Hi​rdeté​s​

2017. november 23., csütörtök

(#1) Cingáriusz

Cingáriusz
(senior tag)

Ha be tudna menni 300ezer alá az 55-ös OLED tv-k ára, akkor jövőre még én is elgondolkodnék rajta. :D

(#2) HaZsolt

HaZsolt
(őstag)

Jajj de jó, most már a RAM-on és a VGA-n kívül a tévét (monitorokat is valószínűleg) is jó drágán tudjuk beszerezni.

(#3) Nemir Ombe válasza Cingáriusz (#1) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! addikt)

Tessék [link] .... :D

Egy pár Canton Vento 810 állványos doboz saját gyári állványával vagy anélkül félár alatt vihető .... ha jót akarsz, akkor keress! ;) .... a részleteket keresed a PH aprón vagy a www.aprodextra.hu -n.

(#4) Milka 78

Milka 78
(PH! kedvence)

Ja...mert gondolom az átlag fizu is durván megugorhat és ha az anyámnak bréje lenne ő lenen az apám :DDD

---------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!--------- Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni,ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#5) wolfman

wolfman
(PH! kedvence)

Az említett beszélgetésen egyébként az is kiderült, hogy jelenleg az 55 hüvelykes kijelzőkből fogy a legtöbb (65%) és a legyártott panelek 80 százalékát tudják értékesíteni

Persze, mert ezek ára a legalacsonyabb a legdrágább tévék között.
A nem értékesített panelekkel mi lesz? Ez most a selejt vagy az el nem adott mennyiség?

Meg a legyártott mennyiségből hogy tudnak következtetni az eladásra? Ahhoz az árat is kéne csökkentsék, nem? Mert most sem a fene nagy készlethiány miatt nem adnak el sokat.

- Válassz egy számot 1 és 10 között. - Megvan! - Na, ennyi az IQ-d!

(#6) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

És van kapacitás ekkora növekedésre az LG-nél?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#7) Balika911 válasza Kopi31415 (#6) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Durván két éve volt hír, hogy építenek egy bazi nagy OLED gyárat, ahol 2018-ban indulhat meg a tömegtermelés. Éppen azt akartam kérdezni, ez megvalósul(t)-e, vagy tudja-e itt valaki, hogyan állnak vele.

(#8) SunMount3r

SunMount3r
(PH! addikt)

Mondjuk biztos nem a fogok még TV-t cserélni, vagy "kitudjameddig", de van egy dolog ami eléggé érdekelne ezekben az újabb modellekben. Nem, nem az OLED, nem is a 4K és még csak nem is teljesen a HDR, hanem a 10bit!

Ha igaz amiket olvasgattam eddig róla és amilyen összehasonlító 8bit vs 10bit képeket néztem, azok alapján sokkal "kézzelfoghatóbb" dolog és a kép minőségére sokkal inkább ható "javulás", mint amiket eddig az összes többi "nagy TV-s durranásról" olvastam.

Persze ha még nyakon van öntve az OLED-el és a HDR-el is, akkor lehet még örvendetesebb az összkép, de pl. a 4K önmagában azért eléggé túl lett hype-olva és értékelve. Legalábbis egy bizonyos (és az átlag közeli) képátló méret alatt biztosan.

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#9) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Mar csak penz kellene lel

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" | Vasak: pici.tk/e

(#10) Cingáriusz válasza SunMount3r (#8) üzenetére

Cingáriusz
(senior tag)

Láttál te már 27 colos 4K-s monitort élőben? :U Ha szerinted ugyan olyan képe van, mint a full HD-nak, akkor azonnal irány a szemészet! :DDD

(#11) Apone33 válasza Milka 78 (#4) üzenetére

Apone33
(PH! addikt)

:DDD

Play Hard!!!

(#12) Cingáriusz válasza Nemir Ombe (#3) üzenetére

Cingáriusz
(senior tag)

Nem rossz, bár 1db van készleten meg erről a boltról az életben nem hallottam. Kicsit félnék innen vásárolni.
Akkor úgy mondom, hogy 300 alá befigyel és nem 1000Ft-al és kb. minden boltban lehet kapni, akkor elgondolkodom a váltáson. A 300 alát úgy értem, hogy jócskán alá, mondjuk 30-50ezerrel :DDD

(#13) adler741

adler741
(kvázi-tag)

Most már nincs visszaút,a tv 300 alatt van úgyhogy meg kell hogy vegyed :D

(#14) Apone33 válasza Cingáriusz (#12) üzenetére

Apone33
(PH! addikt)

Mit számít ha elbuksz 300k-t, jövőre megugrik a bér is akkor már nem tétel ez a 300k. :D

Play Hard!!!

(#15) Venyera7 válasza Cingáriusz (#10) üzenetére

Venyera7
(senior tag)

+1

Nekem 4k 23,6"-os monitorom van, és egyszerűen el sem tudom képzelni, hogy vissza menjek fullhdra. Meg azt sem értem, aki azt mondja, hogy ilyen méretben hülyeség a 4k. :U

Más:

Ki néz már 2017-ben tévét? Én 3 hónapja be sem kapcsoltam. :D Mondjuk az LG OLED tévéi jól mutatnak a nappaliban, szerintem ezért veszik, nem pedig azért, hogy használják.

(#16) Apone33 válasza Venyera7 (#15) üzenetére

Apone33
(PH! addikt)

Én azért még nézek, főleg játékra használom a ps miatt. Meg filmeket is azon nézünk. :B

Play Hard!!!

(#17) SunMount3r válasza Cingáriusz (#10) üzenetére

SunMount3r
(PH! addikt)

TV-kről van szó ha jól tudom és én is azokról beszéltem, más a nézési távolsága, mint egy monitor-nak és mást is nézel rajta (általában). Amúgy meg nem, nem láttam, még 4K TV-t sem élőben :D, az eddig olvasottak alapján írom ezt. A TV-k terén eddig semmi olyat nem olvastam, ami ellentmondana annak amit írtam. A "hű, pedig mennyivel királyabb a képe a 4K-s 40"-os TV-mnek, mint az ugyan ekkora a FHD-nak volt" szintű vélemények sem hatnak rám, amíg s saját szememmel nem látom és bizonyosodik be, hogy ennek tényleg lenne valami értelme is a "gyakorlatban". Mind addig fent tartom a szkeptikus és óvatos álláspontomat.

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#18) Cingáriusz válasza Venyera7 (#15) üzenetére

Cingáriusz
(senior tag)

Nekem sincs bekötve kábeltévé szolgáltatás, de ez nem jelenti azt, hogy nem szeretek ágyból filmeket vagy sorozatok nézni a tévén FHD-ban :D

(#19) Cingáriusz válasza SunMount3r (#17) üzenetére

Cingáriusz
(senior tag)

Na, akkor menj el egy Media Markt-ba és nézz meg egy 4K-s tévét élőben. Egyből meg fogod érteni miről szól a 4K, akár 50centiről, akár 5 méterről nézed ;)

(#20) blackrulz válasza Venyera7 (#15) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

Nem feltétlenül a klasszikus tv adást nézi rajta az ember. Én sem azt teszem. Ott a nas a hálón, rajta a plex, aztán viszont látásra. 10+ éve nincs bekötve a t kábele, ettől még simán tudok nézni asszonnyal sorozatot

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#21) Reggie0 válasza Venyera7 (#15) üzenetére

Reggie0
(PH! kedvence)

Nagyon sokan, csak nekik veled ellentetben nem a TVadas jon be, hanem valami mast kotnek ra. Monitortbol nem nagyon adnak 65"-osat. :)

(#22) Reggie0 válasza SunMount3r (#17) üzenetére

Reggie0
(PH! kedvence)

A nezesi tavolsaga pont akkor amennyire leulsz tole. Nem kotelezo messzirol nezni, nem pofoz meg a TV ha kozel ulsz hozza...

