Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • |DavidWoody|

    tag

    válasz Duree #31 üzenetére

    Miért hasonlítod össze egy abszolút csúcs kategóriába szánt keszulek arat egy abszolút alsó kategóriás autóval ? Szerinted egy 4 millás dac-CD lejátszó a kategoriajan belül megfelel egy 4 millás autónak ?

    34#
    Hangfalkabel
    Intercommect
    PWR

    Hamanal meg belkinnel nem áll meg a világ.

    [ Szerkesztve ]

    -woody-

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Duree #42 üzenetére

    "csupán megemlítettem,hogy ez a valami egy autónak az ára."

    ahogy mondjuk egy csúcs telefon vagy egy durva vga meg egy használható swift ára. tudom mert a tágabb családi körben is van ilyen autó, 300 alatt megvolt szervízzel átiratva, és arra hogy a-ból b-be olcsón eljuss igenis viszonylag használható, kár azt mondani hogy nem, mert nézz az utakra kicsit hányan járnak ilyen kategóriás kocsikkal. sokan... nagyon sokan... és? csak a skála más. ahogy egy "halandó" megveszi a 300k-s tévét, notit vagy a 200+k-s telefont, vagy csak nézz körbe a topikon milyen vasak repkednek egyeseknél, egy egyes golf, kocka kadett, fiat uno, vagy swift helyett, úgy egy pár lépcsővel fölöttük meg megveszi a másik ezt egy 4 millás kocsi helyett, mert valszeg ugyanúgy legyint a 4 millás kocsira mint te egy rohadó swiftre, mert számára a kocsi mondjuk egy 20+ millás német fullbőr tank, amiből már áll egy a garázsban. a viselkedési minta azonos. csak a nagyságrend eltérő.

    senki nem néz le senkit, de ha valaki szerencsésebb, vagy jobb helyen volt jobb időben, vagy -tudom vad feltételezés de van ilyen- megdolgozott a pénzéért, és mondjuk megengedheti magának, akkor bizony egy kövér szinttel válogathat magasabb kategóriából. hogy jobb lesz e ettől neki, hallja e a difit, szüksége van e rá... kit érdekel kategória szerintem, ez kb csak rá tartozik. annak szánták ezt, akit ez boldogabbá tesz mintha venne egy 4 misis kocsit. bár azt a 4 millás kocsiból hányat is vehetne az aki rolexet hord, hogy a durván limitált még drágább gyártókat ne is említsük :) arra meg más horkanjon fel hogy ez egy fullextrás felsőkat bmw, merci, audi ára? és? nekem nem fáj ;)

    [ Szerkesztve ]

  • |DavidWoody|

    tag

    válasz Duree #42 üzenetére

    Na #47 megértette a lényeget , te nemnagyon. Egyébként úgy gondolom az anyagi helyzetem csak rám tartozik , de megnyugtatasul közlöm,eddig sem rendeltem elő ezt a termeket és azután sem fogom ,mert bőven nem engedhetnem meg magamnak. Annyi a különbség köztünk ,hogy helyen tudom kezelni a termeket is és az arat is. A 4millas kocsi autók közt nem az a kategória , mint ez az eszköz az audio termékek között. Ezt kene megérteni. Mert ennyi erővel ez nem csak egy kocsi ara mer kijön belőle 30 iPad is meg amúgy 200 hektoliter arany fácán is.

    #46 : nagyon hasznos a link , mindenki nevében köszönöm neked...

    [ Szerkesztve ]

    -woody-

  • hibavissza

    veterán

    válasz Duree #53 üzenetére

    Az kerülnek "ezek" ennyibe, hogy már az első eladott példány pozitívba fordíthassa a projektet. "Ezek" a gyártók nem szeretnek kockáztatni.
    Másrészt amíg van aki megveszi mindez nem számít. Egy valóban "üde" színfolt a szórakoztatóelektronikai piacon. Pozitív, hogy aki egy "ilyet" megvesz az nem fogja pár éven belül kukázni. Tehát kevésbé terheli a gyártó szemetével környezetünket. Win-win :D

    [ Szerkesztve ]

  • korpicschess

    veterán

    válasz Duree #53 üzenetére

    Ne is haragudj, de már megint két különböző dolgot hasonlítasz össze, ez a mondat: "Az autót meg azért hoztam fel,mert mennyivel több hozzáadott érték van egy 4 millás autóban mint egy ilyen mediaplayerben." így ahogy van hülyeség, na meg full szubjektív az egész.

    Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Duree #53 üzenetére

    " sem akarom felfogni,hogy mi kerül ennyibe egy audipolayerbe."

    azt látjuk hogy nem tudod felfogni, de hogy nem is akarod az már új info :B

    mi kerül ezekben ennyiben? egy nyomorult telefoban mi kerül annyiba? egy vga-ban? egy xeon proci miért kerülhet 2 millába? egyóra százmilliókba?

    a hozzáadott érték meg továbbra is egy ködös bullshit amit így semmi nélkül be lehet puffogtatni, de ha nem definiálod hogy mégis milyen vonalon akkor egy általános semmi. csak az tud hozzáadott értéket képviselni ami számomra értéket képvisel. egy roysban nekem nem hozzáadott érték hogy szűz lányok varrják az esernyőt és ezért öltésenként 5k ajró + az árban. remélem érzed hogy így a hozzáadott érték maga is szubjektív elem, és kár is arról beszélni egy milliós tételben kvázi népautó ársávban kigördülő izé esetén, amit a konszernben sokadjára felhasznált padlólemezre építenek, ugyanazzal a motorral mint a többi 40 más modellel, a beltéren meg annyit variálnak hogy épp eladható legyen.

    almát a körtével. van egy cikk lennebb erősítőről, nézd meg az mit tud és mennyibe kerül. le is írják miért. ha utána már fel tudod fogni csak még mindig nem akarod, akkor az egy roppant sajnálatos helyzet

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Duree #53 üzenetére

    Nem kell nagyon cifrázni, egyszerűen a gyártó úgy ítélte, hogy ennyiért lehet és érdemes eladni. Kategóriáján belül minél drágább valami, annál jobban meg kell fizetni minden kis pluszt. Ez lejátszó pedig a legexkluzívabbak közé tartozik, ezért kérik el érte egy autó (vagy másik irányból megközelítve egy B&O TV) árát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák