Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paljani

    aktív tag

    Kezdjük az elején: most belőlem 70+ órányi játékidő beszél. Full SZUBJEKTÍV értékelés következík mind a játék mind a játékosok vonatkozásában.

    1. Gépigény/Grafika: Durva amit kér és amit ad egyaránt. Jómagam Ultra grafikai beállítások mellettem toltam, az asszony néha megállt és nézte egy pár percet. Annyit mondott, hogy ez már lassan szebb mint a valóság (hidegen hagyják a játékok amúgy). Az ilyen prev-gen konzolon meg krumplipécével bűvészkedők ezt a szintű immerziót sajnos nem kapják meg. Én még a 90-es években “játékszocializálódtam”, nekem a grafika semmi és lényegtelen, legalábbis eddig ezt hittem. Olyan 30+ óránál jártam, amikor először használtam a fast travelt (aztán utána se nagyon). Addig (és azóta is) mindig csaK felpattantam a motorra és mentem a városban. Lenyűgöző. Ha azon nyávog valaki, hogy a kenyérpirítóján nem is fut megfelelően és nem is néz ki jól, akkor barátom - hogy idézzem a klasszikust - elmentél f*sz nélkül b*szni. Bár ahogy olvastam néhányotok elfogadta, hogy a gyengébb gépén bizony le kell tekerni a grafikát és visszavenni pár dologból, végsősoron csak hozzáállás kérdése.

    2. Bugok: Vannak. Én bivalyerős gépen tolom, nekem játékmenetet érintő bug nem volt egy sem, grafikai glitch egy pár (pl. az egyik jelenetben Jackie egy pisztolyt tett be a fejébe a relic helyett - hangosan felröhögtem) és - tádám - ennyi. Netes olvasgatás közben egyre erősebben megjelent bennem az érzés, hogy minél gyászabb eszközön tolod a játékot annál több bug és glitch van jelen. Ez mondjuk tökre érthető és logikus is lenne. A komolyabb és perzisztens problémák (pl. Savegame bug) már vagy javítva lettek vagy javítás alatt vannak. A fejlesztők hozzáállása jó, ha valaki retteg a bugoktól vagy nézzen rá később vagy ha kellően bika gépe van nyugodtan ugorjon neki már most. Ha meg előrendelte/megvette kérje vissza a pénzét, megteheti.

    3. Játékmenet: Zseniális. Leszarom a bábokat, hogy nincs lemodellezve a teljes napjuk mert tudom, hogy a paks atomerőműve se tudná megmozdítani a játékot, ha le lenne (nyilván akkor meg az lenne a gond). Az NPC-k zseniálisak, a karaktermodellek és mimika jól sikerültek. A (főbb)küldetések változatosak, hihetőek és roppant szórakoztatóak. A teleportáló rendőrök megint érdekesek, ha nem így oldották volna meg akkor kábé a fél várost bedarálhatná az ember és akkor terroristaszimulátornak bélyegezné a játékot píszí sajtó. A vezetés szimplán szar (gáz-fék only) a többi közlekedő is bugyuta ezért is szoktam rá a motorra. Ezzel majd érdemes lesz kezdeni valamit később. A Gun-Fu nagyon jól sikerült mondjuk én egy idő után Melee-Blade buildet fejlesztettem és az is teljesen élvezhető. Az jó lenne, ha ki lehetne kapcsolni bizonyos animációkat gondolok itt a Mantis blade féle felkoncolásra, ami elsőre “kurvanagykirályvagyok” érzés de ezredik alkalommal inkább idegesítő és tördeli a játékot. A játék nehézsége könnyű, ez kinek előny kinek hátrány. Érdemes feltekerni az elején ha bizonytalan vagy mit is kéne választani. Sajnos viszonylag “életszerűre” sikerült a párkapcsolat (1 szex a kiszemelttel, aztan járhatsz kurvázni ha szexet akarsz :DD ), de ezeket is inkább píszí irányba vitték sajnos. Alaposan érdemes körbenézni mindenhol, lesz pár helyszín ahova “normálisan” nem tudunk visszamenni de ikonikus fegyvereket/terveket tartalmaz. Eszméletlen a Cyberpunk hangulat, ha ez bejön nagyon fog tetszeni, ha nem akkor meg nem (de ettől még nem lesz szar a játék).

