Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #52 üzenetére

    "de amit ő egyetlen személyes (kérdéses, hogy egyáltalán valós-e) tapasztalatára építkezve levon, az az egyetlen igazság. "
    "Rá kell hagyni, egy ilyen megmondóemberrel nincs értelme vitába szállni"

    Komolyan érdekelne, hogy az öt darab hozzászólásom egész pontosan melyikről érezted úgy, hogy én kijelentettem hogy abban van az egyetlen igazság? Ha idézed válaszként, elnézést kérek miatta.

    Világosan leírtam, hogy csak a felhozott általánosításokra hoztam egy ellenpéldát, és konkrétan leírtam hogy egyetértek, igenis mindenkitől akinek a képességei amúgy engednék, elvárható a 8 általános (sőt), de attól még ne kezdjünk már el sterilizálni miatta, és azért még emberszámba vehető az is, akinek esetleg nincs meg.

    (#53) csƵ "Sokan meló mellett csinálnak diplomát, nyelvvizsgát" Tökéletesen egyetértek, meg is kaptam a magamét egy másik topicban, amikor hasonlót emlegettem, mert miazhogy valaki még hazaér a napi x óra munka után és még álljon neki tanulni, meg fejleszteni magát?44?!
    Ja hát ha amúgy a langyos sz*rban ül egész nap minimálbérért, és mindenki más hibás a sorsának alakulásáért csak ő nem... nem mindenkinek dobott azonos nehézségi szintet az élet.
    +Vedd észre hogy azt írtam: végigdolgozta. Most is három műszakban van egy gyárban, de emiatt bőven van szabadnapja is. Szintén lásd: írtam hogy szembesítette már vele a család, többször, azóta is: nagyjából fél évet kéne rászánnia hogy meglegyen a 8 általános, utána felvennék pl. targoncásnak, durván több fizetésért. De nekik ez is jó (lásd még langyos sz*r), a gyereknek próbálnak normális életet biztosítani, és noszogatják hogy eszébe ne jusson nem továbbtanulni.
    Cserébe nem is sír a szája hogy ez nem jó, az nem jó. Pontosan tudják, miért élnek úgy, ahogy, nekik jó ez. Pont (hogy stílszerű legyek).

    (#55) pulutodurumo Alapvetően egyetértünk, mint írtam, én is egy példát ragadtam ki (és mindkét oldalt láttam már, mondtam hogy hol nőttem fel? :D). Csak a korábban írt mestertervektől, hogy sterilizálás, meg aki nem <ez meg az> -> az nem lehet jó ember stb., el tud gurulni a gyógyszer.
    Nem ez a problémák oka, és nem ez a megoldása, dehát az embernek jólesik a végletekig leegyszerűsíteni mindent, és hátradőlni, hogy ő tutira megszüntetné a világ összes problémáját.

    A példáidra már csak félve írom le, hogy mikor először informatikát "tanultam" (kb. még meg lehetett számolni hány weboldal van), le is szedtem valami betárcsázós vírust, anyémék utána sarokba állítottak a telefonszámla miatt :D. Anyám pénzügyet végzett, mégis felvették anno a devizahitelt, majd egy időben a Providentes is rendszeresen járt hozzájuk. De ezeket nem kell elhinni, ez az én nem valós tapasztalatom, hiszen már általános iskolában mindenki megtanulta ezeket....

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák