Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #32839680 #7 üzenetére

    A kék e.lumi QD ugyan úgy bomlik és rosszabb az élettartama a többi színnél. Az első prototípusok ugyan úgy szenvednek ettől. Sajnos a pixeles QD sem mentes az inhomogén öregedéstől, de talán egyszer sikerül javítani majd rajta, OLED-nél is jobban. OLED amúgy már elég stabil, mint mondtam a töltésfelhalmozódás a gond inkább. Ez okozza feltehetőleg az image retentiont is.

    Igazából a pixelenkénti külön világítás minden esetben inhomogen módon öregszik, ezt nem lehet kikerülni ha 100 órát nyomatod rajta a Win logót.

    Az LCD réteg is beéghet, csak ott ez a folyamat sokkal de sokkal lassabb. Elég csak végiggondolni miért, hiszen sokkal kisebb degradáló hatású folyadékristály molekulákat polarizálni, mint az elektrolumineszcencia.
    Tény, hogy az elu QD egyelőre sokkal nehézkesebben megvalósítható, mint a homogén fotolumi QD film. Ami ha öregszik is, legalább homogén módon teszi, nem pixelenként.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #32839680 #17 üzenetére

    Nem teljesen pont, hogy a jelenlegi QD-ben szerves anyagokat is alkalmaznak. Ezt próbálják helyettesíteni szervetlen anyagokkal és talán stabilabb lesz, de ezek még kísérleti fázisban vannak.

    Both ETL and HTL consist of organic materials. Most organic electroluminescent materials favor injection and transport of holes rather than electrons.

    Plusz még két tény, hogy a kék QD épp limithatáron van méretben is, energiaszint szempontjából is sérülékenyebb, ráadásul az emberi szem kék színnél 5x nagyobb fényességet is igényelhet. Tehát túl kell tolni a kijelzőkben .

    "However, blue quantum dots require highly precise timing control during the reaction, because blue quantum dots are just slightly above the minimum size. Since sunlight contains roughly equal luminosities of red, green and blue, a display needs to produce approximately equal luminosities of blue, red and green. The human eye requires blue to be about five times more luminous than green, requiring five times more power."

    (Érdekesség, hogy a retinában a sárgafolt közepén a foveában, szinte nincsenek is kék receptorok, úgy számolja ki a többi része a szemnek, hogy ott kéket kéne látni. Nekem pl van egy kis defektem ott, ezért egy foltban nem látom a kéket az éleslátásom közepén, mert megsérültek azok a sejtek amik kompenzálják a kék színt.)

Új hozzászólás Aktív témák