Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olymind1

    senior tag

    válasz LGG555 #3 üzenetére

    Nekem is hasonló problémák voltak, igaz GCN4 gpu-val, nálam a 20.12.1 driver volt az utolsó stabil utána több mint fél éven keresztül adták ki a bugosabbnál bugosabb drivereket és nem én voltam az egyedüli aki az általad leírt hibákba ütközött... Viszont nálam végre a 21.9.2-vel megszűntek a gondok, most 21.10.3 van fent és ez is jól működik.

    Egyébként nem tudom hogy engedhetik meg maguknak ilyent hogy több mint fél éven keresztül ilyen sz@rabbnál hulladékabb drivereket adjanak ki a kezük közül. :U :(

    [ Szerkesztve ]

  • olymind1

    senior tag

    válasz #72688384 #9 üzenetére

    Nem tudom, amikor 2 windows újraindítás között annyi a különbség egyszer az egyik driver van telepítve (factory reset funkcióval tisztára törölve minden korábbi beállítást) másodjára meg meg a másik (szintén factory reset funkcióval), és akkor a driver folyamatosan újraindulgat, fekete képernyők hada, 10+ radeon tray icon, windows error reporter tele hibákkal, visszarakva a másik drivert minden helyrejön és stabilizálódik, akkor azt azért ne user error-nak próbáljuk elkönyvelni.

    Természetesen lehetnek inkompatibilitási problémák akár driverrel is, de amikor az egy 4-5 éves HW-en amihez korábban már volt legalább 1 tucat kiforrott driver/szoftver és hírtelen új driverek fél éven keresztük egymás után bugzanak mint állat, hát köszönöm.. :((( Egyébként általánosan úgy elégedett szoktam lenni az ATI/AMD termékekkel, csak néha jönnek ilyen malőrök, amik felhúznak egy kicsit.

    Sajnos AMD chipset driverek között is vannak ilyen lutri driverek, hogy azt hiszed véletlenül elállítódott valami a bios-ban és/vagy a windows-ban vagy meghibásodott a procit/alaplapod/ramod, aztán redditen a chipet topikjában olvasod hogy más B450 tulajoknak is HW error-okat dobál a driver, visszateszed a régid azután szintén minden helyrejön és újra betonstabil lesz a rendszered, akkor azért picit elgondolkodtató, hogy az AMD igencsak szereti a userekkel bétateszteltetni a nem épp olcsó portékáit.

    Egyébként pont tegnap linkelték be másik topikban: AMD confirms its Windows driver was at the mercy of hackers due to a dozen security exploits

  • olymind1

    senior tag

    válasz #72688384 #12 üzenetére

    Új játékok támogatása vagy új feature-ök miatt pl. FidelityFX Super Resolution és esetleges hibajavítások miatt szoktam új drivereket feltenni.

    Mint írtam 2020 decemberi volt az egyik ami teljesen stabil volt nálam és használtam vagyis használni kellett kényszerűségből sokáig, a következő meg már a 2021 szeptemberi, ami között eltelt 9 hónap. Mivel a 21.9.2-vel és a 21.10.3-mal is teljesen jól működik a gép mindenféle Windows újratelepítés nélkül, sztem felesleges szapulni az OS-t, ami szépen teszi a dolgát.

    Szerencsére már nem a 95-98-ME időkben élünk mikor elég sűrűn kellett újra húzni a Win-t. :N

Új hozzászólás Aktív témák