(#23) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Inkább monitorokat csinálnának már végre! Nem érdekel a tévézés, de egy OLED monitort nagyon tudnék értékelni.

(#24) Ribi válasza SunMount3r (#17) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Most megpróbálom összefoglalni amit írtál.
A 4k szerinted túl van hypeolva.
Te még sosem láttál 4k TV-t.
A "véleményed" csak mások tapasztalataiból meríted.
DE ha valaki azt mondja, hogy a 4k mennyivel jobb mint a FHD az nem hat meg.
BÁÁÁZZEEEEE. :O
Ilyenkor úgy egy pillanatra hátradőlök és csak nézek ki a fejemből mert csak annyi jut eszembe, hogy nemértem... nemértem.... nemértem...

(#25) awexco

awexco
(fanatikus tag)

4k ide oda és társaik :D

10-en évesen a szülök tudta nélkül fennmaradni és a fekete-fehér képcsöves kézzel kapcsolható gyufával hangolható tv-én Twin Peaks -nézni az élmény :D

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#26) atike válasza Venyera7 (#15) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Szóval mert te be sem kapcsoltad akkor már nem néznek az emberek tévét... Hát na. Milyen logikus... :)

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#27) Venyera7 válasza blackrulz (#20) üzenetére

Venyera7
(senior tag)

Persze én sem arra gondoltam, hogy RTL, TV2 néznék rajta. Régen modjuk sokat néztem a NATGEO-t és a Discovery-ket, de sajnos azokon is egyre sz@rabb műsorok mennek. Filmekkel meg úgy vagyok, hogy évente 1-2 ami tetszik, a többi pedig sablonos, sorozatra meg nincs időm. A Racing Extinction volt az az egy, amiért hiányoltam, hogy nem 4k OLED tévém van.

(#28) -=RelakS=-

-=RelakS=-
(PH! addikt)

50%-os növekedés...
Mert arra számítanak, hogy nem 10, hanem 15 darabot értékesítenek? :DDD

(tudom, olvassam el a cikket, ott van, hány milliós nagyságrend, mi? :D )

És tényleg, 1,7 millió. De ez hány millió LCD-vel áll szemben?

[ Szerkesztve ]

A felhasználói felület olyan, mint egy vicc. Ha el kell magyarázni, akkor rossz!

(#29) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

A jelenlegi "nulla" eladáshoz képest könnyű százalékosan nagynak tűnő növekedést produkálni. A teljes TV piachoz képest akkor is "mikroszkopikus" marad a részesedésük...igaz ez nem zavarja a gyártókat. Nekik mindegy, hogy a jobb vagy a bal zsebükbe teszik a pénzt, csak azt nézik, hogy összesen mennyi az.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) kpal

kpal
(PH! nagyúr)

Akkormég várok 3-4 évet mire normálisabb áron lesz , addig még marad a plazma. Addig megfejlődik is.

[ Szerkesztve ]

(#31) sb válasza Reggie0 (#22) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

Azért ha beülsz akár csak egy FHD -hez ajánlott nézési távolságra mondjuk egy 55"-os TV elé és elindul a híradó akkor lefordulsz a székről a bemondó fejméretétől... szóval erősen tartalomfüggő is az a nézési távolság.

ON: Nagyon jók ezek az LG OLED-ek és már annyira most sem vészes az áruk. Anno egy 55" LCD középkat volt valahol 300-350 körül pár éve. Azóta van olcsóbban is, de LCD-ből szinte eltűnt a középkategória, 120Hz pl. sehol.

OLED-ből meg 4-500 között van FHD, ami simán jó lenne... ha nem lett volna kegyetlen pixeles a LG sorozata (az LCD-hez képest is)... nem tudom miért. 4K-ból meg most néztem, hogy van 5-600k között olyan ami 120Hz jelet tud fogadni bemenetről. Persze ez utóbbi 5Ft-os tétel, de eddig nem lépték meg, pedig akinek kellene, pl. játékra, annak elég sokat érhet. mondjuk a 3D kikopott, de 2x30Hz bemenettel pl. játék eddig szóba sem jöhetett TV-n ahol a méret miatt értelme lett volna.

Az én nagy bánatom, hogy nincs 55" alatt OLED. Az jöhetne igazán jó áron és sok helyre az is elég lenne, 40-48" között, akár szintén FHD-ban ha megoldanák a "vastag" fekete pixelkereteket.

[ Szerkesztve ]

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#32) t72killer

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Ha durván csökkentik az árakat, akkor durván megugranak az eladások, nem kell hozzá lángész, hogy egy luxuscikkből általános fogyasztási cikké válás így néz ki...

Személyszerint én inkább az OLED falat helyettesítő szemenkénti ~8k felbontású VR szemüveget várom, amivel akármelyik szobában "beülhetek a moziba".

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#33) jerry311

jerry311
(PH! nagyúr)

Ha jók lesznek az Apple TV tesztek és eléggé lemegy a 4k HDR OLED TV-kára, akkor esélyes, hogy az 10 éves 1080p LCD megy Vaterára, helyére pedig jön valami új.

https://www.facebook.com/RailwayRelay/

(#34) SunMount3r válasza Reggie0 (#22) üzenetére

SunMount3r
(PH! addikt)

+"Nemértem". :[link]-> A 4K-s táblázatot nézzétek és ezt vessétek össze azzal AMIT írtam, nem pedig azzal, amit "szerintetek" írtam.

(#22) Reggie0: Jaja, egy 40"-os TV-t 70 centiről nézegetni hosszú távon a "4K feeling"-ért biztos tuti "megéri"...

(#35) Venyera7 válasza Reggie0 (#21) üzenetére

Venyera7
(senior tag)

Persze nagyon sokan szeretik ugyanazt a filmet megnézni 100× kicsit más köntösben. :D

(#36) Venyera7 válasza SunMount3r (#17) üzenetére

Venyera7
(senior tag)

Pedig van hidd el, persze az is lehet, hogy fullhd taralmat néztek rajta 4k helyett... :DDD

(#37) Apone33 válasza SunMount3r (#34) üzenetére

Apone33
(PH! addikt)

Azért az már túl közel van szerintem. Én egy 4k-s 165cm-es tv-t kb 3 méterről nézek, számomra ez így tökéletes.

Play Hard!!!

(#38) .DLL

.DLL
(PH! nagyúr)

Ezt úgy értelmezem, hogy az LG most gőzerővel dolgozik egy szarabb (bocsánat olcsóbb) oled (gyártás)technológián, párhuzamosan persze a prémium panelek tulajdonságainak tökéletesítésével, de a fenti nélkül csupaszívségből nem hiszem, hogy azt mondaná, hogy "na jó, jövőre ennyivel olcsóbban adunk mindent." :D

(#37) Apone33: Ha ilyen távolságról egy film közben kiszúrod, hogy FHD vagy UHD a felbontás akkor sasszemed van. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#39) Raymond válasza .DLL (#38) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

"Ha ilyen távolságról egy film közben kiszúrod, hogy FHD vagy UHD a felbontás akkor sasszemed van."

Ez tapasztalatom szerint megszokas es tartalom kerdese. Lehet egy filmnel nehezebb, de szinten kb. 3-4 meterrol az 55" TV-nken peldaul en is kiszurom ha valamelyik YT csatornan a videot nem 4K-ban tolti be hanem csak FHD-ban mert ugy gondolta abban a pillanatban hogy nem eleg savszel peldaul. De ez szerintem csak az emlitett megszokas kerdese es jellemzoen ott jon elo amit sokat nezek, mert egy konkret csatornanal megszoksz egy bizonyos karakterisztikat ami a kepminoseget illeti es nagyon hamar eszreveszi a szemed/agyad ha nem ugy van valami ahogy azt megszoktad. Random videoknal sokszor nem veszed eszre mert ott nincs alapelvaras es vannak FHD videok amik nagyon szepen vannak kivitelezve igy ott nem tunik fel azonnal ha nem 4K, foleg ha nem is vartad ugy igazan.

Felreertesek elkerulese vegett - nezek en ezen mindent (SD cuccok, az Amazon/Netflix 1080p es az emlitett YT ahogy bejon, ha 4K akkor az ha nem akkor FHD) es nem keresem a 4K-t, de ha megszoktad akkor aranylag konnyen eszreveszed ha nem az meg YT-nal is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) .DLL

.DLL
(PH! nagyúr)

Valamint...

:DDD

(#39) Raymond: YT-on a tömörítés mértéke is gyakran elég kemény, ha például valami hülye kodekben töltötték fel a videót, aztán a FHD is úgy néz ki, mint valami szőrös, elkent 480p. Oké, ez ritka, de láttam már ilyet. O_O

Amúgy megértem amit mondasz, pl. UHD-ról visszatérni FHD képernyőre biztos fájdalmas lenne, viszont ha van egy FHD LCD-m és innen az előrelépést tervezném, akkor ha választhatok UHD  LCD vagy FHD  OLED (mert limitált a keret) közül, akkor az utóbbit választanám, mert pl. felbontásban nem érne hátrány, de képminőségben viszont hatalmas lépés.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#41) arn válasza sb (#31) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

300ert is van, fentebb is linkeltek :) en is elgondolkodtam rajta, harom eve hasonlo arban vettem az fhd 55os lcdt.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc): http://hardverapro.hu/apro/keresek_egy_csomo_fele_cuccot

(#42) pinnacle válasza Venyera7 (#36) üzenetére

pinnacle
(PH! kedvence)

FHD, 4k-s TV-n nem rosszabb minőségű, mintha FHD-s TV néznénk? Nekem ráadásul rengeteg SD (720x576) családi felvételem van, nem tudom, hogy az rosszabb vagy ugyanolyan FHD-s illetve 4k-s TV-n.

(#43) Nemir Ombe válasza Raymond (#39) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! addikt)

YT-nál nem is véletlen, hogy "kiszúrod" a különbséget .... próbáld ki egy FHD vs 4K BD-vel vagy ezeknek megfelelő anyaggal (a HDR-t most hagyjuk ki belőle) .... :D

Egy pár Canton Vento 810 állványos doboz saját gyári állványával vagy anélkül félár alatt vihető .... ha jót akarsz, akkor keress! ;) .... a részleteket keresed a PH aprón vagy a www.aprodextra.hu -n.

(#44) -=RelakS=- válasza Raymond (#39) üzenetére

-=RelakS=-
(PH! addikt)

"Ez tapasztalatom szerint megszokas es tartalom kerdese. Lehet egy filmnel nehezebb, de szinten kb. 3-4 meterrol az 55" TV-nken peldaul en is kiszurom ha valamelyik YT csatornan a videot nem 4K-ban tolti be hanem csak FHD-ban mert ugy gondolta abban a pillanatban hogy nem eleg savszel peldaul. "

Persze, mert a 4K-hoz képest a FHD sávszélessége röhej. Én is figyeltem az úton távolban vándorló foltokat, amik autóra hasonlítottak. Aztán próbából átváltottam a 4K adást FHD-re, és egy randa, jpg hibákba csomagolt folttá vált az autó, ami kb másodpercenként ugrott egyet :D
Szerintem egy megfelelő sávszélességgel kódolt filmnél a fenti méret/távolság párosítással nem mondod meg, hogy 4K, vagy FHD, viszont pl játéknál vagy állóképnél már kiszúrhatod. Akkor is, ha amúgy az egyes pixeleket már rég nem tudod megkülönböztetni egymástól - ha jól tudom, ezt szokták emlegetni, hogy ha már nem látod az egyes pixeleket, akkor nem éri meg a felbontás, de valahogy a szem nem 100%-ban így működik :D

A felhasználói felület olyan, mint egy vicc. Ha el kell magyarázni, akkor rossz!

