Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz TeeJay #8 üzenetére

    Nem parázok én emiatt, nem is laptop az elsődleges célterülete ezeknek, hanem külső adattárként való használat. Oda viszont 2,5" méretben, elég ormótlanok, a legtöbb 20-21 mm vastag...több tányér, kicsit nagyobb rizikó, nagyobb fogyasztás stb. De legalább az adatsűrűséggel együtt, a sebesség is vsz nőtt, ami plusz pont. :) Jó dolog ez az adatsűrűség növekedés, mert lassan nemhogy utólérik, de már-már szinte túlszárnyalják a 7200-as társaikat:

    Samsung Spinpoint M9T (667 GB/ platter, 5400 RPM) [link], [link], [link]
    vs. Hitachi Travelstar 7K1000 (500 GB/platter, 7200 RPM) [link], [link], [link].

    Erről a 750 GB-os korongokkal szerelt Toshibáról még nem találtam tesztet, de vsz szekvenciális értékei elég jók lehetnek... :K

    WD anno 2,5" 1 TB-osban aszem első volt a 334 GB-os tányérokkal, legalábbis ekkora külső vinyót először csak WD-ben lehetett kapni. Aztán az 500 GB-os lemezeknél megelőzte Toshiba, meg talán Hitachi is, de 4 tányéros 2 TB-os megoldással viszont megint a WD rukkolt elő elsőnek, ha jól tudom, így hirtelen. (lehet nem..) Most is lehet majd csavarnak rajta egyet, 1 TB/ plattert nem hiszem, h most meg tudnák oldani, lehet tányérszám és kilapítás terén trükköznek majd vmit.

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz TeeJay #16 üzenetére

    Szerintem meg látszólag nem, pedig a flash elvileg tényleg binárisan skálázódik.
    Két SSD-m is van, egy 64 és egy 60 gigás, és mindkettőn annyi tárhellyel van kevesebb, amennyi a bináris/decimális konverzió közötti különbségből adódik - vagyis 7,3%-kal kevesebb, azaz 59,6 és 55,7 GiB.
    Az SSD-k kapacitása a tartalék tárhely miatt (tovább) csökken, ezért lesz mondjuk egy 256 GB-nyi flash chipet tartalmazó SSD-ből 240 vagy 250 GB-nyi tárhely.

    Egyetlen racionális megoldást tudok csak elképzelni: ha pont annyi tárhelyet tesznek tartalékba, amennyi a számolások közötti eltérésből adódik, ami ugye 7,3%.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák