Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz ergoGnomik #1 üzenetére

    Miért pont annyi?

    Az sem tiszta, hogy ez mitől lesz jobb 2500 vezérelhető LED-csoporttal, mint egy 5000 zónás előző generációs FALD...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz wolfman #6 üzenetére

    Volt szó itt edgeLED-ről? Már az LG "törzsfejlődést" bemutató ábráján kívül...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #72042496 #45 üzenetére

    Nem, ez olyan, mint az audiofil(és egyéb vájtfülű) témák, hogy pár ember akinek ez az élete és pénze(és hajlandósága) is van 10%-kal jobb minőségért 300%-kal többet fizetni, és magas lóról fikázzák a többieket, akiknek mások a preferenciái.
    Nekem pl. a TV mint funkció nem ér meg 200e Ft-nál többet, akármilyen parasztvakító feature-rel sem.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #72042496 #51 üzenetére

    Az hogy hány % különbség van, nagyrészt attól függ, hova teszed a nullapontot illetve hogy mi a metrika maga.

    Nem más világ csak szeretnéd azt gondolni(valamivel igazolni kell az árát), és azért kérnek érte ennyit, mert megtehetik, mert kifizetik érte annyian, hogy a gyártónak megérje - semmi más oka nincs(kereslet/kínálat, ugyebár). És ennek csak egy része a kifejlesztési és előállítási ár, jó nagy része a marketing.

    Ahhoz, hogy kimondjam, számomra egy TV/stream/konzol-néző készülék nem ér meg 200e-nél többet(legyen az akár TV vagy monitor), nem kell látnom a kínálatot, ez a kijelentés magának a funkciónak szól, számomra a TV nem dísztárgy és nem is presztizs-termék, és a mostani TV-mhez képest bizony nincs az az OLED TV, ami akár kétszer jobban betöltené a funkciót, nem hogy tízszer... pedig nem vagyok fillérb@szó, csak megvannak a magam preferenciái, amik a jelek szerint nem esnek egybe a tieiddel...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Pingüino #58 üzenetére

    Te láttál már QLED-es kijelzőt TN-panellel? :Y
    Én eddig többnyire csak VA panellel párosítva láttam, illetve hallottam, hogy létezik IPS-sel is...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz mad823 #63 üzenetére

    Mivel a miniLED az maga alapvetően csak egy újabb fajta FALD-megoldás, ezért definíció szerint nincs miniLED FALD nélkül :D
    Igazából ha jól értem az egész miniLED arról szól, hogy egy FALD zónát nem egy nagy hanem sok kicsi fényforrással világítanak át, így talán kisebb a halo-effekt. Ez ebből fakadóan középutas megoldás a nagyon sok zónás FALD és a kevés zónás közt, tehát szükségszerűen valahova a középkategóriába bír betagozódni ha a hype elmúlik...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #72042496 #69 üzenetére

    Jönnek ezek még az én utcámba(mármint 200e HUF alá)! ;]

    "...kategóriákkal jobb tévék, nem érdemes egy napon említeni őket." Én a magam részéről nem szeretem az ilyen kijelentéseket, mert egyrészt vér szubjektívek, másrészt már miért ne lehetne egy napon említeni őket? Én is rühellem a TN paneles kijelzőket, de elfogadom, hogy a csillió fps-hez jobban passzolnak(és egyébként képminőségben is sokat fejlődtek is a kezdetek óta) és ha gamer monitorokról folyik a társalgás, nem csak egy napon, de egy mondatban is bátran említhetőek bármelyik másik technológiával - nem csak a képminőség meg az ár van mint szempont... de eleve marhaság az egész, nincs olyan kijelző/kijelző-technológia, ami minden szempontból jobb lenne a többinél, ami vitán felül állna.
    Igenis legyen vita, valódi érvekkel! Le a sznobizmussal! ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #72042496 #80 üzenetére

    Szövegértéssel gondjaid lehetnek... sehol nem kértem hogy engem bárki győzzön meg hogy az én TV-mnél csak picit jobbak... pontosan tudom, hogy csak picit jobbak(és az enyém az egy teljesen átlagos TV, azért ezt vettem, mert kifejezetten nem akartam 40" fölé menni, és gagyinak azért már bőven nem lehet nevezni, funkciójában pedig teljesíti azt amire nekem kell).

    Az a hibád, hogy láthatólag paraméterekben gondolkozol, nem használati értékben. 1000:1 kontrasztarányhoz képest a 2000:1 kontrasztaránytól a kijelző használati értéke nem a duplája akkor sem, ha láthatóan jobb tőle a kép(és ez igaz az összes többi paraméterre is).

    A vitát pedig arra értettem, hogy igenis van értelme, mi több szükséges összehasonlítani ezeket a technológiákat, mert bármennyire is szeretnéd, abszolút nem egyértelmű hogy egy OLED vagy miniLED jobb mint pl. egy IPS vagy VA vagy akár plazma, de még a CRT is van amiben jobb az összes mostani TV-nél(nyilván, a legtöbb szempontból nem, de pl mozgásmegjelenítésben verhetetlen), és semmi értelme kijelentened, hogy vitán felül jobb, mert bizony nem, legalábbis nem vitán felül.
    Lehet, hogy minden neked fontos szempontból jobb, de észre vehetnéd, hogy nem mindenkinek ugyanaz fontos, ami neked, de még ha ugyanaz is, korántsem biztos, hogy ugyanannyira.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz wallace 234 #82 üzenetére

    "Szerintem ez egy lcd töl bőven elég!"
    Pontosabban:
    Neked ez egy lcd töl bőven elég.

    Písz...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #72042496 #93 üzenetére

    Már ne is haragudj, de mi köze van a méretnek a képi élményhez? Eleve nem a nettó méret számít, hanem hogy a látómeződből mekkora részt tölt ki, az pedig erősen függ a nézési távolságtól is - nem kizárt hogy nekem az a 40" többet, mint neked a 65(vagy amekkora TV-d van). Csak míg a 40" nekem elfér a szobában, a 65"-höz már bútort is kéne variálnom, ha már ilyen csóringer vagyok, hogy nem telik moziteremre...

    Arról pedig sajnos nem találtam konkrét információt, hogy milyen típusú a háttérvilágítása, de ha nem FALD akkor a legjobb edge-lit amit eddig láttam, mert nem lehet észrevenni, hogy csíkokban világosodna...

    "legnkább semmilyet": és innentől nem érdekelnek a további érveid, a valóságtól láthatólag teljesen el vagy szakadva, élj csak a kis sznob buborékodban, jó szórakozást hozzá. Hidd csak azt, hogy az OLED alatt minden szar és fizess minimum 3-4x-es árat érte... nem az én problémám.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz wallace 234 #102 üzenetére

    130cm-ről nézek TV-t... nem fotelből, hanem íróasztal mellől. Nem cél a "moziélmény", 50 négyzetméteres panelban nem is lenne realisztikus elvárás...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Reggie0 #110 üzenetére

    Hja, akinek az a célja, hogy nagy vásznat lásson, az menjen csak moziba, én inkább filmet meg meccset nézek illetve PS-sel játszok rajta... és ebből a 3-ból 2-re a mozi alkalmatlan.

    #108 Ijk : rég láttam ennyire steril szobát... élnek is ebben a lakásban, vagy csak egy bemutatóterem? Plusz ez nem TV hanem vászon+projektor, bár azt el kell ismerjem, hogy frappánsan van megoldva... :R
    Az én nappalimban szekrénysor, íróasztal, ruhaszárító, edzőgép, könyvespolc és ebédlőasztal(kicsi a konyha) van, örülök, hogy ekkora TV befért... mondjuk, ha nagyon erőltetném, egy 55"-osnak talán még tudnék helyet szorítani komolyabb átrendezés nélkül, de nem prioritás jelenleg.

    Egyébként nekem is tetszik az OLED kijelzők képe, de nem annyival jobban, amennyivel drágábbak, és az én jelenlegi méretkategóriámban(40-42") nem is nagyon kapni őket. Ahogy nézem, 3-400e Ft kategóriában már jelen van az OLED, ha így folytatja, a következő TV-m már lehet hogy az lesz.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Ijk #112 üzenetére

    Na, ez így mindjárt más :) :R

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Pingüino #113 üzenetére

    Nyilván eljárósra, két kézen meg tudom számolni, hányszor mentem olyan helyre az elmúlt évtizedben...

    Én a TV funkciót javarészt meccsek(foci, kézilabda, tenisz) illetve időnként dokumentumfilmek nézésére használom, azon kívül YT, Netflix és HBO Go megy rajta, illetve a PS4 van még arra kötve, bár utóbbiakra mostanság egyre gyakrabban a PC-re kötött nagyobb monitort használom... nekem így kényelmes.

    A házimozi ötletének nem vagyok feltétlenül az ellensége, de soha nem vetődött még fel bennem, hogy albérletbe összerakjak egyet, talán ha egyszer saját lakás vételére szánom el magam, esetleg ott...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz duke #147 üzenetére

    Ezt tudtuk már akkor mikor a cikk címét elolvastuk... újságírók csak akkor tesznek a cikk címe végére kérdőjelet, ha a válasz NEM, de legalább is nem tudnak hitelt érdemlően alátámasztani bármely más lehetséges választ...
    Nem csak a PH-nál...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák