Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBorg

    tag

    Nem kapcsolódik szorosan a témához, de talán valaki útba tud igazítani: Windows7-ben kikapcsoltam a pagefile-t, a hiberfil.sys-t, még néhány logging funkciót, amiknek nyomára akadtam az interneten, de a merevlemezfigyelő alkalmazásom teljesítmény füle szerint a Windows továbbra is rendületlenül (kb 80MB/óra) ír az ssd-re. Az alkalmazáskezelőből elérhető erőforráskezelőben a lemezhasználatot valami "system" generálja, tehát valami olyan, amitől nem lettem okosabb. (bocs ha nem pontosan fogalmazok, most nem windows7-es gépről írok)
    A célom az lenne, hogy a windows ne írjon a lemezre semmit, ha nem mentek semmit (mint egy live CD-s linux, ami nem is tudna a rendszerlemezre írni), illetve tudni akarom, hogy mi az, amit jelenleg ráír. Persze azt sem tartom kizártnak, hogy a merevlemezfigyelő alkalmazás működik hibásan.
    Linuxra van alkalmazás, ami figyeli a bekapcsolás óta valamely lemezre írt adat mennyiségét?

  • BBorg

    tag

    válasz vzozo #191 üzenetére

    Köszönöm a választ. Majd utánanézek. Hogy mi a cél? ... Tulajdonképpen csak egy idegesítő jellemhibám miatt szeretném azt látni az operációs rendszernél, hogy ha nincs különösebb mentenivaló, akkor ne koptassa a "drága pénzen" vett kis SSD-met. Nem vagyok szakértő, de szerintem a logolást is meg lehetne oldani szinkronizáltan egy rendszerben, hogy ne minden másodpercre, hanem csak minden 10 percre jusson kiírandó adat. Hacsak nem a kékhalál beállta előtti utolsó századmásodperc adatai a legkritikusabbak valamilyen szempontból (RAM-ból elveszne). Ráadásul - ismét megjegyzem, hogy nem vagyok szakértő - a kiírt adat mennyisége is túlzásnak tűnik logoláshoz képest. Lehet, hogy valamilyen log fájl módosításai miatt a teljes fájlt újraírja minden módosítás alkalmával vagyis néhány másodpercenként?

  • BBorg

    tag

    válasz vzozo #230 üzenetére

    Köszönöm a választ! Megint egy kicsivel többet tudok. Én mondjuk a szinkronizációt arra az esetre értettem volna, ha a logolást több egymástól független folyamat végzi (fogalmam sincs, hogy így van-e), amiket egymással szinkronizálva elérhető lenne, hogy ritkábban kelljen a lemezhez nyúlni.

Új hozzászólás Aktív témák