Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz pmartin96 #49 üzenetére

    A tesztelés procedúra a gond. A legtöbb legyártott VGA-t nem tesztelik alaposan. Egyszerűen drága maga a művelet. Az van, hogy a komponensek, amelyekből összerakják tesztelve vannak, tehát elvileg, ha minden komponens jó, akkor a VGA-nak is jónak kellene lennie. Ha nem, akkor ott a garancia, ami még mindig olcsóbb, mint minden terméket egyenként tesztelni a dobozolás előtt.

    A gyakorlat azt mutatja, hogy még a tesztelt komponenseknél is van azért 3% alatti hibaarány. Ez alapvetően még mindig belefér, viszont ha egy hardver 2600-nál is több komponensből áll, akkor ez a ~3% per komponens a végtermékre már 20-30% közötti hibaarányban is lecsapódhat. Ugyanakkor az még mindig olcsóbb, mint egyénileg tesztelni, mert tízből hét termék jó, vagyis szimplán a garanciával idővel jó VGA-hoz jut a vásárló. A dolog azért tűnik soknak, mert a korábbi generációnál mindegyik GeForce RTX komplexebb, mint például az 1080 Ti. A 2080 Ti sokkal, hiszen sokkal több komponensből áll. Egy bizonyos szint fölött már érdemes elgondolkodni a végtermék alaposabb tesztelésén is, mert hiba kicsi a komponensenkénti hibaarány, a túl sok komponens ezt nagyon növeli a végtermékre. Gondot jelent viszont a tesztelés költsége, ugyanis még 20-30% közötti hibaaránynál is az van, hogy olcsóbb garanciáztatni.

    Arra azért nincs túl nagy esély, hogy ez teljesen megoldódik, de a tesztelési procedúrán talán változtatnak valamennyit, hogy a hibás VGA-k egy részét a gyáron belül tartsák. Nyilván biztos van valami kellően olcsó, de még elfogadható hatékonyságú megoldás. Az igazán hasznos opció viszont az lenne, ha nem lenne egy VGA-n 1500 komponensnél több. Már ez is nagyon sok, de még éppen elfogadható volt.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák