Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pacák

    senior tag

    Már a cikk elején, mikor a képeket néztem és fejben már ott tartottam, hogy a táp fenn nem lehet - mert ott ugye kívülről az atx hátlap kivezetései voltak - szóval már ott éreztem, hogy vagy valami egyedülálló kábelezési megoldással találkozhatok pár oldallal arrébb, vagy csúnyán elvérzik a ház a kábelek szuszakolásánál.

    Hát ez nagyon csúnyán elvérzett. :(

    Ha jól akarta volna tenni a dolgát a tervező, akkor egy tisztességes tápot is tesz a házba, egyedi kábelekkel. Mondjuk olyan megoldással, hogy egy olyan tápot választ, amit a felesleges kábeleitől meg lehet szabadítani. Aztán a táp gyári kábelei helyett a házba épített darabokat használnánk. Ilyen kábelt kihúzom-bedugom táp már szerepelt itt egy bemutatóban/cikkben. Aztán a ''jómunkásember'' tervez a házba egy normális, egyedi kábelrendszert, kábelbilincsekkel, csatornákkal, aminek a kábeleit szépen bele kell dugdosni a tápba. Készen vagyunk. (És nem mellesleg eldönti végre, hogy a vinyórekeszeknél preferálja a sata vinyók használatát és az ata egységeinket felejtsük el. Nem mellesleg ezt ki is írja a manualba.)


    Minden más megoldás házibarkácsba torkollik. Ez persze nem rossz dolog, de ennél az árcédulánál már elvárható lenne, hogy ne ezzel kelljen már foglalkozni.
    A minimum az lenne, hogy a dolgokat csak össze kelljen dugdosni és menjen. Ne azon kelljen izmozni, hogy a kábel túl hosszú vagy rövid, a molexek átférnek, elférnek, avagy nem. Ejnye. :(


    Szerk.: a táp témán azért izmoztam ennyit, mert uye a táp nem örökéletű dolog sajnos. Ha cserélni kell, akkor legalább ne kelljen az egész házat újra kábelezni. Kihúzzuk a tápból a tyúkbelek csatijait, aztán boldogan megválunk a megunt, tönkrement régi táptól. Ezután becsavarozzuk az újjat, és beledugjuk a vezetékeinket.

    [Szerkesztve]

    Nuclear launch detected

Új hozzászólás Aktív témák