Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondwana

    addikt

    válasz J.J. András #2 üzenetére

    másik: mikor tér át a Cannon is a sima AA-s akkuk használatára?
    Nem kötekedésből, de nálam a 40D-hez is mindig be volt készítve egy charger 6db alkáli elemmel, ha a markolatban a két BP511A kifújt volna. Most a 7D-hez is itt figyel egy ilyen cucc a táskámban. 7D 6db alkálival, vaku nélkül kb. 400-450 felvételt kellene, hogy kibírjon (persze, nem követő AF + IS 70-200 f/2.8-on, mert az többet zabál, mint a vaku)

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz Sada88 #16 üzenetére

    Amúgy kár,hogy a vakuvezérlés kimaradt a cikkből részletesebben mert ez az első váz canonéknál ami erre képes ...
    Mármint a drót nélküli master/slave vezérlés, mert az EX580II már a 40D-n is teljesen kezelhető a gép menüjéből.
    A 7D drótnélküli vezérléséhez egy apróság: beépített vakut kinyitom, wireless módot a menüben bekapcsolom, majd kisvakut lecsukom, 580II-t ráteszem, ETTL2 módban, a fejét elfordítom, és az expozíciót elcseszi. Ha menüben a kis vaku wireless módját kikapcsolom, egyből jó megint.
    FW: 1.2.1

    Szerk.: AA akkuk kérdésében azt vallom, hogy fontos, hogy legyen rá lehetőség, de ne ez legyen az egyetlen opció. Pl. hiába viszed magaddal a töltődet Hongkongba, ha alig találsz normális konnektort. (Mainland Kína más helyzet, az ő fali dugaszaik annyira univerzálisak, hogy US, GB és EU fogyasztó is csatlakoztatható.)

    [ Szerkesztve ]

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz KTTech #83 üzenetére

    Nálunk, a cégnél a 4db 40D-ből kettőt lecseréltünk 7D-re (egyik 78000, a másik 82000 expós, stúdiózni kiválóak, terepre lassan kezdenek rizikósak lenni, többek között, mert az exponáló gomb ezüstözött lapocskáit kikezdték a Frontierből párolgó vegyszerek, már nem sül el minden lenyomásnál).
    Valószínűleg csak a nagyobb felbontás miatt, de úgy érzem, hogy a 7D-vel több a melléfókuszálás, mint a 40D-vel volt előtte, pedig ugyanazok az objektívek (legtöbbször 16-35 II) és vallásosan csak a középső AF mező. Az az érzésem, hogy büszkélkedni akartak, hogy az AF már -0,5EV-től lát, és nagyon levitték, hogy mikor kapcsol AF segédfényt (40D-ben, ha jól emlékszek, valamikor az 1.0.7 FW környékén változtattak ezen a határon, 7D-nél nem tudom, mennyit kell majd rá várni).
    A másik bánatom, hogy Highlight Tone Priority nélkül sokszor a kompaktok beégési szintjét képes hozni a nagykontrasztú témák világos részein (pl. esküvő), a 40D alapbeállításokon talán még mindig több részletet ad a világos végeken.
    Picture Style menüvel játszogatva azért a 7D is szintre hozható, nekem úgy tűnik, hogy a 7D már nem csak egyszerűen összetolja a hisztogram két végét (a feketét picit világosítja, a fehéret picit sötétíti, de a dinamika ugyanannyi marad a 40D-nél) ha növelem a kép kontrasztját.
    A fehéregyensúly az továbbra sem hajlandó AWB-n 3500K alá menni. (tipikus Canon-betegség, azoknak a képein nem láttam ilyen egyértelmű határt, akik Nikon D300-ról hivatnak elő nálunk, ott max. a kevert WB van eltolva)
    Bizonyos felhasználásra szerintem nem jobb annyival a 7D a 40D-től, hogy megérje áttérni, ha a PVF funkciók nagy részét nem használod ki (mint pl. digitális vízszintező - a keresőben is, vagy akkunkénti expozíciószámlálás a legutóbbi feltöltéstől)

    Szerk.:
    Aki ilyen gépet vesz, nem jpg-ben fogja használni (remélhetőleg)
    Ja... ahol pl. úgy zajlik az esküvőfotózás, hogy a fotós ellövöldözget az esküvőn, és 2-3 hét múlva ad egy CD-t az ellőtt felvételek harmadával. Nálunk ettől sokkal kereskedelmibb a szemlélet: ha a vendégek közül valaki odaáll a pár mellé, hogy fényképezkedjen, akkor elvárás, hogy azt a képet a vacsora után meg is vehesse (mi persze úgy intézzük, hogy külön-külön minden család/barát fényképezkedjen a párral). Így másnap nem csak az émejgés emlékezteti, hogy előző este lagziban volt, hanem lesz legalább egy fotója is. Ha tehát én este 8-kor bevágódok 1200 felvétellel a cégbe és abból kiválogatok 4-500-at, ami eladható ott, este a vendégeknek, és 11 óráig vissza is akarok érni a lagziba, eszem ágában sincs CR2-kel tökölni - maximum 1-2 felvétel, ami nagyon mellé lett exponálva, a többit úgyis színkorrigálja a printeres kolléga. Mondjuk, az látványos szokott lenni, hogy a magyarországi vendégek csak átlapozzák az albumot, hogy "jajj, de szépek vagyunk" és a zenészeknek dobálják inkább a pénzt, mint képre - ellenpélda a boszniaiak lagzijai, ahol a családok sokszor szanaszét élnek a világban és rendszerint csak lagzikon meg temetéseken találkoznak, ott még azokat a képeket is megveszik, amiket tévedésből hívattam elő.

    [ Szerkesztve ]

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz atuci #91 üzenetére

    ...azt nem is említve, hogy a WiFi ch11-ig van csak odaàt.

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz KTTech #99 üzenetére

    Megértem, hogy más a szemléleted, de ez itt Szerbia, ahogy dél felé haladsz, egyre durvább: Beogradban pl. a lakodalmas termek és a hotelek úgy kartelleznek, hogy a fotóst, hogy beengedjék, vendégenként 1-2Euró fejpénzt kell fizetni. Ha tehát este nem lőcsölsz rá egy négytagú családra legalább 6-7 képet, minuszban vagy.

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz hcl #112 üzenetére

    Mondjuk egy SLR-nél nem annyira akut a dolog, de pl. egy olyan megoldás is lehetne, amibe belemegy a saját akkuja, amivel sokat bír + SOS esetén ceruza is.
    Megnyugtatlak, ez már régen így van Canonéknál. Jelenleg a 7D azt írja, hogy utolsó töltés óta 1850 expó, az akkuk 48%-on vannak. Ehhez képest a markolatba a két LP-E6 helyére befér egy charger 6db AA valamivel, amivel átlag 300-500 felvételt kéne, hogy kibírjon. Nem helyettesíti a gyári akkut, de a xarban vagy, kihúz.

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz orbano #117 üzenetére

    Most, amikor csak 6-7 ciklusosak az akkuk a 7D-ben, igazad is van, de:
    A 40D-khez kering itt nálunk 12 akku, de csak kettőről tudtam biztosan, hogy milyen állapotban vannak. Fordult itt elő olyan, hogy a főnök "elfelejtette" pénteken rendbetenni a cuccát szombatra, és szombat reggel véletlenül megnéztem, hogy nem kapcsol be a gépem - minkét akkut kimentette magának, és még dicsekedett is utána, hogy az a két akku kibírta a 2000 felvételt, mert még vasárnap is fotózott valamit, és még mindig azt mutatja, hogy tele van. :W

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    Támadt egy kis gondom: P módban, ugye, az exp.gomb mellett tekergetve kell, hogy váltsa a gép a megfelelő blende/záridő párosokat. A gondom az, hogy ha vaku van a gépen, nem működik. (Nem csak akkor, amikor 1/250s, f/11, és persze, hogy nem tudja levinni f/8-ra, de ha 1/160, f/5.6, akkor se változtatható).
    Loosermanualban se találtam semmit, hogy ezt mivel lehetne használhatóvá tenni. (Addig kompromisszum, hogy vissza Av-re és tekergetek)

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz Gondwana #122 üzenetére

    Azóta rájöttem, hogy rosszul emlékeztem: már a filmeseken sem működött (pedig valamiért úgy emlékeztem, hogy Eos1v-n használtam - de most kipróbáltam, sem ETTL, sem ATTL, sem TTL módú vakuval nem hajlandó blende/záridő párokat váltogatni a gép) :W

    P-ben a Nikonokon is vannak hülye megkötések vakuzás közben
    A kedvencem, hogy ha a vázon bekapcsolom a második redőnyre szinkronizálást, attól függetlenül, hogy vaku van a gépen, teljesen az ambiens fényt veszi figyelembe, azaz lelkiismeretfurdalás nélkül lemegy 1/8s f/2.8-ra. Ezt a hozzáállást el tudnám fogadni Canonnál, úgy, hogy C.fn. formájában lehessen kapcsolgatni, hogy megáll 1/60 f/4-nél, vagy engedje lejjebb is.

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Gondwana

    addikt

    válasz Degeczi #127 üzenetére

    Éppen az a bajom, hogy a Nikon ezt teszi, de a Canon nem képes ezt a funkciót belerakni a gépeibe - pedig nekem ez fontosabb lenne, mint pl. a külön gombbal indított AF.

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Új hozzászólás Aktív témák