(#45) Raymond válasza -=RelakS=- (#44) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

A YT-nal meg az egyertelmu kompresszios problemak nelkuli FHD-n is latni (nem kell neki batar savszel mert nincs annyi mozgas/valtozas), egyszeruen mas a kep.

"...ha jól tudom, ezt szokták emlegetni, hogy ha már nem látod az egyes pixeleket, akkor nem éri meg a felbontás, de valahogy a szem nem 100%-ban így működik"

Valahogy ugy. Valaki mindog jon azzal a grafikonnal (tudod melyikkel), de az egyszeruen nem realisztikus ami ott van, mert nem ugy latod vagy fogod fel a kepeket foleg nem a mozgokepet.

Vannak sima FHD cuccok is amik nagyon szepek, peldaul a The International BD verzioja eszmeletlen szep, foleg a legi felvetel az elejen es midnegy hogy a FHD anyagot FHD vagy UHD TV-n nezed.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46) wolfman válasza Venyera7 (#27) üzenetére

wolfman
(PH! kedvence)

Régen modjuk sokat néztem a NATGEO-t és a Discovery-ket

Ja, milyen élmény lehet nagy felbontáson, tűéles kép mellett nézheted az óránként 3x 10perces reklámblokkot! :)

- Válassz egy számot 1 és 10 között. - Megvan! - Na, ennyi az IQ-d!

(#47) -=RelakS=- válasza Raymond (#45) üzenetére

-=RelakS=-
(PH! addikt)

Amíg nem volt 4K monitorom/melós laptopom, én is azokat a grafikonokat rángattam elő :D Azóta már más a véleményem, jóval összetettebb a dolog.

(#48) Apone33 válasza .DLL (#38) üzenetére

Apone33
(PH! addikt)

Inkább megszokás kérdése, meg azért lehet látni a képbeli különbséget is ha az ember ráfókuszál. :B Persze az elején engem nem érdekelt a 4k, miután vettem konzolt "hagytam" magam rábeszélni a 4k-s tv-re.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#49) sb válasza arn (#41) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

Én is írtam, hogy van, de az FHD. Amit szintén írtam, hogy nem lenne különösebben baj, mert az OLED vs LCD képminőség így is hatalmas ugrás.

De több FHD OLED-et megnéztem és k* pixelesnek tűnik egy azonos pixelméretű LCD mellett. 55" áruházban 2-3m-ről is pixeles volt ellentétben az LCD-vel. Egyszerűen látszott a fekete keret a pixelek körül, túl vastag volt. Rákérdeztem itt, asszem Partz-nál és ő meg is erősítette, hogy van vmi anomália az LG FHD panelek körül ilyen szempontból.

De a 4K sem annyira vészes már szvsz 450 körül, vagy a 120Hz-es 600 alatt.
Ahogy ezek lejöttek ennyire 600-1M környékéről 1-2 év alatt úgy lesz egy év múlva a 4K prémium modell is 350-500 sávban.
Nomeg ha végre lenne 40-48" közötti, arányos árral az se lenne drága mondjuk 200-250 körül egy jobbféle LCD-hez képest.

szerk. Nekem is 330 körül volt az 55" F6500 anno.
Most egyébként nagyobb bajom, hogy középkategóriában és kisebb méretben nincs semmi minőségi. 50" alatt sokszor VA panel helyett IPS, a 3D-vel nyoma sincs a 120Hz-es paneleknek, de még a 24p juddert is meg kell nézni, mert abban is visszaléptek (a 120Hz-es panel hanyagolásával szintén) a gyártók.

[ Szerkesztve ]

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#50) Balika911 válasza sb (#49) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

"nem tudom miért. 4K-ból meg most néztem, hogy van 5-600k között olyan ami 120Hz jelet tud fogadni "

Ezt a korábbi hozzászólásodból idéztem, de itt is írsz erről. A kiemelt rész érdekel, tényleg van ilyen tévé? Azért is kérdezem, mert a 4K@120@4:4:4 képet a HDMI 2.0 nem is bírja, csak a HDMI 2.1-nek lesz hozzá elég sávszélessége.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.