Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz ted_tris #7 üzenetére

    Önállóság alatt gondolom arra gondolt, hogy ha tűz alá kerülnek, nem viszonozzák. Több RTS-ben is láttam ilyet, hogy ha pl. a kóborlót seregem vagy a bázist megtámadták, oda kellett néznem, mert maguktól nem mindig lőttek okosan. Olyan is volt, hogy pl. valami nagyobb tűzerejű egység hiába volt lőtávolon belül, a közel tébláboló gyalog parasztokat kezdték lőni, ami magában nem tesz kárt az alatt, amíg az erősebb egységet kivégzik, ellenben amíg a parasztra lődöznek, amaz tud bajt csinálni.

    Az meg tényleg probléma, ha az egységek fennakadnak valahol.

    A C&C sem jobb ilyen szempontból, emlékeim szerint ott is a közelebb eső egységre lő a védelem először, mérlegelés nélkül, hogy az-e az erősebb. Újabb RTS-eket nem ismerem, Age of Empires 3, meg talán a C&C 3-4 volt az utolsó, amit láttam, de utóbbiaknak csak a demóját, azt se sokat.
    C&C, Age of Empires annyiban tényleg más, hogy amíg van nyersanyagod, meg van mivel gyártani, van folyamatosan utánpótlás. Nem vág földhöz, ha 1-1 ostromba, hadjáratba beledöglik néhány 40 fős szakasznyi puskás, meg szétkapják a tüzérséget, és többször is meg kell támadni az ellenséget.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák