Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    Csak nem vírusos lett a cucc? :D

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz csaba951 #32 üzenetére

    Ugye azért az megvan, hogy egy sima influenza járványnál alsó hangon kb 250 ezren halnak meg légúti szövődményektől? És ebbe a számba nincsenek benne a keringési problémákkal küzdők... Mégsincs hír értéke, mégsem pánikolnak az emberek. Max látogatási tilalomig mennek el.
    Nem azt mondom, hogy ez a szar nem probléma. Viszont legalább valamiért minimum túl van dimenzionálva. Hogy miért gondolom így? Egyrészt a számok miatt. Jelen állás szerint nem egész 17000 ember halt bele. Ami persze nem jó, de ha azt nézzük, hogy ez az agybaj decemberben indult hivatalosan, akkor azt fogjuk látni, hogy más betegségekbe ennyi idő alatt akár nagyságrendileg többen haltak meg. Halálozási ráta.... Érdekes témakör. Nálam jóval okosabb emberek is azt feltételezik, hogy messze nincs felderítve minden megbetegedés, mivel az emberek javarésze nem rohan orvoshoz, ha tüsszent kettőt. Így a kimutatott( tesztelt) betegek jóval kevesebben lehetnek, mint a valós szám.
    Félre értés ne essék, nem azt mondom, hogy nem kell vele foglalkozni, vagy hogy nem valós a probléma! Csak azon kéne elgondolkodni a fentiek függvényében, hogy ez okozza e a válságot, vagy pl van mire fogni.... A válságot már hónapok óta vizionálják szakértők.... Annak rendje- módja szerint itt is van. Viszont azok a szakik nem tudhattak előre egy világméretű járványról.
    És mielőtt rám kiabálja valaki, hogy nem veszem komolyan: Édesapám közelít a 70hez, egy fedél alatt élünk. Párom asztmás. Úgyhogy de, oda figyelek. De ettől még igaznak érzem a feljebb írtakat. Csak nem raktározok minden szart, mint a be pánikoltatott társadalom javarésze.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz koko52 #35 üzenetére

    És az ellen van oltás is pl.... Míg ez ellen semmi nincs elvileg.... Ja, de! Pánik meg wc papír... Igaz, így összekötve indokolt is. Aki fosik, szüksége van rá :D
    Jelen állás szerint esélyesebb éhen dögleni elnézve néha a boltok polcait, mint vírusban feldobni a pacskert.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz dokanin #41 üzenetére

    A nagy különbség az az, hogy a már emlegetett példákra van ellenszer, oltás, kezelés, stb. Mégis több százezren halnak bele évente. És senkinek nem jut eszébe hírként feltüntetni, óvatosságra inteni, gazdasági csomagokat elfogadni. Számoljunk egy kicsit.... A hitelesnek titulált forrás szerint eddig ebbe minden gyógymód és ellenszer nélkül elhaláloztak közelítőleg 20ezren. December óta. Bár egyes források szerint már novemberben útjára indult a dolog.... A valós halálozási rátáról igazából csak becslések vannak, mivel nagy valószínűséggel fingja nincs senkinek a valós megbetegedések számáról, azok enyhe vagy akár tünetmentes lefolyása miatt. És már írtam valahol, hogy kétlem, hogy valaki koronavírus tesztért óbégatna, ha tüsszent kettőt.
    Figyelembe véve azt, amit írtál az egészségügyről: Egy sima influenza járványra sincsenek felkészülve! Ha fel volnának, miért halnak meg miatta emberek százezres nagyságrendben az intenzíveken szintén szövődmények miatt? Miért halnak meg kanyaróban? Miért halnak meg tömegével bármi más fertőző betegség miatt, amikre ráadásul gyógyszer is létezik? És főleg: Azokra miért szarik mindenki, ha már egy negyed év alatt 20ezer halálos áldozatot követelő betegségtől retteg a világ???
    Nem elbagatelizálni akarom a dolgot! De az ismert számok és körülmények függvényében számomra nem érthető és elfogadható a az a pánik, amit keltettek ezzel a szarral kapcsolatban.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz hallador #43 üzenetére

    Azt hiszem nem érted mire gondolok! Amúgy 2009-ben a H1N1 is világjárvány volt emlékeim szerint. És a mai napig nem tisztázott, hogy mennyien haltak meg benne igazából tudtommal.
    Megterheli az egészségügyet. Igen, mert a fertőzöttek közelítőleg 20 százaléka szorul kezelésre a hagyományos influenza kb 2 százalékával szemben. Csak, hogy próbáljak egyértelműbben fogalmazni: nem azt nem értem, hogy ezzel miért kell foglalkozni. Hanem azt, hogy egyéb sok halálos áldozatot követelő betegséggel miért nem? Kicsit hülye példa, de valós: évente hányan halnak pl éhen Afrikában? Hallasz róla? Figyelmeztetnek, hogy ne dobáld ki a kaját pl? Nigériában pl Lassa -láz járvány van, ami nagyságrendekkel veszélyesebb, mint a koronavírus. Hallottál róla? Vagy indul megelőző kampány sima influenza ügyben? Miért van csak akkor hír értéke valaminek, ha a gazdaságot érinti? Csak akkor számolgatjuk a halottakat, mikor szar van a tejbe? Csak akkor kell együtt érezni, meg vigyázni egymásra, ha valahol valaki félti a pénztárcáját???
    Értem mi a világjárvány és egy elszigetelt eset között az eltérés. Ez viszont még javában Kínában érezte jól magát, mikor már hír volt. Nem világjárvány! És már pánik volt.
    Ezt sokan úgy állítják be, mintha az emberiségnek a fennmaradásért kéne küzdenie. Ez lehet, hogy igaz is bizonyos mértékig. De csak gazdaságilag.... Így remélem sikerült egyértelműen megfogalmaznom.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz hallador #43 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési időm... :R
    De, hogy konkrét választ is kapj: A WHO becslése szerint évente globálisan 290 ezer és 650 ezer közé tehető az influenzajárvány halálos áldozatainak száma, 3-5 millió súlyos esetből – az influenzások teljes száma ennek legalább a százszorosa, de a legtöbbeknél tünetmentesen vagy enyhe tünetekkel egy hét alatt lezajlik a betegség.
    Ezt nem az ujjamból szoptam.[link]
    Ha ezt a számot vissza osztod is alsó hangon átlag majdnem 800 emberre jön ki naponta az áldozatok száma.... És ez még mindig a szezonális influenza. A WHO talán elfogadható forrás.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Egon #47 üzenetére

    Látom te sem értetted meg, amit írtam! Mind elfogadom, amit itt írtok ezzel kapcsolatban. A valóság az is, amit én linkeltem. A hagyományos influenza elég jó eséllyel csupán a gyógyszerek miatt tartható jobban kordában. De kicsit számolgatva még akkor is rengetegen halnak meg benne. Arányítva puszta matek alapon hozza a napi kb 800-1800 közti áldozatot éves szinten. Persze, ezek száraz számok, háttér nélkül. De ettől még nem kombinálok. Nem mindegy a mennyiből pl.
    Ez jobban fertőz( kb a duplája körül, ha jól emlékszem), nincs rá gyógyszer, többen kerülnek kórházba. Ezek tények! Meg az is, hogy ennek ellenére sokan gyógyulnak ki belőle minden beavatkozás nélkül.
    Az is tény, hogy arányaiban többen halnak meg benne. Bár zárójelben megjegyzem, amit nálam okosabbak a témában is leírtak már, hogy a modell futások alapján jó közelítéssel kb 1százalék körüli lehet a halálozási rátája, tekintve, hogy rengeteg eset marad felderítetlen. Ami persze még mindig magasabb, mint egy sima szezonális influenzánál.
    Azt sem mondom, hogy ezek alapján el kell bagatelizálni-én sem teszem itthon sem-, sőt dolgozok rajta, hogy igyekezzek védelmet biztosítani pl dolgozó embereknek.
    Ami a szememet szúrja benne még mindig az, amit már vázoltam: a valódi pánik gazdasági, nem egészségügyi. És az emberek hozzáállása is ilyen. Kénytelen vagyok mozogni köztük, kommunikálni, stb. Kérdezz meg 100 embert, hogy mitől tart a vírus kapcsán. Leírom: java részüknek eszébe nem jut, hogy jajj, ebbe fog meghalni. A meló, pénz és társai a húzó téma.
    Elfogadom, hogy betegségként kezelve figyelni kell egymásra. A baj az, hogy társadalmi jelenséggé lépett elő vele egy olyan pánik, amit maga a betegség, mint olyan nem indokol ilyen mértékben.
    Neked is csak azt tudom írni, amit már a kollégának: ez már akkor pánikot okozott, amikor Kínában volt csak. Miért? Talán mert rengeteg nagy cég elvesztette a gyártókapacitásának a jó részét? Meg mert Kínán kívül kisebb profittal tudnak termelni? Mert bizony erősen kétlem, hogy szegény Kínaiakat sajnálgatta az egész világ.... Lásd a már írt Lassa-láz. Pedig az is most van. Épp csak Afrikában, egy gazdaságilag irreleváns területen. Nem is foglalkozik vele a lőtéri kutya sem....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Freddy S #65 üzenetére

    Bravó... Intel ismét tudott emelni az órajelen. Mikor lesz náluk is 20 csatorna? Mikor lesz pcie4?
    Mert, hogy a talált adatok szerint 1 magon tudja tartani turboba az 5,1 -et még mindig csak fingreszelgetésnek tűnik.... All core 4,9, legalábbis, ha jól láttam ... Ami persze nem rossz, de az átütő technológiai fejlődést nem látom. Még akkor sem, ha ezt az 5,1-et minden magra tudja.
    És mielőtt részrehajlónak tartanál: intelem van most is, de szánalmasnak tartom amit fejlesztés címszó alatt csinálnak.Mert az épp nincs. Ja, várj.... De, új foglalat, egy kb ráncfelvarráshoz. Gratulálok Intel, ezért szeret mindenki.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák