Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • atus

    senior tag

    válasz fLeSs #161 üzenetére

    Ezt stimmel. Az a gáz, hogy nekem DDR370-es HyperX-ek vannak, amik 400-on még csak csak eldöcögnek, de 420 felett már meg se nyikkannak. Nagyon kipróbálnám egyszer az 500as Corsairrel...
    A másik amit nem vágok, hogy nekem 205-ös FSB-n, szinkron adott akkora memóriaátvitelt, mint a tesztben 226-os FSB-n. No mindegy, nem világos ez nekem.

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • Géjza

    őstag

    válasz fLeSs #161 üzenetére

    Nemcsak pusztán arról van szó, hogy jobb teljesítményt nyújt szinkronban a cucc, akár sokkal kisebb FSB-n is, de a lényeg az, hogy aszinkron hajtásnál sokkal magasabb stabil FSB-k érhetőek el, mint szinkronban.

    Ezt anno egy A7N8X-szel próbáltam ki. Szinkronban 185MHz FSB-nél volt a vége neki, míg aszinkronban (memót visszavéve 75%-ra) 236MHz-en is simán, stabilan ment a gép. Szal ennyi a különbség szinkron és aszinkron hajtás között.

    Jah, természetesen nem a memó volt a korlát, mert ugyanez a memó 220MHz-en (DDR440) is vígan elfutkorászott.

    Lényeg: szinkronban kell nézni a cumót (sokkal jobb teljesítményt nyújt ekkor), és ne vezessen senkit félre az, hogy aszinkronban megy mint a táltos, FSB rekordokat dönt, aztán az emberke benevez egy DDR500-as nem olcsó modulba, és azt tapasztalja, hogy szinkronban csak 210MHz FSB-ig működik stabilan a lap...

Aktív témák