Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Trailblazer #107010 üzenetére

    Igen, 2020-hoz képest én is azt vettem észre, hogy szűkült az árukészlet, miközben az árak sem olyan jók már. 2020 decemberében még azért állt valahogy a német üzletekhez, de most ... már rohadtul le van maradva. Pár hete mentem be egy belvárosi Pennybe, és hatalmas csalódás volt a felhozatal több téren is. "POOR"-nak értékeltem az egész élményt a végén.
    Ami a cukrot illeti, honnan szereztek róla tudomást??? Ha te dobtad be az önéletrajzodba, akkor ne tedd, mert csak zárt ajtókat fogsz találni. Sajnos a munkáltatók nagyon is szeretnek kor és egészségügyi állapot alapján szelektálni, ami valahol érthető is, hiszen nem olyan munkavállalót keresnek, aki a fél pályafutását táppénzen tölti, vagy nem dolgozhat egyedül, nem végezhet keményebb fizikai munkát stb.

    Egyébként nem szabad csodát várni sehol. Anno (pár éve) egy (már akkor sok éve külföldön élő) fórumtárstól én is megkaptam, hogy mit sírok a tescoba fél millát lehet keresni havonta árufeltöltőként. Aztán kiderült, hogy 270 ezer az, mire a nettohoz érünk és "akár" vagyis egyszer sikerült valakinek aki az összes hétvégét, ünnepnapot és éjszakát is bevállalta, de a gyakorlatban ez csak ennél kevesebb lesz. Ráadásul 99%-ban diákokat keresnek.
    Alapvetően ezek a melók minimálbér + pótlékok esetleg pár ezer ft extra, hogy ne lépj le az első szembejövő másik minimálbéres meló miatt a jobb helyzet reményében.
    Ebben az országban ha csak nem vagy villany/gáz szerelő, kőműves, mérnök, plasztikai sebész, vagy mozdonyvezető esetleg senior IT-s, akkor nem lehet normálisan keresni, pláne itt a keleti végeken.
    Úgyhogy amíg olyan naív voltam, hogy itthon akartam "rendes" munkát addig egy idő után már a körülmények (lakhelytől való távolság, munkabeosztás, munkakörülmények, munkakör stb) döntöttek, mert a pénz úgyis mindenhol ugyanannyi volt, az adható legkevesebb. Ráadásul megfigyelésem szerint a jobb körülményekhez járnak a jobb extrák, pl szép kártya, de céges telefon már leginkább csak a 8-4/9-5 -ig irodai munkákhoz jár, céges laptop meg még ennél is feljebb van (ott már sok esetben a heti 40 órára be sem kell járni csak jóval kevesebbre).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák