Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    nos, én tegnap óta egy ATI9100IGP Gigabyte 8TRS300M tulaja vagyok.
    Proci: 1.6 northwod

    konklúziók:
    (sajnos tesztprogramok elég hadilábon látják, fieryvel értekezünk 1000L, pl sandra a két ramot 66 ill100MHznek látja, stb)

    - jelenleg 2db különböző ddr266 rammal megy, sebesség a kettővel (dual) 2250MB/s, 1db-al 1900MB/s, ezen van még mit állítani. meg lehet hogy egyformával jobb lenne, ugye ha tényleg szinkron menne PC1600 lenne, akkor tul sok, ha PC2100 lenne, akkor kissé kevés (1ch 2100, 2ch 4200MB/s lenne)

    - a lap elixir 400-as rammal előbb nem indult, ramcsere után pedig folyamatosan resetelt, tehát valami baja volt.

    - HT enabled módban a lap a p4 1.6-ot dualban látja, legnagyobb vidámságomra, mind a sandra, mind a 3dmark system tesztjei 2procit írnak ki, lehet hogy 1.6HT-m van? akkor eladom jó sokért :DD:DD:DD

    jöjjenek a pozitívumok, ezek a mérések ugyanezen ramokkal, ugyanezen ATI9100 64MB kártyával készültek, tehát a nyers tények, csak a lap változott.
    mindenki vonja le a következtetéseket.

    sis650 lappal:
    MEM: 1450MB/s
    3dm2001: 7000pont
    3dm2003: 1135pont

    via m266a csipszett
    alapórajel:
    mem: 1320MB/s
    3dm2001 6410pont
    3dm2003 1090pont
    felhuzva 112FSB-re, sajnos szinkronban ment minden, többre nem bírta az agp
    mem 1420MB/s
    3dm2001 6710
    3dm2003 1120pont

    ATI9100IGP
    mem 1950/2250MB/s
    3dm2001 7150pont
    3dm2003 1150pont

    tunning még nem volt, majd a hétvégén, ha mindne fent van

    a driverek ugyan jók, de pl usb2.0 drivert megintcsak lehagyták, ahogy ez divat ujabban, tegyem fel a sp1-et, mert ugye a windowsupdateről is eltűnt az a 2mb-os patch, ami elég lenne, propaganda rulz.
    sajnos azonban a utilityk betegesek.
    a saját hw monitorja kifagy ha megnyitom, illetve a gyorsnézetben orbitális hibák vannak, de gondolom uj driverrel/utilityvel megoldódik.

    tehát 1nap után egyelőre 70%tetszik, 30% nem

    ja, nem lehet egyszerre bekötni a front és hátlapi kimeneteket, csak valamelyik megy egyszerre, negatívum, de cserébe az alaplapról kivezethető külön csatira az spdif in/out, és a sorround szett hangja.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz #25954560 #7 üzenetére

    azért, mert:

    - ár
    - ugy hallottam kevésbé allergiás a különböző ramokra dualban, bár nem tul gyors

    nem utolsó, hogy ha el akarod adni, akkor inkább vesznek meg egy nforce/ati lapot, mint intel extreme gagyit vagy S3 twistert :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    azért kár, hogy a notis 9600mobil magbl nem csinálnak ilyen lapot, dobtam volna ki a jelenlegi vgat a lapból, most ugyanis inkább azt nyúzom.
    ilyen maggal talán 30-ig elmentem volna árban

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz Parci #22 üzenetére

    Nálatok a teszteken a ramok sebességét jól jlezte ki a tesztprogram?

    nálam olyat csinálnak, hogy bank0/1 speed 66mhz, bank 4/5 speed 100mhz

    ezzel szemben most northwood 1.6-al mérve, 10mhz-en szinkronban (ugy tűnik gigabyte csak ezt ismeri) az elérhető 3200(DUAL) sebességből elérek 2200MB/sec körül, 112mhz-en (1.8) pedig a 3600-ból 2600MB/s-et.
    és ekkro is azt írja ki, 66/100MHz-en megy, pedig ekkor 112/224MHz-en megy.
    3dmarkon látszik is :)

    és semmi tesztprogi nem írja ki a pci és agp sebességeket :(

    lehet gigabyteékbnak írok is, mert kivagyok a utilityjeikkel.
    a driverek qrva jónak tűnnek, de a utilok szarok. semi se működik, se az easy tune, se a hwmonitor, a @biost nem is merem ezután tesztelni :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz helkis #36 üzenetére

    nincs dvi csati, sem átalakító
    mistralban asszem van, biostar biztos, de gigabyte nemtom.

    semmi érdekesre nem kell figyelni szerintem.
    ja, a sok drivert mindet felrakni, arra :)
    amugy mivel nekem külső vga-m van, nem is tudom minek vettem ilyet, megfelelt volna a 865g is :) nem baj, még nem hiszem hogy eladom :) (1hetes :D )

    csak annyi nem tetszik benne, hogy mivel icipici házban van a gép, tunningolva+külső vga, szeretem nézegetni a hőfokokat ezerrel.
    nos ezt a lapot még nem igazán támogatja semmi monitorprogi.

    [Szerkesztve]

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák