Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    Sosem értettem aki ilyen éghajlatú helyen él mi francért nem vásárol egy dízel generátort amivel járatni tudja legalább a légkondit és a hűtőszekrényt. Lehet, hogy most még évente csak XY napot van rá szükség, de azokon a napokon bármennyi pénzt megadna érte az ember. Meg aztán 1x kell megvenni. Ahogy faluhelyen mondják: elfér, enni nem kér.

  • 8th

    addikt

    válasz #90088192 #20 üzenetére

    "Az üzemanyag max 3 hónapot bír ki mióta biodizel adagolva van".

    Na ez a tévhit. Egy két évvel ezelőtt leállított dízel ducatoval járkáltam a hétvégén. Mentem vele majd 400km-t. Azt a két éves állott gázolajat hajtottam ki belőle éppen amit 2019-ben beletankoltak. Semmi baja nem volt pöccre indult szépen járt jól húzott a motor. De rendben játsszunk el a gondolattal, hogy tényleg csak három hónapot bírna ki. Az ember nyár elején hazavisz a kútról egy 20 literes kanna gázolajat az azt a szezont simán végig tudja csinálni vele.

    "A motorolaj évente egyszer csere+szűrők is."

    Ez igaz lenne ha nem csak az áramszünetes időszakokat kellene kiváltani vele ami nem lehet több évi két napnál. Úgy értem összeadva, összesen. Teljesen felesleges két naponta cserélgetni.

    "Az indító akkumulátor pedig folyamatos patyolgatast igényel."

    Folyamatos pátyolgatás = havonta 1x rá kell tölteni.
    Aki nem akar bajlódni az vásároljon berántós verziót, abban nincs akku.

  • 8th

    addikt

    válasz Tikakukac #43 üzenetére

    Tisztában vagyok vele, hogy egy cr motornál ez milyen veszélyekkel járhat, én sem tegnap kezdtem a dízelezést. Ennél a motornál semmilyen kockázat nem volt. Olyan emberrel beszéltem ezt át aki dízel injektorokat és magasnyomású szivattyúkat javított főállásban két évtizeden át Kecelen az ország egyik legprofibb dízeles műhelyében, és azóta is dízel autók javításával foglakozik immár saját műhelyben. Ő tudja mit beszél.

    Agyturbina "A dízel Ducato meg ha jól sejtem még pre Common rail/pd korszak, azok nem érzékenyek erre."

    Jól sejted. Egy multijet motorral biztosan nem etettem volna meg az állott naftát de ennek teljesen mindegy. Emlékezetes eset volt amikor a rossz tank műszer végett teljesen kifogyott az üzemanyag belőle akkor a látótávolságban lévő teszkóból hoztunk két kanna 5L-es étolajat azt borítottuk bele az út szélén, hogy tovább tudjunk menni az első kútig. Amit nem vettünk észre időben az az, hogy miközben mi bent voltunk vásárolni addig beálltak a rendőrök az út túloldalán lévő zöldséges bodega mellé és az autóból figyeltek, hogy mit csinálunk. Szépen végignézték ahogy jövedéki adót csaltunk és beleborítottunk 10 liter étolajat az autóba. Aztán kiszúrták, hogy kiszúrtuk őket. Bukta. Szépen jöttek utánunk végig a benzinkútig. Ott beálltak mögénk és igazoltattak. Elmondtuk mi van és amikor látták, hogy tele tankoljuk a kocsit békén hagytak. Amúgy 2004 környékén hónapokig futott az autó kifőzdés használt étolajjal és sima gázolajjal felváltva. Meg se kottyant neki simán bírta. A tank utáni 300 forintos univerzális üzemanyagszűrőt kellett havi 1x kicserélni aztán ment tovább.

  • 8th

    addikt

    válasz Somatom #130 üzenetére

    Jó jó de rengeteg ember nem lustaságból kocsikázik a fővárosban hanem például a munkaeszközét szállítja vele címről címre, vagy egyszerűen csak nem jelenhet meg csatakosra izzadva büdösen az ügyfélnél. Velük mi lenne ha lezáratnád előlük a hidakat?

  • 8th

    addikt

    válasz Geller72 #159 üzenetére

    Nagyon jó tud lenni a vályog is, magam is abban élek. A nagyvárosi betondzsungelből kimenekülve tudatosan direkt vályogházat akartam vásárolni de nagyon-nagyon meg kell nézni mibe ugrik bele az ember mert rendesen be lehet vele szaladni tátott szájjal abba a bizonyos erdőbe.
    "Egy tömés/vályog házban, ha kint 35-40 fok van, bent akkor is csak ~max 20, vagy kevesebb, ha van redőny. Klíma nélkül. Ez azt is előrevetíti, hogy télen is ilyen jó a hőszigetelése."
    Nálam 60cm-es falak vannak de ugyanúgy átmelegszik mint a tégla legfeljebb valamivel lassabban. A vályogtégla amúgy kifejezetten pocsék hőszigetelő de rohadt vastag falakat raktak belőle így mégis jól tartja a hőt (tömegkályha effektus). Egyenesen következik, hogy két heti igazi dögvész kánikulát követően kemencévé változik a ház. Erről nekem valahogy senki sem regélt amikor a vályogházak előnyeit ecsetelte. Éjjel ventilátorral kipörgetem a meleget reggel fél kilenckor bezárkózok leeresztem a redőnyöket és délután négykor már menekülök kifelé a házból olyan rohadt meleg van bent. És amilyen nyarak vannak újabban ez csak rosszabb lesz. Cserébe télen is elég jól megtartja a hőt. Vályognak van előnye is, hátránya is. Én egyáltalán nem bántam meg, hogy nem kádárkockát vásároltam anno pedig itt a környéken minden második ház az.

  • 8th

    addikt

    válasz Rive #181 üzenetére

    Eszem ágában sincs szigeteltetni, nem vagyok a magam ellensége.

  • 8th

    addikt

    válasz Rive #196 üzenetére

    Nem érdekel eszem ágában sincs eladni. Kb. harminc házat néztem meg a környéken mire megtaláltam ezt. Nem süllyed nem reped nem vizesedik sehol. Nem fogom ezt az állapotot tönkre vágni egy indokolatlan hőszigeteléssel.

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz bkercso #198 üzenetére

    Döngölt földre építették az épületet nincs semmilyen alap alatta így valamennyi nedvességet szív fel a talajból. Jelenleg ez a talajszint felett rögtön ki is párolog a falból. Ha bezárnám a falba ezt a nedvességet az tíz éven belül derék magasságig felázna. Amikor nézegettem a házakat összeismerkedtem egy helyi cigány emberrel akinek a családja generációkon át vályogvetésből és vályogház építésből élt. Marha jó tippeket adott, hogy mit kell nézni mire kell figyelni nagyon hálás vagyok neki ezért. Ő mondta, hogy ha szigetelésre adom a fejem amit ő nem ajánl, akkor csakis nádtáblás meszes vakolatos szigeteléssel semmi mással.
    #200: Jó sűrű tuja sort szerettem volna ültetni a ház köré mert gyorsan nő és jól árnyékolja a falakat de lebeszélt erről is. A fal alóli talajból kiszívja a nedvességet a növényzet így az tömörödni zömülni kezd. Alap és betonkoszorú híján mozogni repedezni kezd az épület megsüllyedhetnek a sarkok stb. Ezt meg lehet előzni a házon kívülről teljesen körbefutó vasbeton pántokkal de tuti nem fúrom faragom szét a házat azért, akkor süsse a nap a falat. Inkább telepíttetek légkondit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák