Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Foglalt név #23 üzenetére

    Ez tök jó, de hogy hajtod meg? Én pont azért váltottam 10+ éve a HDMI kimenetű hangkeltésre (előtte meg az optikaira), mert elegem lett, hogy a legjobb hangkártyákkal is esélyesen lesz egy kis 'súgás', ha feltekered a hangerőt (RF jelek ugye a számítógépen belül).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Foglalt név #23 üzenetére

    "Mégis mi a búbánatos köze van a hangkeltő berendezésnek a képhez."

    Az új berendezéseken általában nincs sokcsatornás ki- és bemenet, van helyette HDMI. HDMI-n pedig együtt megy a kép és a hang. Innentől kérdés, hogy az erősítő vagy megjelenítő végezze-e a HDMI-kapcsolást. Mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai:

    - Megjelenítő esetén a HDMI ARC egy bugos istencsapása, és az alacsony sávszélesség miatt a HD-hangokat sem támogatja. Érkezőben az eARC, amely szerencsés esetben leszámol ezekkel a korlátozásokkal. Így a megjelenítő lehet a HUB, az erősítőnek pedig nem lesz köze a képhez. Viszont lehet, hogy a megjelenítő nem enged át valamilyen hangformátumot, pl. 8 csatornás PCM (LG C9-nél pl. firmware miatt nem működik), Auro 3D, netán az új IMAX Enhanced.

    - Erősítő esetén pedig az ALLM, VRR, bizonyos felbontások (pl. WQHD és 8K), 120 Hz és társai nem támogatottak, illetve a tévén kapcsolgatni kell a képmódok közt ha eltérő profilt használna az ember az eszközeihez, pl. egy médialejátszóhoz és konzolhoz. Plusz jellemzően csak négy HDMI van egy tévén, amelyből egyet rögtön foglal az erősítő. Plusz a kábelek elvezetése macerásabb lehet.

    - Lehet aztán kombinálni is a kettőt, illetve két HDMI kimenetes eszközöket használni.

    Részemről az eARC terjedését várom, mert az lesz a legkézenfekvőbb a rendszeremben, gyakorlatilag nulla kompromisszummal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák