett, miközben az ára nem csökkent, sőt, lehet, hogy picit emelkedett is USD-ben. Így kicsit szétnyílt az olló, nagyobb lett a profit. Ez egyébként nem rossz, vagy baj. Igazából ha nem csinálják ezt, akkor tavaly az AMD-nek már esélye sem lett volna, ha eleve a 6 magos coffee lake-kel kellett volna versenyezniük. Így viszont valóban fel tudtak éledni annyira, hogy most mindent feltegyenek egy lapra, a 7 nm-rel. Ha bejön nekik, ami legrosszabb esetben is így lesz, akkor érdekes lesz a jövő, mert még ha ki is vár az intel, 10 nm-en legjobb esetben is pariban lesz velük, de 64 magos szerverprocit nem tudnak szállítani 10 nanon sehogysem, ráadásul nem készültek rá, hogy ott már dupláz L3-mal az AMD, így 256 MB lesz a 64 maghoz, ami CCX-enként 8 maghoz 32 MB lesz a mostani 16-tal szemben, ami 2 db CCX-hez van. Aztán hogy lesz-e külön mainstream és mobil vonal, vagy csak 2 féle CPU lesz, és azt konfigurálgatják, egyelőre nem tudni róla semmit, de jó lenne, ha lenne szimpla CCX-es 8 magosuk, sokat segítene rajtuk, és ha valmai olyan apu lenne, ami max. 6 magos, de egy nagyon erős IGP lenne mellette, valószínűleg az is nagyon kelendő lende egy adott szegmensben. Az a 6 magos kb annyit tudna mint most a 2700X, és lenne mellé egy kb RX 560 tudású IGP... Akkor már tényleg elegendő lenne az APU sok helyen, ahol most külön CPU és GPU kell, mert az illető néha játszani is szeretne. ;) gykorlatilag több CU férne el és azok is magasabb órejeln tudnának menni 7 nm-en, mint most 14, vagy majd 12 nm-en. 16-18 CU 2 GHz körül azért nem lenne gyenge, persze oda már gyors RAM is kell, de vmi DDR4 4000, jó időzítéssel már jó lehetne. Persze a végső megoldás az intel féle rendelés lehetne, ahol HBM van az APU mellett, és 8 GB HBM sok dologra elég lehetne... ;) Főleg HBCC-vel, és akkor maradna kb. 5 GB System RAM játék közben, ami ahhoz a tudáshoz elegendő is lehet akár játék közben.

    De itt az ár is meghatározó lehet. És szerintem 7 nm-en már nem lehet ilyen olcsón adni a processzorokat, mert ahhoz rengeteget kell eladni, hogy megtérüljön a beruházás.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • RefFes

    junior tag

    válasz punchman #51 üzenetére

    Hali!

    Azt várjuk már meg, hogy mikor és mennyiért jön a Z2...addig lehet akár a Z5-ről is elmélkedni (az már hogy odab@sz a 8-9 gen-nek :D ).
    Nézzük a jelent: saját tapasztalat, egy szálon 20-25% + kellene az egálhoz. Ez a 8. gen. Érdemes megnézni tesztet akár a legújabb TR viszonylatában is (valaki rakott fel a TH oldalról, aminek elején olyan programokkal teszteltek,, ahol az egy szálas magas teljesítmény is számít-pl CAD...nem játék), aholis a 8700k egy kicsit...dehát, tudjuk sz@r...
    Több szálon kiegyenlítődhet a helyzet, de csak több (mármint a már nem azonos darabszámú) magnál. Szintén tapasztalat, hogy a 6/12 CL hozza az 1700x teljesítményét.
    Sokan méricskélik a 2700x-et a 8. genhez, a korrekt a 9900k-val való összevetés lesz.
    Részemről a legvalószínűbb egy 9900k-ra történő átállás lesz, ha egyáltalán lenne értelme, csak be kellene pattintani a lapba. Szerintem egy ilyen bivaly 6/12 (8086k) megoldás is bőven elég jó ideig, ha nem, AMD miért gyárt? És ott van még a 2060-2070 kérdés, de ez már játéknál...
    Egyébként a fő témánál maradva, Intel jól csinálja a készlet kisöprést :P , ezt el kell ismerni, és azért nem lehet véletlen, hogy annyira keresik (nyilván pocsék ;] ).

    Üdv

    Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

  • leviske

    veterán

    válasz punchman #51 üzenetére

    Nekem úgy tűnik kifejelted a számításból, hogy a TSMC gyártósorait nem csak az AMD veszi majd igénybe. Ráadásul az AMD-nek tudnia kéne a Radeon, Epyc és Ryzen termékcsalád tagjaiból is kellő mennyiséget szállítani. Ez eddig időnként még úgy is akadozott, hogy a GloFo-nál egyedüli nagy megrendelők voltak.

    Nem hiszem, hogy számottevően gyorsulna az Intel piacvesztése az aktuális helyzet miatt. Akiknek a Ryzen opció, azoknál szerintem az Intel elmúlt pár hónapja eleve abba az irányba terelte a döntéshozatalt, hogy AMD-t vegyenek.

    (#61) sh4d0w: Noooooooooooooooooooooooooooooo! :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Segal

    veterán

    válasz punchman #71 üzenetére

    Már van 9700k tuning teszt a neten Z370 alaplappal tehát tutira menni fognak a 8 magosok is a régebbi alaplappal.
    A Zen2 meg inkább nyárra várható mert jövőre nem fog tavasszal érkezni.

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák