Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simeister

    csendes tag

    Egy év után kiszálltam a passportból. Vége a kínlódásnak úgy érzem. Tegnap óta Priv.

  • simeister

    csendes tag

    Sziasztok! Elnézést hogy eddig csak bekiabáltam, most megpróbálom összeszedni az egy év passport használat tapasztalatait. Androidos telóról váltottam, semmi bajom nem volt velük, de valami egyedire vágytam. Utáltam, hogy kb minden telefon kb egyforma, max a színük különbözik. Iphone nem jött szóba kezelhetősége miatt, valamint még tucatabb mint az androidosok. Ekkor került képbe a passport. Gyönyörű külső, szinte mindenki megcsodálja, vagy éppen szörnyülködik. Az op. rendszertől féltem az elején, nem alaptalanul. Az első verzióval hihetetlen csalódás volt, szaggatott akadozott. Bejövő hívásnál csak a számot írta ki, hiába volt elmentve a név. Ehhez hasonló piti problémákkal kellett küzdeni. Az érkező frissítések rendbe rakták ezeket, azóta nagyon hasít, nem akadozik, kb. 2 hetente szoktam újraindítani. Az op.rendszer számomra felfoghatatlanul logikátlan. Kb. mintha egy idegen bolygón fejlesztették volna, olyanok akik soha nem láttak más telefont. Nem is tudom ki lenne az igazi célközönsége... 2, az egész országban működő céget vezetek, így talán én is elméleti célközönséghez tartozok. Próbálják elhitetni, hogy üzletembereknek (utálom ezt a kifejezést) készül. De miben nyilvánul meg? A fizikai billentyűzet miatt? Azt nyugodtan el is hagyhatnák, semmivel sem gyorsabb. Talán ékezetek nélkül... Elég nagy kezem van, de a gépelés egy kézzel így is szenvedés, vezetés közben életveszély. Az érintésérzékeny a billentyűzet értelmére sem sikerült még rájönnöm. További apróságok: hihetetlen dühítő hogy nem lehet egy mozdulattal lockolni a készüléket. A képes feloldásnál nehéz lenne biztonságosabbat találni, viszont autóvezetés közben nagyon elvonja a figyelmet. Éjszakai mód kikapcsol minden rádiókapcsolatot, nem értem miért nem lehet testreszabni. Nekem pl. egész nap megy a wifi, gsm, BT, NFC, éjszakára viszont csak a gsm kell, így nyomkodhatom ki egyesével+energiatakarék be. A HUB jó dolog, viszont kicsit túl van lihegve szerintem. Az összes eddigi telefonomon is megjöttek az üzenetek és láttam is egyből. Nekem 3 email fiók, SMS, Whatsapp, Viber (már nincs mivel nem fut normálisan), LinedIn, BBM, Twitter van beállítva. A HUB kereső katasztrófa az androidhoz képest. Az hogy az egész hubban keressek és megtaláljak valamit szinte esélytelen. Ha kiválasztom az email fiókot, egy fokkal jobb, de nem bíznám rá az életemet, ezért ha fontos, muszáj PC-n keresnem. A BBM egész jól működik (Berryblog szerint a világ legjobb app-ja), kár hogy csak 2 ismerősömnek van, őket is én beszéltem rá, amikor a viber nem működött nekem. A kamera autofokusz funkciója katasztrófa. Kézzel kell fókuszálni, többszöri próbálkozásra talán sikerül, ekkor egész jó képet készít. Üzemidőre nem panaszkodom, elkönyveltem hogy lehet akármilyen telefonon egy napot bír ki. A PP az elején lehet kibírt volna többet is, de a másnapot nem kezdhetem fél akkuval. Most egy évesen lehet délutánra lemerülne. A BB Word-ből értelmes alkalmazást még nem nagyon tudtam letölteni. Az androidosok kb 20%-a működik, ami elég dühítő, és most nem a beszélő macskákra gondolok. Egyre több partnerünk kínál saját alkalmazásokat (teherautó nyomkövető, telephely kamerarendszer, stb) aminek a használata BB-n lehetetlen, bár erről nem a BB tehet. Kissé úgy éreztem hogy elzártak a külvilágtól, de próbáltam magam megnyugtatni, hogy nincs is ezekre szükségem. Napi szinten olvasom a berryblogot ahol próbálják elhitetni, hogy a világ legjobb platformja, kissé nekem ez erőltetettnek tűnik. Valóban egy más világ, akinek nem volt más telefon a kezében biztos elégedett lehet vele. Összességében amiért tetszett, az az egyedi megjelenése, még soha nem láttam senkinél. Elnézést hogy így összecsaptam a hozzászólásomat, idő hiányában így sikerült. A továbbiakban is szívesen megosztom az egy év tapasztalatait, ha van kérdés.

    P.S.: A kártyám már a Priv-ben van, úgy érzem hazatértem. Eddig 2x volt szétcsúsztatva, többször nem is tervezem.

  • simeister

    csendes tag

    válasz lugosi #6211 üzenetére

    Ok, tudom hogy felelőtlenség vezetés közben telefonálni, nyomkodni. De próbáld meg kikeresni valakinek a nevét akit fel akarsz hívni természetesen szigorúan kihangosítóval...
    Ha már tárcsázás: kezdőképernyőn elkezdem beírni a nevet, hol keresi? Az interneten. Jó pár másodperc és beadja a telefonkönyvben lévőket. Tudom, a partnerekben keressek...

    Nem voltak titkosítva a névjegyek, teljesen random vagy kiírta vagy nem.

    A gépelés közbeni 'pöckölést' használtam, a görgetésre gondoltam.

    Tudom hogy a k gombbal lockkol de az is hosszú ideig tart. Praktikus lenne 1 gombnyomás. Gondolj bele pl ha kikapják a kezedből.

    Éjszakai módot tudom paraméterezni de nincs olyan beállítás ami a gsmet bekapcsolva hagyja. Nekem éjszaka is elérhetőnek kell lennem.

    Amúgy kijelzővel és gyári böngészővel veri a pp a privet.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés