Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz hokuszpk #4 üzenetére

    A platykákban lévő táblázatokban kb. a kicsit alacsonyabb TDP-jű nV kártya mellé teszik az egyes Navi-kat. Vagyis csak megközelíti az nV párját miközben az nV még csak 12nm-en készül.
    De ha az nV előjön egy sokkal fejlettebb gyártástechnológiával, akkor az AMD nem fog tudni előhúzni egy annál is fejlettebbet, mindenképpen architekturálisan kell valami nagyot változtatniuk.

    Miért siet az nV? Nem hiszem, hogy siet, szépen, menetrendszerint, fegyelmezetten hozza azt, ami elkészült.
    Ha netán mégis közelebb hoznák a rajtot, akkor is csak azért, hogy fenntartsák az elsőbbségüket, mert nem tetszik nekik a túl közel kerülő AMD.

    Persze, az egész gondolatmenetem arra alapul, amit a Navi-s pletykák írnak, de ritka az, hogy a valóság sokkal jobb, mint a pletyka.

    (#2) Televan: Tudom, de jó lenne, ha kiegyenlítettebb lenne a küzdelem.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • dkess

    őstag

    válasz hokuszpk #4 üzenetére

    Bici -vel értek egyet - én is normál menetrend szagot érzek az nVidia -nál.

    írtad, hogy "a 1060/1070/1080 elvolt ket evig". Nos a 2070/2080/2080Ti 2018 -ban jött ki. Amennyiben 2020 -ban jön a váltás, akkor ez a széria is pont "két évig lesz el". Továbbá vegyük a pletykaszinten létező 2070Ti -t. Amennyiben kijön idén, akkor az is pont egy évvel később jön, mint szériájának első tagjai - pont mint ahogyan az a 1070Ti esetén is volt ...

    A kapkodás szagot pl. inkább a Radeon VII -nél érzem. Bő két évvel később - mind a teljesítmény terén, mind a feature lista tekintetében - egy kb. 1080TI körüli szintű kártyával rukkoltak elő annál drágábban és jóval többet fogyasztó/melegedő lett. A rendelkezésére állásával is volt gond az első félévben ... Ez a bő két évnyi késés az nVidia desktop megoldások tekintetében egy teljes generációváltást jelent mostanában ...

    A Navi meg ki tudja mikor fog jönni pontosan, mit fog tudni és milyen teljesítménnyel. Reméljük a legjobbakat.

Új hozzászólás Aktív témák