    4.Botrány: Addig tudom támogatni az ügyet, hogy a pénzvisszafizetést garantálja a kiadó. Onnantól kontraproduktív az egész, pár hülyegyerek-crybaby miatt az egész iparág meg fogja szívni és végsősoron a játékosok is. A kirakatperek (amik csak a pénzről szólnak) miatt vissza fognak venni a kiadók az ilyen több száz millió dolláros (!!!) költségvetésű mégis innovatív fejlesztésekből aztán maradnak az egyenszar folytatások (fifa, AC, Far cry stb) éves szinten. Nem kell fél-egy év sem és erről fog cikkezni a sajtó, majd linkelem a fröcsögőknek ezt a mostani hozzászólásom...

    5.Kérdések: Ha van, tedd fel szívesen válaszolok.

  • paljani

    aktív tag

    Ja a lényeget meg elfelejtetten: köszi szépen a bemutatót, remek írás! :))

  • paljani

    aktív tag

    válasz icemad #34 üzenetére

    Értjük, hogy neked nem jött be játék, visszakaptad az árát. Sem értetlenkedni (mennyi ideig készült) sem összehasonlítgatni nincs értelme (kurva egyszerű: játszál akkor azokkal). Elindult ítt egy beszélgetés az in-game élményekről, mechanikákról ill. a gyengébb(nek gondolt) gépeken a teljesítményéről meg az optimalizációról stb. Tartsuk meg ezeket a kereteket, a konzolos világfájdalmaid meg a megfelelő helyen leszel szíves interpretálni, köszi,

  • paljani

    aktív tag

    válasz hunluki #52 üzenetére

    Fika emberünknek minden mindegy, csak fikázhasson. Ez egy SZAR játék, nemértedbazmeg??? :P

    (Amúgy ne etesd a trollt, akinek csak “jogos” kritikája van, 20 kommenten keresztül... :W )

    [ Szerkesztve ]

  • paljani

    aktív tag

    válasz Adamyno #66 üzenetére

    Most meguntam kicsit a CP-t , két napja ugrottam neki a Mankind Divided-nek. Nagyon különböznek, ami közös, hogy mind a kettő oltári jó játék. Nem is bánnám ha jönne már végre új Deus Ex.

    Más. Többen írtátok és én is egyetértek, hogy a gamerek emlékezete egyszerre végtelen és kétperces. Mind a GTA mind a Witcher utolsó része egy bugtenger volt amikor kiadták, bőven megjelenés után lettek kivasalva/kiegyenesítve és értek oda a játékvilág legtetejére. A CP is ott lesz szerintem 1-2 év (és pár kieg) múlva.

  • paljani

    aktív tag

    válasz Rasnac #93 üzenetére

    Halkan jegyzem meg, hogy én is Sir John Phallustiff-el vertem agyon Adamot. Mondjuk én “véletlenül”, mert fegyvert váltottam aztán épp arra váltott. Egy próbát megért, bár eltartott egy darabig (Mantis Blade használatával kb. ötöd annyi idő alatt megvolt). :) :) :)

    Egy idő után (20-as reflex, kimaxolt Blade ág + 20-as Body) eléggé elpusztíthatatlanná válik az ember fia, főleg 4K+ armorral. De ez így van rendben, mégiscsak Panam pasija vagyok. :DD

  • paljani

    aktív tag

    válasz hunluki #196 üzenetére

    Jah, pár köcsög troll tolja itt - is - a shitstormot oszt’ játszani egyik se látta közelről a játékot amire ugat. :N Nincs itt semmi látnivaló csak business as usual. Ezek ennyit tudnak, témától független. Média ugyanez pepitában, clickbait most a téma + uborkaszezon is van.

    Jönnek hamarosan a plusz tartalmak, a hibajavítások, a kivágott részek meg modok ezerrel aztán simán kultjáték lesz belőle rekordidő alatt. Most 130+ óránál járok, rég nem kötött le semmi ennyire. Nagy pacsi a CDPR-nek! :C

Új hozzászólás Aktív témák