Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VirsLee

    őstag

    válasz Raysen623 #30 üzenetére

    Szerintem nincs túllihegve. Egy AAA játékhoz fullhd medium beállítás mellett elegendő egy 40e forintos gtx950, az már más kérdés, hogy az eladott mac gépek 90 százaléka ennek a teljesítménynek a közelében sincs. De ez nem gond, hisz nem játszani veszi az ember...

  • assemble

    addikt

    válasz Raysen623 #30 üzenetére

    "köztudottan túl vannak lőve hardverigényt tekintve PC oldalon"

    Ez megis mit jelent, mihez kepest vannak tullove? Egy mobilos Angry Birds-hoz kepest? Az igaz, hogy az 1 millio forintos mac-ek nem elegek hozza, mert alapbol gyenge vagy elavult GPU-kat tesznek azokba is, de ez nem eppen a jatekok hibaja :) Plane amikor egy 200-300 ezres gaming pc-n gyonyoruen elfut kb minden max grafikan 1080p-ben, egy 400-500 ezres pc-n pedig 4k-ban is szepen elfut a legtobb dolog.
    Miert lenne a pc rossz amiatt, mert lehet ott is draga konfigot venni? Szerintem irrealis, de oke, tegyuk fel, hogy tenyleg 1 millioba kerult az ismerosod gaming konfigja, ez amugy kb csak ugy johet ki, ha mindenbol a letezo legjobbat teszi bele, es mondjuk GPU-bol 2-t vesz bele a letezo legjobbol. Mac-en 3-szor annyibol, sot, semennyi penzbol nem tudna olyan konfigot venni, ami egyaltalan megkozelitene egy ilyen gep teljesitmenyet. Hardverben sem tud olyan eroset venni ott, mert kb mindig elavultat vagy gyenget arulnak csak, raadasul mocskos dragan. De ha valami csoda folytan egy jo hardvert tudna is szerezni hozza, a mac, mint gaming platform jelenleg teljesen eletkeptelen. Nem is nagyon adnak ki ra szinte semmit, de amit ki is adnak, jellemzoen az mindig a legrosszabban fut a pc-linux-mac harmas kozul. A linux gaming (ami amugy torekszik is felfele) is ezerszer eletkepesebb koncepcio.

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Raysen623 #50 üzenetére

    Épp melyiknap olvastam pletykát, hogy az Apple átállna zen APUra, mert egyre több szoftver használná a gput, de az intelét nem tartják megfelelőnek. Ezt akkor egy nedves AMDs álomnak tartottam, de egybe vág ezzel a cikkel.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • VirsLee

    őstag

    válasz Raysen623 #45 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy egyenként elavult lenne az összes alkatrész, ami bekerül az apple gépekbe, hisz általában utolsó generációs procikkal és ssd-vel dolgoznak. A gond itt a konfigurációk összeállításán van.
    Pl. egy Intel Iris egész jó lenne játékra 1200x800 vagy akár 1440x900-as felbontás mellett. FullHD-re már az asztali Iris is kevés, de itt a mobilnak a 2560x1600-as retina kijelzőt kellene meghajtani. Ugyanez igaz a 2880x1800-as 899.990 forintos MacBook Pro szériára is, hiába van benne az M370X 2 GB... Ahhoz a felbontáshoz teljesen felesleges.

    Az Air 1440x900-as felbontásához már passzolna egy jó Iris, de ott HD6000 van. Persze lehet tolni 800x600-ban is a játékot (néztem videót róla), de arra még nem fogsz úgy ráfeküdni szoftveresen, hogy használható legyen :) Ugyanez igaz az iMac-re is, hiába az 5120x2880-as felbontáshoz kevés az M395X, főleg úgy, hogy az 91e forintos felár a 850e forintos gépre. :)

    Szóval semmi gond az alkatrészekkel, nem elavultak, egyszerűen úgy vannak egymáshoz a procik és a kártyák párosítva, hogy az nem játékra alkalmas. Ugyanez igaz a 15W-os két magos "i7" procikra is. Nagyon jó egy notebookba, de ha hallottál már felpörgött ventillátorral macbookot, akkor tudod, hogy nem illik csúcsra járatni, mert a porszívód elszégyelli magát a mac mellett :)

Új hozzászólás Aktív témák