Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gzoll

    tag

    válasz mike1334 #518 üzenetére

    Először Lumia 610, aztán volt Lumia 630 és volt 640XL is, de azon túladtam, a 630 megmaradt tartalék telefonnak, a 610 meg a szupertartalék/gyerekjátszós telefon. Amúgy mindegyik tökéletesen működött, a 610 is remekül szuperálna még mindig is mint telefon, de mondjuk már egy sima híroldalt se tud megjeleníteni úgy elrohant az internet az elmúlt 5 évben amióta kiadták. Plusz ugye az volt az egyetlen olyan Lumia, ami kőkemény 256 mb RAM-mal próbált érvényesülni.

    Szóval használtam őket sokat, és nagyon szerettem, csak hát igen, azóta se változott, hogy nemigen jelennek meg az igazán jó appok WP platformra, vagy megjelenik néhány, de nem sok. (Emlékszem mekkora örömtánc volt, mire megjelent az Instagram WP-re, azt azóta is kb a legelső verziós fut, és béta jelzéssel, hagyjuk már...) Aki az okos telefont nem csak telefonálásra használja, hanem alkalmazások futtatására is, azoknak sajnos még mindig a legjobb választás az iOS vagy az Android. A WP se rossz választás, de nem a legjobb, aki meg viselhető okos kiegészítőket, esetleg okos lakberendezési dolgokat akar használni (pl Smart LED, Mi Scale mérleg, stb), azoknak egyáltalán nem jó a WP platform, mert szerintem hivatalosan a Microsoft saját okos kütyüjén kívül nemigen támogatja semmi. A világpiaci helyzete miatt pedig ez nem hogy javulni fog, hanem egyre rosszabb lesz, mert az egy dolog, hogy itthon kifejezetten sikeres a platform, azért a Magyar piac miatt nem fog külön optimalizálni egy alkalmazást egyik gyártó se. Az jó irány, hogy a WP10-re a Microsoft megoldotta, hogy minimális erőfeszítéssel lehet portolni az appokat, azokat utána javítgatni foltozni, toldozni, bővíteni kell a WP platformon is, és nem éri meg nekik. Inkább fejlesztenek iOS-ra, amiből egy negyedév alatt eladtak világszinten 70 millió darabot, mint WP platformra, amiből ugyanennyi idő alatt eladtak kemény 4 millió darabot...

Új hozzászólás Aktív témák