Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • creation

    senior tag

    válasz Ghoosty #10 üzenetére

    Tudom, hogy az itt levők féltése személyem és családom iránt nagyobb. És ezért hálás is vagyok. Nem hiába tettem fel itt a kérdést.

    Igen, ezekkel tisztában vagyok, utána jártam több ponton is. Egyik barátom víz - gáz - fűtés reszelő és átbeszéltük a megvalósítás részét a teszt időszakra nézve.

    Jelenleg a papír forma úgy néz ki, hogy egy 5l-es műanyag vödör lesz a kiegyenlítő tartályunk, melyet felteszek egy polcra ahol a vízszintje a rézcső által alkotott spirál fölé ér. A 2kW-os radiátornak valóban csak a felvétele 2kW a fűtési teljesítménye jóval csekélyebb, de amit felhoztál és én is felhoztam példának az egy gyári (teljesen másképp működő) vízmelegítőre vonatkozik. Ennek a spirálos rendszernek a teljesítménye valahol 1kW körül lesz jobb esetben. Ezt kívánom nap közben valamikor tesztre bocsátani és ha van realitás alapja, akkor a körben a menetek számát növelni, valamint a radiátort cserélni egy gyári lapradiátorra. Ha 820W-os radiátor teljesítményénél több hő keletkezik, akkor azt egy termosztáttal átengedem a fürdőbe és ha attól is több hő termelődne, akkor beteszek még egy radiátort a kevésbé használt nagyszobába is. Vagy befúrok a villanybojlerbe egy kört, hogy ott melegítse a vizet, de elvezetem a teljesítményt, abban hiba nem lesz. Jobban aggódok per pillanat a miatt, hogy egyáltalán azt az 1kW-os teljesítményt elérje az 5m-es spirál, mint azon, hogy hova vagy hogyan vezetem el a felesleges hőt. :U

    Illeteve a szivattyú még jelenleg is kérdéses... Jó lenne ha egy sima szökőkút szivattyú elegendő lenne a feladatra. Amíg ki nem derül, hogy jó e így.

    [ Szerkesztve ]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Új hozzászólás Aktív témák