Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atus33

    tag

    válasz Vangelis #12 üzenetére

    Nem rossz monitor ez se. De tudjatok róla, hogy ennél még olcsóbban is lehet kapni 17''-os LCD monitort: 73700.-, Fujitsu-Siemens, és Sulinetes. Egy olyan áruházláncban adják, amely egy hazánkban csak Budapesten megtalálható közlekedési eszköz nevét viseli. (Ez így nem reklám, ugye?!...) Itt figyel egy ilyen az asztalomon 3 napja, és hasonló jókat tudok mondani róla.

    Egy saját tapasztalatból származó jótanács annak, aki még vásárlás előtt áll: a monitornál az utánvilágítás, fényerő, digi bemenet stb. mellett LEGALÁBB olyan fontos az, hogy ne figyeljen a képernyő közepén egy randa világító piros vagy zöld pont. Úgyhogy ha egyik helyen van lehetőséged válogatni, a másik helyen kicsivel jobb specifikációjú monitort adnak, de válogatás nincs, akkor aki nem szereti a rizikót, inkább az elsőt válassza.


    Végül egy kérdés régi LCD monitor tulajokhoz: ha le van véve a fényerő, akkor sötét és világos képernyő közötti váltásnál másnál is hunyorog a kép néha? Főleg akkor figyeltem meg, amikor lemezaktivitás (pl. disc scan) közben történik a váltás. Ezt egy notebook képernyőjénél is tapasztaltam.


    [Szerkesztve]

    . o O o .

  • atus33

    tag

    válasz ÖrdögLakat #16 üzenetére

    Ördöglakat: Tapasztalatból nem tudok összehasonlítást írni, mivel csak az egyiket vettem meg :) A T17 elvileg 14ms-os, az X17 16ms-os. Az X17-nek kicsit kockább a kinézete, de ez szerintem csak a váza miatt van, a képernyő ugyanaz. A T17-ben talán nincs fejhallgató kimenet, de ez nem 100%. Hangszóró mindkettőn van. Az X17-et Magyarországon szerelik össze a japán ill. német alkatrészekből, a másikat nem tudom, hogy itt, vagy külföldön.

    Furcsák ezek a Fujitsuk, egyik modellre sem írják rá a típusszámot, csak a dobozán levő feliratból derül ki.

    Amúgy egy PH fórumon még ennél is pár ezerrel olcsóbb 17'' monitorról olvastam. AOC márkájú, és a ''csíkos gazdaságos'' áruházláncban kínálják. De abba állítólag régebbi típusú panelt szerelnek.

    . o O o .

Új hozzászólás Aktív témák