Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laslow

    senior tag

    Egy hete Icon7 D500-as egerem van. Gyönyörű szép, de nem igaz, hogy nagy méretű lenne. Közepes. Az oldalán azt a gumiszerű részt imádom, nagyon eltalálták azt az anyagot. A tetején lévő műanyagot már nem: izzad tőle a tenyerem, és rövid használat után is érzem, hogy leszedi a legkisebb piszkot is a kezemről, és az összegyűlik a gombjain...

    Hatótáv: valóban több méter, de látnia kell az USB-s vevőegységet, vagy legalábbis majdnem látni. Nekem nem ment úgy, hogy 2 másfél centis farostlemez (asztal), és a számítógép fémháza állt közé és az asztal alatt lévő számítógép hátuljába csatlakoztatott vevő közé.

    Használat: utálom. Elképesztően nehéz, pedig a hozzá kapott gyári elemekkel használom, nem aksikkal. Nehezen indul el (szövet egérpadon), illetve tök könnyen (tükörsima asztallapon). Veszek majd egy műanyag egérpadot, aminek a tapadási súrlódása a kettők között lehet, hátha azzal jobb lesz. Ha mozgatom, nehéz eltalálni amire kattintani akarok: a súlya miatt kicsit tovább megy, vagy lassabban kell húznom, de akkor meg lassú a használata. Ahhoz vagyok szokva, hogy szinte csak kisujjal megpöccintem az egeret, és már ott is van pontosan, ahova képzeltem (3-6e Ft-os Microsoft vezetékes optikai egerek).

    4 gombos egér: bal és jobb egérgomb, görgő (amit nem csak görgetni és lenyomni lehet, hanem oldalirányú görgetést is tud!), valamint a tetején az az ezüst színű gomb. Amit sehogy sem kényelmes megnyomni. Szóval nem is használom, és iszonyúan hiányoznak a plusz gombok a böngészés közben (Vissza és Fül bezárása funkciók egérgombra).

    Amúgy megbízhatóan működik, teljesen korrekt a görgője, a gombjai, minden. Kicsit talán túl hangos, szintén a MS egereimhez viszonyítva. Az egérkurzor sosem kel önálló életre, nem görget magától egyet sem, nem ugrál a mutató, ha egyenletes sebességgel húzom egy irányban (viszont mintha a MS egerek folyamatosabban vinnék ilyenkor az egérmutatót, de lehet, hogy ezt csak beképzelem).

    Szoftver: pocsék, hiába a legfrissebbet használom. Egy dolog az, hogy a MS hasonló proggija többet tud, de egy másik meg az, hogy rendszeresen elfelejti a speciálisan beállított funkciókat, így kénytelen vagyok proggi nélkül, alapértelmezett beállításokkal használni. Amúgy, amikor elfelejti a beállításokat, akkor None-ra áll vissza minden gomb funkciója, azaz még kattintani sem tudok vele, és elő kell vennem a régi egeret, hogy beállíthassam ismét... Maga a felülete is bugos: néha az egér ábrája 6-7 centivel felfelé eltolva jelenik meg. Gáz.

    Most nagyon úgy érzem, hogy végül a szekrényben fog kikötni, de előtte adok még neki egy hetet a plasztik egérpaddal, hátha megszokom... Számomra rossz vásár volt. Viszont: gyönyörű egér.

    [ Szerkesztve ]

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    Ma új szoftvert raktak ki hozzájuk a weboldalukra - ebben eddig semmilyen hibát nem találtam.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

  • Laslow

    senior tag

    A D500-as nem csak dögnehéz, de kattintani is kifejezetten fárasztó vele. Nyilván nem tűnik fel, ha 1-et 2-őt kattintasz csak, de ha olyasmit csinálsz, ami kifejezetten kattintásigényes, 10 perc alatt úgy elfárad az ujjad...!
    Ma megrendeltem egy Microsoft Intellimouse Optical 1.1a egeret... Ezzel végleg eldőlt, hogy nekem nem jött be az Icon7 egere.

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Új hozzászólás Aktív témák