Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zotya84

    őstag

    válasz bambano #4 üzenetére

    Az én üres lapom megnyitáskor tök üres, mert nekem az kell. Így pont nem érdekel, hogy hány az oszlopszám. És nálam is még az 56.0.2 működik, mert ez még legalább testreszabható olyan mértékben, amilyenre nekem szükségem van.

    Ez már úgy általában, nem kimondottan neked:
    Tényleg, ezen a téren van fejlődés? Vagy még mindig nem tehetnek meg jóformán semmit a kiegészítők? (Pl.: sys/FFdefault letöltés mappán kívüli mentés lehetősége; lapok egymás melletti/feletti elrendezése tetszés szerint - TileTabs, nem a WE módszer szerint, mert az a több eszköztár kényszere csak arra nem jó, amire kéne -; egérgesztusok mindenhol működőképessége, még az Addons fülön, AMO lapon is; jelszavak mentési lehetősége, ahol csak kieggel, manuálisan lehet hozzáadni, mert alapból nem tudja megjegyezni, stb?) Mert nálam pont azért nem frissül egy ideje. (Az meg, hogy a CTR helyett manuálisan szerkeztgessem a userchrome.css-t, hát, 'nyád 'csáját azt, dear Mozilla!)

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz csako #12 üzenetére

    Ismerem a FF forkjait, és egyelőre nem aggódom a biztonság miatt, kellően tisztában vagyok a kockázataival, hogy maradtam 56-n. És tudok együtt élni vele, mind itthon, mind melóban. Virtuális gépen meg tesztelgetem az újakat, de sajnos van még pár számomra nélkülözhetetlen tudású kiegészítő működtetéséhez szükséges API belőle, így sajnos azok sem készültek még el. Ahogy az Australisról történő váltást sem tudtam még befogadni, főleg a korlátozottsága okán. Egy korábban teljesen szabadon használható felületről ne várják el, hogy váltsak egy olyanra, ami több dologban korlátoz, csak azért mert nem akarják engedni, pedig az a max párszáz sor a kódban elférne, és nem kéne olyan dolgok használatáért is kiegeket telepíteni, amik korábban alapértelmezetten, vagy max egy kieggel megoldhatók voltak.

    (Ezek egy részét meg is írtam fentebb. Ami egy ideig nagyon fájó volt, az a Pocket felvásárlása, integrálása, pocsékká válása volt, ugyanis az is csak addig volt jó, amíg kis felületű, offline volt. Amint azt a verziót nem lehetett tovább hajtani, szerencsére csináltak helyette majdnem pont ugyanolyan funkcionalitásút, ami számomra ugyan kicsit kényelmetlenebb, de azzal már együtt tudok élni.)

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz Necroman_Mk2 #25 üzenetére

    Hát, a FlashGot az már csak Giorgo-n múlik, nem a Mozillán, sajna. Ő meg nem igazán próbálkozik megírni – legalábbis publikus infók alapján. Én is várom, hogy végre nekidurálja magát, mert a NoScriptje egész jól sikerült így Quantum-kompatibilisen is.

    [ Szerkesztve ]

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz Necroman_Mk2 #29 üzenetére

    Megértem. Nekem még 4 kritikus, meg 2 fájó kieg van, ami miatt nem tudtam még váltani Quantumra. A többi helyett találtam alternatívát, vagy már van Quantum- és elődje-kompatibilis verziója, vagy lecserélték az új verziókat már Quantumra. Ami viszont nem megy, annak egy része olyan mint a FlashGot, hogy még nem történt érdemi erőfeszítés a cseréjére, vagy kompletten hiányzik a böngészőből az API, amivel meg lehetne oldani a korábbi funkcionalitást, esetleg a Mozilla nem akarja megengedni "a biztonság érdekében", hogy lehessen olyan kieget írni... :(

    Tipikus Google hozzáállás: a felhasználó hülye, mi majd szabályozzuk, hogy mit csinálhat, és mit nem. Pedig az ilyen kiegeket általában nem az r=1 felhasználók használják.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz btprg #32 üzenetére

    Van olyan cég, ahol egy db nymavadt xls-ből kellene folyamatosan módosításokkal nyomtatni, de LO, OO egyik verziója sem volt képes kezelni az A6 méretközeli, de egyedi papírméretet, minden esetben A4-re küldte ki a feladatot, miközben az aligáras WPSO, meg a komoly áras MSO simán működteti ugyanazt a feladatot. Úgyhogy, bármennyire is lehetne használni jól, sajnos sok helyen még mindig nem jön szóba ilyen-olyan apró-cseprő dolgok miatt. De egy átlagcivilnek jó lehet – nekem sajnos még otthonra sem, mert nem boldogul el az otthoni dolgokhoz létrehozott tábláimmal.

    A lassúságról: az újak már nem olyan vészesen lomhák, szerintem, bár elkél alája egy SSD.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Új hozzászólás Aktív témák