Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • omlosz

    csendes tag

    válasz gadecstam #26 üzenetére

    Ezt nem értettem meg soha, nem hiszem el, hogy pár millió dollárt nem tudtak volna ebbe beletolni. Többséget nem zavarta volna, ha a 20ezredik fingós droidos app nincs az alkalmazásboltban.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz gadecstam #26 üzenetére

    "hanem kb. ezresével kellene kinyomni rá az appokat"
    Nem csak a Microsoftnak kellett volna appokat írni rá, hanem azoknak is, akiknek Android, IOS platformon már megvoltak az alkalmazásaik.
    Csak, hát ez egy ördögi kör. Kevés a felhasználó, így a fejlesztőnek nem éri meg fejleszteni, ezért kevés az app, és, mivel nincs meg az a néhány fontos alkalmazás WP10-re, amire az átlagfelhasználónak, vagy épp a másra vágyóknak szüksége lenne, ezért nem vesz WP10-es telót, ami megintcsak nem ösztönzi a fejlesztő cégeket az appok gyártására.
    Így aztán mára a Windows store egy stagnáló valami lett, nekem úgy tűnik, hogy játékokon kívül más nem nagyon kerül fel rá. Játék is csak azért, mert az xbox is ezt a felületet használja.
    Insta, Facebook, Messenger, Youtube, satöbbi dolgokhoz több éves alkalmazások vannak fenn, a fejlesztője gondolom arra se nagyon vette a fáradtságot, hogy törölje magát a store-ból, ha már az appokat nem fejleszti.

  • janeszgol

    félisten

    válasz gadecstam #84 üzenetére

    Ha nem is 99%, de bőven volt birka, akik hánytak a csempére látatlanban is. Megnéztek egy videót, és fúj volt. Erről szólt a 2013-as év.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • veszpremi34

    újonc

    válasz gadecstam #85 üzenetére

    Miért? Csak nem azt akarod mondani, hogy valaki vesz egy csúcsmobilt 2-300ezer forintért és csak játszik rajta, meg facebookozik, esetleg zenét hallgat? Erre jó egy 5-10 éves telefon is!

    Ki az, aki vesz egy csúcsmobilt és nem szerkeszt rajta dokumentumokat, nem használja ki a GPS-ben rejlő lehetőségeket, pl munkához, nem használja adathordozónak, nem használja bt billentyűzettel és egérrel, nem vetíti ki a képét tv-re, monitorra és használja munkára - lényegében hordozható irodaként (levelezés, office, adatmegosztás, multimédiás elérés és megosztás, videókonferencia stb...), vagy netezésre, multimédiás tartalomfogyasztásra? Én látod nem játszom, nem facebookozom, de minden másra pont jó pl egy Lumia 950... És akkor még nem beszéltünk a fotós képességeiről... Erre értem, hogy bőven használható a dolog, az az igazság, hogy a felhasználók 90%-a a telefonja tudásának alig használja ki a 10-15%-át! És ez azért elgondolkoztató, hogy akkor minek neki minden évben egy drágább telefon, ha pont ugyanazt a három-négy dolgot csinálja csak rajta...

    [ Szerkesztve ]

  • cskamacska

    addikt

    válasz gadecstam #127 üzenetére

    Igazából az nem értem hogy a WP könnyezők használtak előtte is telefont? :F

    Mert 2016-ban direkt azért vettünk WP8.1-es Lumia 640-et(HTC Desire 626 ellenében), mert könnyű kezelni, gyors, pörgős, lesz rá Win10. Na hát. :U

    SIM-ről a kontaktokat keresztnév alapján, ill ki tudja milyen sorrendben húzta be, ezt telefonról nem is lehetett állítani. Nem volt kontakt részletek(pl mikor kit hívtál mennyit beszéltél), listában rábökve egyből visszahívta. Maga legutóbbi hívások lista random törlődött. WP-n nem lett soha hívásrögzítő, ez WinMo után elég fájó volt.(meg most Gugli bohóckodik a teljes tiltással, Hüvelyt kell venni a gyári hívásrögzítőjükért :U ) Telefonálás felülete úgy általában nem ért fel egy 10 évvel azelőtti Symbianos Nokiához.
    Multitask nem volt túl masszív, igaz ezt lehet az 1GB memóriára fogni. Böngészőt nem lehet cserélni, pedig már 2016-ban is hibásan jelenített meg oldalakat, mára meg alig használható. Win10 nem jelent meg hivatalosan rá, kiadás előtti változat van, meg talán hax-al teljes.
    Nekünk nem volt gond a stabilitással, de poén volt a WP topikokban olvasni hogy mindenre is a hard reset a megoldás, mikor Droid meg pont Lollipop után vált univerzálisan betonstabillá. WP store borzalom, kialakításban is, kínálatban is. A külalak megváltoztatásának hiányát nem rovom fel, mert itt sokan úgy vannak vele hogy a formatervezés csúcsa. :) De azért egy SPB Mobile Shell után eléggé kultúrsokk gyanús volt.
    Egyebeket(pl kamera és programja gagyi, forgatás bizonytalan, rendszer komótos, véletlenül sem pörgős) megint nem rovom fel, mert lehet egyéni és telefonos szoc problem, lehet kellett volna helyette 930/950 a full body experience-ért.

    De ha magán célra lett volna régebben a Nokia 735 véve, mint tervezve volt a mocskosdroid helyett, akkor Widows Mobile-os mohikánként biztosan földhöz csapkodom. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák