Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #41 üzenetére

    Én is írtam, hogy van, de az FHD. Amit szintén írtam, hogy nem lenne különösebben baj, mert az OLED vs LCD képminőség így is hatalmas ugrás.

    De több FHD OLED-et megnéztem és k* pixelesnek tűnik egy azonos pixelméretű LCD mellett. 55" áruházban 2-3m-ről is pixeles volt ellentétben az LCD-vel. Egyszerűen látszott a fekete keret a pixelek körül, túl vastag volt. Rákérdeztem itt, asszem Partz-nál és ő meg is erősítette, hogy van vmi anomália az LG FHD panelek körül ilyen szempontból.

    De a 4K sem annyira vészes már szvsz 450 körül, vagy a 120Hz-es 600 alatt.
    Ahogy ezek lejöttek ennyire 600-1M környékéről 1-2 év alatt úgy lesz egy év múlva a 4K prémium modell is 350-500 sávban.
    Nomeg ha végre lenne 40-48" közötti, arányos árral az se lenne drága mondjuk 200-250 körül egy jobbféle LCD-hez képest.

    szerk. Nekem is 330 körül volt az 55" F6500 anno.
    Most egyébként nagyobb bajom, hogy középkategóriában és kisebb méretben nincs semmi minőségi. 50" alatt sokszor VA panel helyett IPS, a 3D-vel nyoma sincs a 120Hz-es paneleknek, de még a 24p juddert is meg kell nézni, mert abban is visszaléptek (a 120Hz-es panel hanyagolásával szintén) a gyártók.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák