Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Adi

    senior tag

    Egy kicsit kötekszem. :DDD

    A Raptor már kapható itthon, talán csak a megfelelő nagykert kéne megtalálni. :) Előttem van egy árlista, amin a raktárkészleten van a 360GD, és 25900 a nettó nagyker ára, 5 év garanciával.

    De tesztelhettétek volna a 72 gigásat, mert az gyorsabb, halkabb és hűvösebb, ahogy a külföldi tesztekből látom. Tudom, telhetetlen vagyok. :)

    Meg a dolgoknak igazán ez csak egy szelete. RAID0 tömböt csak a bátor srácok :DDD csinálnak, mert ha az egyik vinyó repül belőle, akkor ugye minden adat odavész. Aki egy kicsit is komoly célra használja a gépét, az inkább RAID1-gyel kezd.

    Az ilyen windowsos sebességmérő programokkal meg az a baj, hogy erősen asztali gépekre jellemző teljesítményt mérnek. A Fujitsu SCSI vinyóiról találtam teszteket (talán a Tweakers.net-en, nem tudom most), ahol desktop kategóriában nem szerepeltek valami fényesen; ellenben szerverekre jellemző terhelésnél föltörölték a padlót a konkurenciával (még a Seagate szervervinyóival is sok esetben!).

    Arról nem is beszélve, hogy ma már minden SCSI vinyó alapból tudja a TCQ-t, ami igencsak megdobja a teljesítményüket, szerveralkalmazásokban pláne (ahol egyszerre jön több, sokszor apró lekérdezés-írás). A SATA vinyók ezt csak most kezdik ''tanulni'', bár mintha a 72 gigás Raptor már tudná. De a vezérlők nem ismerik még mind, sajna.

    Egyébként a hivatkozott nagykernél az árlistán a 72 gigás Raptor 44k körül van nettó, a Fujitsu MAP3735NP (U320, 73,5 GB, 10k ford./perc) pedig 65k. Jelentős különbség, kíváncsi lennék, hogy egy szerver-orientált tesztben melyik lenne a menő csávó. :) Van egy sejtésem. :)

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz erdoke #14 üzenetére

    1) Kvazár-Micro. Jó tapasztalatom van velük, egy kis reklámot megérdemelnek. :)
    2) Ezt látod nem is tudtam, hogy a 360GD-nek van újabb változata. Ezek szerint az már halkabb és nem melegszik annyira? A több tányérszám meg szerintem éppen, hogy növeli az adatátvitelt, hiszen a több fej egyszerre párhuzamosan tud olvasni.
    4) A SR tesztjeit már olvastam. Többek között emiatt írtam, hogy a Fujitsu cuccai milyen jók, nem az ujjamból szoptam. :)
    5) Ez mind szép, és jó, de ha az NCQ miatt kell alaplapot, procit és RAM-ot is cserélni, akkor egyszerűbb és olcsóbb venni egy SCSI vezérlőt. :)

    ldm start-reconf primary

Aktív témák