Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz PuMbA #114 üzenetére

    Attól ez még sajnos csak szerencse kérdése, és pont ez az aggasztó, hogy túl magas a lutri-faktor. Nem mondhatod azt, hogy nálad nem lehet gond.
    Eleinte lelkesen frissítettem minden fast ringes buildre, soha nem volt komoly gond. Idővel kinőttem belőle, és magára hagytam. Felrakta az összegzőket, meg amit akart(megjegyzem, ezt mindig hülyén csinálta, mert soha nem szólt, de amikor valami épp nem akart normálisan működni, akkor beugrott, hog, ja biztos épp frissít). Ezen kívül ezzel sem volt gond, nagyjából zette a dolgát. Az őszi és tavaszi frissítéseket mindig iso-ból végeztem, ez valamivel kontrolláltabb volt, és egyúttal mentést is végeztem az előző, még működő rendszerről, mert azért folyamatosan lehett olvasni frissítés utáni problémákról, de én a szerencsésebbek közé tartoztam. Aztán az egyik összegző telepítéséről onnan vettem tudomást, hogy azt esti kikpcs helyett, csak frissítés és újraindítás volt elérhető(gyk: vagy frissítés és leállítás). Este már nem volt túl sok kedvem ehhez, de rendben, indítsuk újra. Többet nem indult el, csak a kísérlet javításra forgott újra, meg újra. Az én hibám az, hogy nagy volt a bizalom, csökkent a figyelem/elővigyázatosság, és a mentésem régi volt. Win10-ben meg ugye nincs rendszervisszaállítás, ha valaki nincs résen, vagy túlzottan megbízik a rendszerben. És semmilyen elérhető eszközzel nem sikerült visszahozni, pedig ráment néhány óra. Végül friss telepítés és a döglött rendszer mentéséből visszatett beállítások után tudtam újra használni a gépet. Szinte semmivel nincs telepakolva a rendszer, pár apró telepített programom van, csak a beállítások(nem az os oldaláról) összetettek. Ezeket újra összehozni nem öt perc.
    A lényeg, hogy egy percig sem szabad megbízni az os-ben, bármelyik pillanatban okozhat komoly kellemetlenséget. Aki az ellenkezőjét állítja az vagy nagyon naiv, vagy ostoba. Esetleg csak jól esik neki egy kis hangulatkeltés.

  • bzoley

    veterán

    válasz F.E.K.. #122 üzenetére

    Csak elméletileg van:)
    Gyakorlatilag mindig kikapcsolja a rendszer. És ha nem vagy résen, így jártál. Tehát, mintha nem is lenne.

Új hozzászólás Aktív témák