Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cidalain

    veterán

    válasz BiP #116797 üzenetére

    Inkább a másodikon akadtam fenn, aki arany cuccokat kérne ingyen.
    Az első lehet az is amit írsz, de lehet ilyen modern punk family is. Nálunk is van ilyen a helyi FB neked adom csoportban, a poszt felkerülése után 12 másodpercen belül lecsap mindenre is: hajszárító, gyerekruha, fűnyíró, szekrény, maradék kutyakaja 3 db használt monitor (persze egyben, nehogy másnak is maradjon)...

    >> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #116797 üzenetére

    Mindebben igazad van, viszont hét gyereket csinált!
    És ez itt a probléma. Hogy az írásképéből látszik, hogy jó esetben megvolt neki a 8 osztály, de onnan is amnesztiával szabadult, ebből kifolyólag nem épp a legjövedelmezőbb munkákat kapja, a gyerek meg sokba van. És ez a kettő neki nem jött össze fejben. De az első, második, harmadik, negyedik stb után sem tanult a helyzetből! Gyártja a gyerekeket a nyomorba! És már nem 1824-et írunk, hogy "a fele úgyse éri meg a felnőtt kort" alapon kétszer annyit kell csinálni, mint amennyit szeretne.

    "Igazi életművész, aki alkalmi munkából, gyári sori fizetésből a felszínen tud maradni." - na, hát ez meg a másik. Nem tudom ugyan, hogy a kb 4 Millió munkaképes dolgozó emberből hányan vannak minimálbéren (saccra azt mondanám hogy 1+ Millió) vagy minimálbér +5 ezer (errefelé azt hívják kiemelkedő bérezésnek) (és még nem számoltam ide a közmunkásokat, 4-6 órában dolgozókat), de abban biztos vagyok, hogy egészen sok családnak kell 1-2 minimálbéres fizetésből élnie. És ahol nincs pénz, ott előbb kreatív megoldások születnek, utána a bűn(özés) is felüti a fejét.
    Éltem már tartósabban nagyon kevés pénzből, és saját tapasztalatom alapján is tudom, hogy ahol huzamosabb ideig nagyon kevés pénz van, ott olyan problémák tudnak előjönni és összeadódni, amivel az átlag ember nem is találkozik.
    De valamelyest már ez az itthoni minimálbérre is igaz, különösképpen ha saját lakást, autót szeretne az ember, és közben mondjuk albérletben is kell laknia, netalán családja van.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák