Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reac^

    őstag

    ''A rossz tuningkísérletekre a VNF3 nagyon szépen reagál, fekete képernyő, majd a BIOS az utolsó jó beállítással jelenik meg, ezzel kényelmessé téve a tuningolást. Látva a tuningopciókat a BIOS-ban, azok közül is az „FSB”-emeléshez legszükségesebb chipsetfeszültség állítását, nagy reményeket fűztünk az olcsóbbik Chaintech laphoz. A VNF3-250-nel 285 MHz-et sikerült elérnünk, ami egy Athlon 64 2800+ vagy Sempron 3100+ processzor esetében maximum 2565 MHz-es órajelet, vagyis 42,5 %-os tuningot jelent. Amennyiben SATA merevlemezt kötöttünk az alaplapra, a maximálisan elért „FSB” szintén 285 MHz volt. Szép. ''

    Haveromnak hoztam 1 DFI LANPARTY UT NF3 250GB-t 3100es Sempronnal, és tuningolni egyáltalán nem tudtam. Nem is nagyon tudtam, hogy kezdjek neki, amikor sok külföldi site valami ram beállítással (ddr133,166,200) -al mondjuk 400mhzes ram melett 285mhz-es FSB-t kap. Na ezt a beállítást nemtudom, hol lehet ezen az alaplapon megtalálni!!!
    Így hát windoz alól nTune nevezetű progival próbálkoztam. Itt visza kellett venni a HT szorzót, és az FSB-t DDR448ig birta a Samsung RAM, de a proci igy még csak 9x224= ~ 2000mhz-en ment, és 5perc után fagyott!
    Help nekem megtalálni ezt a memória arány állító opciót!

    [Szerkesztve]

    1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

Új hozzászólás Aktív témák