Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #16 üzenetére

    Amúgy ráhibáztál, a magyarok jóval többet és képzettebben dolgoznak mint sok nyugati bennszülött aki csak beleszületett a 10x akkora fizetésbe.
    Nem mondom hogy a magyar az valami felsőbbrendű faj, és más nem képes erre, de igenis jól állunk a hozzáállással, munkabírással, tudással.

    Az általános állami cégekben a hozzáállás:
    Igen többet dolgoznak, már ha a 2 órás ebédidő, meg a negyedórával később érek be, meg fél órával előbb megyek el, meg hát reggelizni, tízóraizni, ebédelni, uzsonnázni is a munkahelyen kell... , de nem képzettebbek ez nem igaz.

    Különben hogy tudnánk innen emigrálva meghódítani a világ munkaerőpiacait?

    :(

    Ezt úgy 10 millió magyar nevében mondom, akiket te onnan a ki tudja melyik országból nagyon jól tudsz fikázni, csak sajnos sok köze nincs a valósághoz.

    Figyelj csak én otthon dolgoztam 22 évet, nem kell elmagyaráznod, hogy szerinted? Szerintem meg nem ennyi, aztán lehet szépíteni, csak nem megy ennyi... Még szerencse, hogy szerinted mind a 10 millió magyar ember úgy gondolkodik mint Te (Ja nem mert ebből már 6 - 700 ezer nem otthon él), szerencsére nem.

    ----

    Volt Travelmatem, örülök hogy megszabadultam tőle. Azért meg kell hogy említsem, a gyártó hozzáállása már akkor is korrekt volt, szimpatikusak voltak, csak hát a termékük az akkor se volt bc, hiába reklámozták annak. Se anyaghasználatban, se minőségben, szoftveres támogatásban meg kb. a nemlétezés szintjén álltak (az hogy letöltheted az alkatrészek gyártóitól a drivereket ha van kedved meg időd a netet túrni, az nem az).

    Van kedved beszélgetni a Dell Vostro 3000-es szériáról, na ez pont ilyen.
    Már hogy neked konkrétan a TravelMate P6 volt, vagy elődei? Ugye tudod, hogy az összes gyártónak vannak gyengébb és jobb gépei is?

    Latitude 5491-em van, nem a súlyával van a baj, és bár műanyag, nem ugyanaz a minőség mint egy Inspiron, vagy akármelyik konzumer.

    Ilyet senki nem állított, de ugye azért ez vicc kategória, hogy egy Latitude 5300 500k? Vagy egy Latitude 5400 450k.. Ennyiért van jobb gép is nem is egy. Ja meg azzal, hogy a hűtése már u-s processzorral is egy rakás.... Nem, hogy ez H-ssal aminél ha tényleg ki akarnád használni akkor throttlingol mint az állak... Ha csak a súlyával lenne...

    Igaz rollcaget már nem tartalmaz (a Fujitsun kívül valamelyik még igen?)

    Ja a HP, az Acer TM P6, a Dell Latitude 7000, Asus ZenBook UX333, 343 és még egy kettő tartalmaz monitor fedél merevítést.

    a pattintós hátlapot nem tudom hova tenni, ez konzumerben szokás (kirúgtak mindenkit aki még emlékezett a szerelőnyílásokra?).

    Ja a Dell Vostro 5470-es elődei már 2014-ben is ilyen pattintós csoda volt. Az üzletinek van eladva.

    A zsanér még szerencsére fémből van, lehet hogy ezt nem vették észre az olcsósító szakmunkások, de ha majd rájönnek, ennek is biztos reszeltek.

    Ami már az 5000-es szérián 2012-ben is szeretett szériában törni 2,5 -3 év használat után, ez azóta sem sokat változott. mondjuk ebben az is benne van, hogy otthon a Latitude 5000 a LATITUDE ameddig valójában ez egy asztalra gyártott nagyvállalati gép. Csak hát ha a nagyker el tudja adni annyiért mint egy valóban EnterPrise Business gépet is, akkor meg is teszi, a mutyi az mutyi...

    A Zsanér mechanika minden gépen fémből van, csak a zsanér ágy ami rossz. Lásd az olcsó konzumer gépek.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #16 üzenetére

    "a magyarok jóval többet és képzettebben dolgoznak mint sok nyugati bennszülött"

    Húha. Te most vagy Magyarországon nem dolgoztál még vagy külföldön. Vagy csak nagyon spéci helyeken dolgoztál. De ennek pont az ellenkezője az igazság sajnos. Nem véletlen, hogy az ország legnagyobb rákfenéje az alacsony termelékenység.

Új hozzászólás Aktív témák