Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • foregister

    tag

    Tehát azt mondjátok, ha az kevésbé gyanús bárki számára, ha tudatosan rejted el amit csinálsz. Pl. a netszolgáltatód tudja, milyen oldalakat látogatsz ez alapján láják, hogy valamit rejtegetsz, mert a protonmail
    vagy a signal, vagy Telegram protokollját használod, esetleg VPN-en kommunikálsz.

    De tényleg ennyire zavar, hogy valahol egy algoritmus tudja rólad mit szeretsz és inkább bonyolítod az életedet, higy elrejtsd, hogy pontosabban tudják eladni másnak a preferenciáiadt? Vagy tényleg elhiszitek, hogy valaki(k) azt fogják nézni, hogy a sokszázmilliós felhasználói bázisból ki mit csinál, miért beszélt robbanásról vagy miért szapulja az aktuális politikai elitet?

    Ha eljutnánk oda, hogy a nézeteid miatt fog atrocitás érni, akkor amúgy is csak az fog számítani, hogy akkor hogyan viselkedsz, kinek a kénye-kedve teszed, az akkor neki tetsző dolgaidat és nem az, hogy korábban hogyan. Ha meg mégis, akkor valami nagyon szelsőséges dolgot csinálhatsz most, de akkor sem ezen a fórumon beszéled ezt meg mással.

    A rejtegetéssel hamarabb leszel gyanús, főleg, hogy nem tudhatod az ismerőseid, akikkel tartod a kapcsolatot, milyen hülyeséget csinál és milyen szálak kötik majd hozzád. És mivel nem vagy ellenőrizhető, gyanús leszel.

    [ Szerkesztve ]

    Az igen az nem nem

  • GreenGoblin

    tag

    válasz foregister #51 üzenetére

    Had válaszoljak kérdésekkel a hozzászólásodra.
    Te, hogy éreznél ha tanulsz napokig-hetekig a vizsgára erre melletted Józsika aki sz@rt bele pofátlanul lemásolja rólad, bezsebeli az elismerést majd a végén még őt veszik majd fel arra a pozícióra amire jelentkeztek.

    Másik. Adok neked egy papírlapot tele információkkal. Telefonszámok/email címek/stb. Te kidobod a kukába vagy inkább eladod jó pénzért?

    Beszélsz meghitt dolgokról a pároddal, olyan dolgokról amik csak rátok tartozik, majd a gyerekeitek viszont látják a Facebook-jukon reklámként.

    Ezeken gondolkodj el.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • btprg

    senior tag

    Nálam a Telegram lett a tuti befutó, meg a cégnél is – a lobbizásomnak köszönhetően – erre tértünk át (nem multi persze). Abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy van Telegram desktop alkalmazás Windows XP-re, de az újabb verziók is simán, kis erőforrásigénnyel működnek, továbbá van értelmes mobil app is. Boldog lennék, ha minden ismerősöm átpártolna ide. Amíg nem, addig szívhatok azzal, hogy a Facebook Messenger 700+ MB memóriákat zabál (és biztosan leak-el is), lassú mint a dög (régebbi gépen főleg), mert nincs normális desktop program hozzá.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • GreenGoblin

    tag

    válasz btprg #53 üzenetére

    Signal-nak is van windows, mac, linux kliense is.

    .. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

  • foregister

    tag

    válasz GreenGoblin #52 üzenetére

    Ha én hetekig-hónapokig tanultam a vizsgákra és Józsika bezsebeli az elismerést egy másolassal, akkor Józsika valamit jobban csinál, ha neked ezután nem jár elismerés, akkor a helyedben ráfeküdnék arra a problémamegoldásra, hogy Józsika ugyanazzal az eredménnyel hogyan lett mégis sikeresebb arra a pozícióra amire végül téged nem vettek fel. Ahol ez nem derül ki (akár idővel), az alapból megbízhatatlan munkahely, ne sajnáld. Esteleg érdemes elmerülni a self-marketing fogásokban és akkor nem csak jobb pozikat érhetsz el, hanem remek vállakozó is lehetsz, nem kell pozíciók után kullogni rabszolgaként.

    Volt szerencsém ilyen kétes eredetű "papírlaphoz", nem érdekelt, nem adtam el senkinek, főleg azért, mert ha kitudódik az én megbízhatóságom csorbul.

    Viszont amásik része, hogy a marketing cégek ebből élnek és mivel a felhasználók elfogadják az ÁSZF-et, tehát legálisan gyűjtik is. Régebben én is vettem ilyen adatokat (legálisan a GDRP előtt), használtam is őket, jó konverziókat is értem el. Senkit nem károsítottam meg csak azért mert végül vásároltak tőlem valamit. Ma már ez szofisztikáltabb, mert lényegeben a GDPR annyira korlátoz, hogy anonim adatokkal tudnék kereskedni közvetetten (pl. Google Ads, FB ads, csak hogy a hétköznapiakat vegyük alapul). Ezek a rendszerek meg elég komplex algoritmussal belövik a potenciális vevőt, amivel még hatékonyabb konverziót érek el, mint a nem anoním listával. Hülye lennék listákata venni, ha olcsóbban, pontosabban célozhatok.

    És pont ezért mondom azt, hogy adják el nyugodtan az adataimat. Eddig csak felhasznalóként annyit éreztem belőle, hogy célzottabb üzenetek jutottak el hozzám. Mondjuk az valóban zavar, hogy azt is érzem, hogy buborékban kezdek élni, annyira rám van célozva minden.

    Arról nem is beszélve, hogy az összes tágyban szereplő app ingyenes és tudjuk jól, hogy semmi nincsen ingyen, tehá ha nem fizetsz valamiért akkor te vagy az áru. Te sem fejlesztenél puszira ingyen.

    Amibe nem tudok ellenérvet hozni az, hogy a gyerek látja azokat a hirdetéseket amik alapvetően a szüleiket érinti, de ez pusztán annak a bizonyítéka, hogy mennyire nem tudja a technológia, hogy ki ül a gép előtt. Ez mondjuk dühít, de ezért nem fogom kikapcsolni a profilepítést, hanem a gyerek profilját megpróbálom még jobban elszeparálni, akár halózati szinten (értsd ő mobilnet sajá eszköz, én meg kábeles net). Így sem tökéletes, de szerintem jobb, mint a semmi.

    Szóval továbbra is, nem látom semmi hátrányát a rendszernek, és semmi simlis dolgot sem csinálok, hogy félnem kéne bármilyen retorziótol.

    Az igen az nem nem

  • Zwodkassy

    senior tag

    válasz Dißnäëß #20 üzenetére

    Szép, szép, csak nem biztos, hogy igaz.
    Engem az lepett meg 1-2 éve, amikor kiderült számomra, hogy én is létezek/létezhetek a FB-n, annak ellenére, hogy soha nem regisztráltam, és léptem be rá !!!
    Ez igencsak mellbe vágott.
    Ugyanis, ha pl néhány ismerősöm kitesz rólam néhány olyan fotót, amin ott vagyok, és megjelölnek rajta (vagy mit csinálnak), akkor a FB már "nyilvántart" engem is. Erről, volt is egy hosszú cikk (sorozat talán).

  • Igorovics

    csendes tag

    válasz foregister #55 üzenetére

    Szia.

    A hozzászólást nem elsősorban neked szánom, csak leírtál egy mondatot, amiről eszembe jutott valami:

    "Szóval továbbra is, nem látom semmi hátrányát a rendszernek, és semmi simlis dolgot sem csinálok, hogy félnem kéne bármilyen retorziótól."
    Ennek a szinonimája a "Nem csináltam semmit, nincs mit rejtegetnem". Pár évvel ezelőtt készült egy dokumentumfilm erről Nothing to hide címen, érdemes megnézni: link. Egy fickó életét követik nyomon egy ideig, adatokat gyűjtve róla teljesen legális módszerekkel. A lényeg 48:00-nál kezdődik, amikor elmondják neki, mire jöttek rá: mikor hova megy, mikor szokott futni reggelente és hol, mit néz a neten, mire keres rá, mit csinál Facebookon, milyen sűrűn néz pornót, stb. Az elején még őszinte a fickó mosolya... érdemes megnézni.
    És mindezt metaadatokból szerzik meg, teljesen legálisan. Ez a metódus jó azoknak, akik ezeket az adatokat rendszerezik és eladják (pl Google és Facebook), meg azoknak, akik megveszik és reklámoznának (pl ahogy említetted, te). Azoknak nem jó csak, akiket megfigyelnek (kb mindenki), és nem csak azért, mert olyan dolgokat is megtudnak az illetőről, amit ő senkinek sem mondana el.
    Itt egy cikk a protonmail blogon a filmről: link.

    Illetve egy magyar nyelvű cikk, ami annak idején megjelent erről a folyamatról és káros hatásairól, erkölcsi vonatkozásairól: link. (igen, tudom, 444, de ez akkor is egy jó cikk :) )

    Bocs foregister, hogy a te hozzászólásodra reagáltam, tudom, hogy nem teljesen erről írtál, csak erről jutott eszembe.

    [ Szerkesztve ]

  • SirRasor

    őstag

    válasz Igorovics #59 üzenetére

    Hehe beszállok picit én is :D
    "Az elején még őszinte a fickó mosolya" - aha, de utána se tűnik úgy, hogy nagyon izgatja a dolog, mert semmi lényegeset se tudtak meg róla.

