Hirdetés

2018. december 19., szerda

(#1) Keitaro

Keitaro
(PH! kedvence)

Ettől halt le a Ph? :(((
Argh...
Na mindegy, megyek megkukkantom

(#2) MarKoo válasza Keitaro (#1) üzenetére

MarKoo
(PH! addikt)

Jah. De én már elolvastam, csak még a grafikonot nem néztem alaposan végig. Grat hozzá fleSs. :P

(#3) Gorneck

Gorneck
(Jómunkásember)

A konklúzió tetszett a legjobban!:) Szép kis teszt!:C Én már döntöttem is mi lesz a következő konfigom!;]

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#4) MarKoo válasza Gorneck (#3) üzenetére

MarKoo
(PH! addikt)

Ez már nekem csak megerősítés volt. ;]

(#5) Gorneck válasza MarKoo (#4) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

Mire gondoltál?!

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#6) Gorneck

Gorneck
(Jómunkásember)

fless, amúgy mikorra lesznek kishazánkba kaphatóak az új 939es lapok és procik?! Érdemes szted bécsbe kinézni, ha venni szeretnék?! Vagy március környékén már lehet itt is kapni hasonló áron, mint mondjuk külföldön?!

[Szerkesztve]

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#7) MarKoo válasza Gorneck (#5) üzenetére

MarKoo
(PH! addikt)

Hát a64 az tuti, de azt hogy milyen azt még nem. Olyan min. 3500+ jó lenne. :U

(#8) Gorneck válasza MarKoo (#7) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

ircn vagy?! Vagy! Kammmmon!

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#9) Atlantis

Atlantis
(PH! nagyúr)

Remek cikk, nagyon tetszettek a grafikonok, jó ötlet volt a zöld kiemelés a fő témának szánt procik eredményeihez. Tetszik a konklúzió is.

Szép és jó ez az A64, de amíg nincs egy normális chipset hozzá, addig számomra nem alternatíva. Ráadásul a 64 bites szoftverek is messze vannak.Amire ezek elterjednek, talán a 939-es procik sem lesznek ennyire elérhetetlenek.

>>>>>>>Creo CAD System ; Allplan Engineering ; Go, McLaren!<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10) User1

User1
(tag)

Jó kis cikk!! Grat hozzá.
A konklúziót elolvasva eszembe jutott hogy van (?) még 2 db eladó alaplapod ezekhez a procikhoz (2800+,3000+):DDD

(#11) Barton válasza Atlantis (#9) üzenetére

Barton
(senior tag)

Normális chipsetek vannak ! :(((
Max. neked nem tetszenek ! :(((

(#12) Atlantis válasza Barton (#11) üzenetére

Atlantis
(PH! nagyúr)

Igaz, helyesbítek. :)

>>>>>>>Creo CAD System ; Allplan Engineering ; Go, McLaren!<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) ShadowLord

ShadowLord
(senior tag)

Nos szépek jók ezek a cucok de nem érzem érdemesnek a 2500@3200 bartonom cseréjét:U

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#14) Keitaro

Keitaro
(PH! kedvence)

A táblázatban a Athlon XP 2800+ 2250Mhz-snek van írva :F

(#15) maszat válasza Keitaro (#14) üzenetére

maszat
(senior tag)

2800+ból van TBred (2250 MHz) és Barton (2083 MHz) is, bár az előbbi kereskedelmi forgalomba nem került, csak tesztelők kaptak belőle

(#16) Keitaro válasza maszat (#15) üzenetére

Keitaro
(PH! kedvence)

Ehh... jó tudni, csak így meg értelme nincs :(
Eddig abban a szép hitben éltem, hogy a 2600+ a legnagyobb TBred :))

(#17) User1 válasza ShadowLord (#13) üzenetére

User1
(tag)

sztem se éri meg lecserélni a jól húzható athlon xp-ket.
Gyorsan nyomtam egy tesztet a sciencemarkkal (molecular dynamics) a 2000+-os procim 86 mp alatt végzett.....

220-as fsb mellett

[Szerkesztve]

(#18) fLeSs

fLeSs
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A cikk nem azoknak ajánlja ezeket a procikat, akiknek Athlon XP 2400 MHz vagy P4 3@3,75 GHz-es processzoruk van, a konklúziót néha nem árt elolvasni.

Keitaro: a 2250 MHz-es Athlon XP 2800+ is 2800+, ahogy a Barton 2083 MHz-es változata is, elvileg azonos teljesítményt nyújt a két proci. Amikor a teszt készült, akkor nem Barton, hanem TBred volt kéznél, ezt tudtam lemérni.

El lehet látogatni más hwoldalakra, és megnézni, hogy 1-1 cikkben hány procit/vga-t/alaplapot hasonlítanak össze egy másikkal, szólok, hogy elég kiemelkedő helyen állunk referenciaeredményekben. :) Akár cikkenként megmásíthatnánk a konfigokat, és akkor az Athlon 64 3000+ csak a 3200+-szal lenne összemérve, az jobb lenne? :)

user1: a moldyn eredményed kissé hihetetlen nekem... :U

(#19) ShadowLord válasza User1 (#17) üzenetére

ShadowLord
(senior tag)

én nem tesztelgetem semmivel amire kell tökéletesen megfelel kell bele vennem 2x512/400 ramot és máris még überkirályabb lesz a konfigom:D

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#20) ShadowLord válasza fLeSs (#18) üzenetére

ShadowLord
(senior tag)

Ácsi én nem a ciket húzom le és én végigolvastam a cikket!Csak megjegyeztem a véleményémem és igazat adok a cikk írójának:D

(#21) User1 válasza fLeSs (#18) üzenetére

User1
(tag)

Hihetetlen? Miért? Nem alap fsb-n, és szorzón megy, hanem 220*9,5-ön!!!!!

sőt nem is 86 hanem 84,96228mp :))

[Szerkesztve]

(#22) fLeSs válasza User1 (#21) üzenetére

fLeSs
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

OK, ezt először nem írtad oda. :U ;]

(#23) Gorneck válasza fLeSs (#18) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

Én jól átolvastam az egészet! És nem is áll szándékomba mostanság váltani csak érdeklődtem és mérlegeltem a helyzetem és intel irányban nem túl rózsás míg 939 felé gond nélkül léphetek!

[Szerkesztve]

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#24) Sanya

Sanya
(PH! nagyúr)

mennyit fogyasztanak ezek a procik?(a64)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) MarKoo válasza fLeSs (#22) üzenetére

MarKoo
(PH! addikt)

Én is elolvastam, és ugyanúgy vagyok mint Gorneck. Ezért is hívott IRC-re. :) :B

(#26) vicces válasza Sanya (#24) üzenetére

vicces
(PH! addikt)

max. 89watt

(#27) fLeSs válasza vicces (#26) üzenetére

fLeSs
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Az a 3800+ max fogyasztása, ez a szép benne. A 2800+ és 3000+ ennél jóval kevesebbet eszik. Teszt közben egy kb. 2000 rpm-re leszabályozott Gigabyte hűtő volt a procikon, és érintésre a borda a melegnél nem ment tovább. :)

(#28) User1 válasza fLeSs (#18) üzenetére

User1
(tag)

Továbbra is rakjatok be a tesztekbe gyengébb/olcsóbb hardvereket a nagyobbak mellé, hogy az User(1) :DDD lássa a különbségeket :D

(#29) fLeSs válasza User1 (#28) üzenetére

fLeSs
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha lesz Sempron vagy Celeron D teszt, akkor ez fog történni.

(#30) arn

arn
(PH! nagyúr)

csak annyit tennek hozza - 2.8as p4et forumokrol kez alatt, olcso 865os deszkaval szinte egy ilyen 2800+ arabol meg lehet oldani. azert az arert az sem rossz konfig :)

nekem egyenlore egyedul az alaplapi melegedes miatt lenne szimpibb egy ilyen cucc... amugy meg mindig sokallom az arat. olyan 25e lenne realis.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#31) Barton válasza fLeSs (#29) üzenetére

Barton
(senior tag)

Gratula ! :C

Nem bántam meg a A64 3000+ot !

:)

(#32) Samott

Samott
(senior tag)

fLeSs: nincs olyan szo hogy ''unszimpatikus'' ha kulfoldiul akarod irni azt hogy ellenszenves hasznald az ''antipatikus'' kifejezest... amugy gratula a cikkhez, szep munka... de en akkor is megvarom a 939-es nforce4-es lapokat a valtassal ;)

Samott

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#33) Overlocker válasza Gorneck (#6) üzenetére

Overlocker
(PH! nagyúr)

tudom hogy nem tőlem kérdezted, de már árlistán láttam mindkettőt!

(#34) divot válasza Gorneck (#8) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

Azért a 3750-es P4-el még elprüntyöghetsz egy darabig. Neked per pillanat még a 3200+-ra sem érdemes cserélned, nem hogy az alá. :) (Meg nekem se :t)

Szerk: Viszont ha most vennék gépet, nem sokat gondolkodnék. Jó látni, hogy az AMD hogy kinőtte magát.

[Szerkesztve]

(#35) fLeSs válasza arn (#30) üzenetére

fLeSs
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Szted a többtízezer olvasó közül hány ember vásárol a fórumról gianni és társaitól? :)

(#36) g@bo válasza fLeSs (#35) üzenetére

g@bo
(PH! nagyúr)

ennek éle van... :C

(#37) echo001 válasza fLeSs (#35) üzenetére

echo001
(fanatikus tag)

1-2 % ? :)
de persze ez nem jut az eszebe senkinek gondolom ti a normal bolti arbol indultok ki + majd ha gianni nal is lessz ilyen akkor erdemes viszonyitani az arat mert hogy olcsobb lessz az tuti :DD

Echo

(#38) g@bo válasza echo001 (#37) üzenetére

g@bo
(PH! nagyúr)

miért lenne nála?? új ''beszerzők''? :))

(#39) echo001 válasza g@bo (#38) üzenetére

echo001
(fanatikus tag)

szerintem tuti lessz ha meg nincs de ebben se lennek biztos nagy magusok :C

Echo

(#40) bim válasza fLeSs (#35) üzenetére

bim
(PH! kedvence)

gratulálok a cikkhez! pont azt nyujtja ami kell az egyszerű embernek ,tökéletesen átláthato tesztek,összehasonlitások és konkluzio!:C

(#41) fLeSs

fLeSs
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Kéretik nem piacoffolni.
1ébként nem olyan biztos az, hogy lesz náluk, de várjuk ki a végét.

(#42) arn válasza fLeSs (#35) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

jo persze... de ilyen szempontbol a tuning is halott tema. ha lehetoseg van ra, erdemes megragadni a lehetosegeket. az itt elofordulo foszerek meg jol tudjak, hogy mitol doglik a legy - ''illik'' kihasznalni a hwban rejlo lehetosegeket es azt a ''par'' ezer huf difit :)

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#43) Gorneck válasza Overlocker (#33) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

Hol?! Link hamahama...

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#44) Gorneck válasza divot (#34) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

Ő az! [L]http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2128&p=10[/L]+1 3500+ vagy 3800+ Nem kell parázni hülye nem vagyok!

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#45) Predator666

Predator666
(fanatikus tag)

Na végre olyan cikk ami azzal foglalkozik amire én akarok váltani...:DDD
Király...
Grat FlesS

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#46) fLeSs válasza Predator666 (#45) üzenetére

fLeSs
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Az olvasottság alapján nem vagy ezzel egyedül. :)

1ébként tetszik az aláírásod.

Az ákofidohidroakusztikus multivizibuzerátorral felszerelt túróspepita harciafgán gőtepete lengőlokátoros stabilizátorral a hátán olyan, mint egy szikotenciális nauzációs natafikuláció. :)

(#47) Atlantis

Atlantis
(PH! nagyúr)

:C :C :C

Széjjel röhögtem magam rajtatok :D

[Szerkesztve]

(#48) Gorneck válasza fLeSs (#46) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

LOL, ezt most rendes elmeznem kellett:D:DDD

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#49) divot válasza fLeSs (#46) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

Ilyesmit én is tudok, és annak még értelme is van:
Fx prefixmentesen, végesen generált, véges defektusú Rz részmonoidjának az Fz szabad monoidba történő izomorf leképezését kódolásnak nevezzük. :P

[Szerkesztve]

(#50) Gorneck válasza Gorneck (#48) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

Grrr ehhh, elmeznem=elemeznem!:(((

Diablo 3 - Gorneck#1239

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.