Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gzoll

    tag

    Sziasztok!

    Én a Tiny Deal-ről rendeltem, megjött frankó minden. Egy hete használom és nekem nagyon bejött. Előtte egy U9 volt, színes kijelző, beépített mikrofon és hangszóró, tárcsázó, szóval az a "mindent belegyúrtunk okosba" óra.
    Nekem a MiBand S1 egy hét használat után viszont sokkal sokkal jobban bejött. Az érveim:
    - Tényleg minőségi! Szép, és a szíja is jó, kemény is meg nem is. Akinek elszakad nem tudom hogy csinálja, mondjuk lehet, hogy fél év múlva a használattól nálam is lesz ilyen de ohh 300 ft-ért lehet olyat rendelni, amilyet akarok.
    - Nekem semmi bajom nem volt a párosítással, pikpakk ment minden ahogy kell (Motorola Moto g 2nd gen 2014, droid 5.0.2)
    - A lépéseimet és az alvásomat pontosan számolta eddig (már amennyire egy ilyen kütyü pontos lehet). A beüzemelés utáni egy két napon belül volt egyetlen eset, amikor alvás közben azt mérte, hogy futottam 2 percet, de ennyi hiba szerintem belefér
    - A pulzus mérés is tökéletes, a háziorvosom nem hitte el, hogy ilyesmire érdemben használható a kütyü, úgyhogy rám kötötte az ő pulzusmérőjét is, és bár én egy két szám eltérésre számítottam, hajszál pontosan ugyanazt az adatot mérte a két eszköz. De ha már az egyik 71 bpm-et a másik meg 74 bpm-et mért volna szerintem az orvosom akkor is ugyanazt reagálta volna ("b@ssza meg a kínaiak nemsokára komplett orvosi rendelőt és háziorvost építenek egy karkötőbe")
    - Az ébresztője is tökéletesen működik, és hamar megszoktam, hogy nem valami telefoncicergésre kelek. Plusz egyébként van benne okos szundi mód is, és amíg nem lépek be az alkalmazásba, vagy nem kocogtatom le az ébresztőt, addig visszarezget. Ja igen, lehet írták is már a fórumban, nem olvastam végig, de a kocogtatást érzékeli a kütyü, próbáljátok ki, ha valami értesítés vagy ébresztés jön, ha kocogtatjátok a tetejét akkor abbahagyja :-)

    Egyetlen dolog, amit hiányolok én is, hogy legyen benne pulzusmérő automata, mondjuk beállíthassam, hogy óránként mérje, vagy ha futást érzékel, akkor mittomén 10 percenként. Gondolom azért nincs benne, mert ha valaki sokat sportol, akkor ezzel jócskán csökkenne az akkuidő, és az nem lenne jó reklám, de szerintem még így is felette madarna a konkurens optikai pulzusmérővel ellátott okos/fitness karkötők teljesítményének.

    Aki meg WP-t használ, az ne csodálkozzon ha nem mindig 100-as a dolog, mert nincs rá hivatalos támogatás. Én is használtam WP-t imádtam, de pont azért váltottam vissza droidra, mert a WP a fél világgal nem kompatibilis, a világ másik fele által meg nem támogatott platform, úgyhogy eléggé korlátolt vele az élet. Én is reménykedem, hogy ez meg fog változni, de a remény elég kevés :-D

    Nos, hát nekem nagyon bevált az S1. Elsősorban a minősége miatt, másodsorban pont amiatt, hogy nincs kijelzője. Sajnos én már érzékelem magamon ezt a tech függőséget, hogy folyamatosan várom, hogy jöjjön valami értesítés, és az előző okosórámat is állandóan b@sztattam akárhol voltam, hogy jöjjön már valami interakció... Amióta megvan ez a kütyü, rájöttem, hogy amúgy elég sok időt töltöttem ezzel a digitális készenléttel eddig, mert most úgy egyáltalán nem izgat ez a fajta várakozás. Tudom hogy a kütyü majd rezeg ha van valami (beállítottam a három fontos appot, gmail, fb, whats app). Tudom, hogy ez rossz, csak senki nem mer erről beszélni, de én most ezért még inkább örülök ennek a kütyünek, és a kijelző hiányának, mert így ez tényleg egy funkcionálisan maximálisan kielégítő eszköz, aminek megvan a maga kis feladata, amit halálbiztosan elvégez, maximálisan ki van használva, és kerek a világ. :-D

Új hozzászólás Aktív témák