    Kezdem azt hinni, hogy ez is egy hobbi. Mármint a megfigyeléstől való félelem és rejtőzés minden áron. Ez már bőven a józan ész és praktikusság határain kívül esik. Pont.

    foregiszter hsz-e a lényeg.

    Még annyit fűznék hozzá, hogy mégis honnan tudják, hogy hol vagyok? Ja bocs, nem olyan idióta módon használom a telefont, hogy a mobilnet, Wifi, GPS és Bluetooth folyamatosan be van kapcsolva. Merülne is a telefon, mint a disznó. Mindent csak akkor kapcsolok be, amikor kell. Cserébe kapok 3-4 napos üzemidőt.
    Aki a cellainformációval jön, annak csak annyit, hogy a mobilszolgáltatók elméletileg csak a szakszolgálatoknak kötelesek kiadni, de ezzel szerintem nincs is gond. Ha valaki bűncselekményt követ el, akkor igenis lehessen kideríteni, hogy merre járkált, még ha pontatlan is a tornyokkal való háromszögelés.

    Make Love not war!

  • Apollyon

    Korrektor

    Fb messenger, viber, wacapp – ezek hazudnak a "titkosításról", hiába kapcsolod be vagy már be van kapcsolva, ugyanúgy elérhetőek az üzenetek a hatóságoknak pl. biztosan, bárhol a világon, jól olvashatóan. Szóval maximum csak fantom kapcsolókat kapcsolgatsz. A Telegramot is ide sorolhatjuk, hiába nyílt forráskódú a kliens, a két pont között ott a zárt szerver, vajon miért.

    Ellenben a Signal más helyzet, az ott lezajlott üzenetekkel illetéktelen személy (értsd: nem része a beszélgetésnek) nem tud mit kezdeni. De ki tudja meddig lesz jövője, ezek olyan dolgok, amiknek nem szabadott volna túl nagy figyelmet kapnia, szóval nem hiszem, hogy Elon Musk annyira jót tett a twitteres üzenetével ennek a platformnak. De ha szét is csicskítják a Signalt, lesz rá alternatíva, már most is van igazából.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz SirRasor #60 üzenetére

    Kezdem azt hinni, hogy ez is egy hobbi. Mármint a megfigyeléstől való félelem és rejtőzés minden áron. Ez már bőven a józan ész és praktikusság határain kívül esik. Pont.

    Esetleg szabad akarat, meg eleve a szabadság elve. Ha küldök egy üzenetet a páromnak, akármiről, akár csak annyit, hogy láttam, hogy esik a hó, akkor hadd legyen már az én döntésem, hogy zavar-e, hogy figyelik / logolják az üzeneteimet, vagy sem.

    Még annyit fűznék hozzá, hogy mégis honnan tudják, hogy hol vagyok? Ja bocs, nem olyan idióta módon használom a telefont, hogy a mobilnet, Wifi, GPS és Bluetooth folyamatosan be van kapcsolva.

    Valójában ez úgy van, hogy csak akkor lehetsz teljesen biztos abban, hogy az összes rádió ki van kapcsolva, ha van hozzá hard switched.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • SirRasor

    őstag

    válasz Apollyon #62 üzenetére

    Mintha el se olvastad volna rendesen, amit írtam.
    Pont erre gondoltam: akkor Te is hobbiként gondolsz erre :D

    Make Love not war!

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz SirRasor #63 üzenetére

    Ez nem hobbi, mindössze odafigyelek arra mi történik a világban. A cél az lenne, hogy itt nálunk Európában ne épüljön ki olyan rendszer, mint ami Kínában már élesben működik. Márpedig a fb, google és társai pont a kínai metódust segítik elő.
    Ha mégis lesz hasonló rendszer itt is, akkor addigra már tudni fogom, milyen platformot és hogyan lehet majd használni, meg mit nem.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Madara-san

    tag

    Jó a téma, sok érdekes program / platform került megemlítésre. Szerintem a magánszférához mindenkinek joga van. Pláne akkor, ha "nem csinál semmi rosszat".

    Nálam a Telegram az elsődleges IM platform. Tudom, hogy nem a legjobb / legbiztonságosabb megoldás, de még mindig jobb (és sokkal használhatóbb!) mint a FB/WhatsApp/Viber. Ráadásul elég nehéz volt az ismerősi körömet átcsábítani ide, de szerencsére nagyrészt összejött.

    Megemlítem még a Tox-ot, korábban próbálkoztam vele. Még elég kezdetleges állapotban volt, de szimpatikus.

    Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

Új hozzászólás Aktív témák